Podróż z Polski do Wielkiej Brytanii – Przydatne Rady i Wskazówki

Stworzyliśmy przewodnik, zawierający cenne rady i wskazówki, przydatne podczas podróży między Wielką Brytanią do Polską. Część informacji jest rzeczowa lub praktyczna i obejmuje aspekt prawny podróży po innych krajach, a pozostałe informacje to rady, które wysłali do nas nasi polscy klienci, abyśmy przekazali je innym. Mamy nadzieję, że ten przewodnik będzie przydatny! Jeśli masz inne spostrzeżenia, wskazówki i porady, odwiedź naszą stronę na Facebooku i podziel się nimi z innymi fanami.

Relaks na pokładzie naszego promu

Po dotarciu do Kanału La Manche, możesz przedostać się przez niego szybko i wygodnie na pokładzie jednego z naszych promów. Dzieci mogą bawić się na pokładowym placu zabaw, dorośli też znajdą dla siebie zajęcie. Możesz zjeść posiłek w jednej z naszych restauracji, wypić drinka w barze lub odwiedzić sklepy, nie zapominaj także o widokach z pokładu i świeżym, morskim powietrzu.

Co należy zabrać ze sobą

Oprócz trójkąta ostrzegawczego, kamizelki odblaskowej, gaśnicy i apteczki, dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą także:

 • Prawa jazdy, dokumentów ubezpieczeniowych i innych do samochodu
 • Nawigacji satelitarnej
 • Wydrukowanych map, które nadal są bardzo przydatne zwłaszcza, gdy trzeba znaleźć alternatywną trasę w niektórych przypadkach

Zapytaliśmy naszych klientów, co zabierają ze sobą podróżując między Polską a Wielką Brytanią, a to niektóre, najbardziej przydatne ich zdaniem rzeczy

 • Mocna kawa
 • Ulubiona muzyka
 • Audiobooki
 • Lista awaryjnych numerów kontaktowych
 • Plan podróży, będziesz wiedzieć o której godzinie powinieneś dojechać do poszczególnych miast
 • Książeczki – rozmówki w językach krajów, przez które będziesz przejeżdżać
 • Ładowarkę samochodową do telefonu
 • Dużo dobrego jedzenia, by utrzymać energię

Paliwo

Niedrogi koszt przeprawy promem jest jedna z zalet podroży samochodem, ale należny pamiętać, że paliwo jest drogie w większości krajów europejskich. Polska to kraj w którym paliwo jest jednym z najtańszych wśród innych krajów, dlatego warto napełnić bak przed wyjazdem z kraju. Niemcy i Belgia mają podobne ceny, a Francja jest nieco tańsza. W Holandii paliwo jest najdroższe, więc unikaj tankowania w tym kraju! Tankowanie na autostradach jest droższe niż w miastach. Warto rozważyć więc zjazd z autostrady w celu tankowania jeśli masz czas.

aliwo jest drogie w większości krajów europejskich. Polska to kraj w którym paliwo jest jednym z najtańszych wśród innych krajów, dlatego warto napełnić bak przed wyjazdem z kraju. Niemcy i Belgia mają podobne ceny, a Francja jest nieco tańsza. W Holandii paliwo jest najdroższe, więc unikaj tankowania w tym kraju! Tankowanie na autostradach jest droższe niż w miastach. Warto rozważyć więc zjazd z autostrady w celu tankowania jeśli masz czas.

Najważniejsze wskazówki

Poprosiliśmy naszych polskich klientów, aby dali nam ich zdaniem najlepsze wskazówki dotyczące podróży między Polską a Wielką Brytanią, oto lista 10 najważniejszych:

 1. Jedź ostrożnie i nie spiesz się
 2. Używaj nawigacji satelitarnej z aktualnymi mapami trasy. Zabierz także mapy papierowe na wszelki wypadek
 3. Rób sobie przerwy co trzy godziny, aby rozprostować nogi, zaczerpnąć świeżego powietrza a także by coś zjeść lub napić się
 4. Sprawdź swój samochód przed wyjazdem w tym poziom płynów, oleju i ciśnienie w oponach
 5. Podróżuj w nocy, gdy nie ma korków na drodze
 6. Antwerpia w Belgii jest zakorkowana w każdy piątek
 7. Opowiadaj żarty i inne historie by zapewnić podróżującym rozrywkę
 8. Kup ubezpieczenie turystyczne obowiązujące na terenie Europy
 9. Kup odpowiednie ubezpieczenie samochodu
 10. Zawsze płyń z DFDS Seaways!

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​