PODRÓŻE ZE ZWIERZĘTAMI NA NASZYCH PROMACH

Zabierz swojego futrzanego przyjaciela ze sobą, unikając opłat za opiekę nad nim, dodatkowo ciesząc się ekscytującą podróżą za granicę.

W ramach programu transportu zwierząt DEFRA - DEFRA Pet Travel Scheme (PETS) - zapewniamy bezpieczny transport dla twoich zwierząt domowych na pokładach naszych promów. Będziesz miał okazję odwiedzić swojego zwierzaka na dłuższych przeprawach, po wcześniejszym uzgodnieniu z naszą załogą. Na naszej trasie Newcastle-Amsterdam oferujemy przyjazne dla zwierząt kabiny [LINK - https://www.dfdsseaways.co.uk/onboard-our-ferries/newcastle-amsterdam/sleeping/pet-friendly-cabins].

Jeśli zwierzę podróżuje bez właściciela, konieczne jest posiadanie deklaracji podpisanej przez właściciela. Jeśli turysta podróżuje z więcej niż jednym zwierzęciem musi pamiętać, że przewóz zwierząt wewnątrz UE jest ograniczony do pięciu sztuk zwierząt na osobę, za wyjątkiem zwierząt uczestniczących w konkursach, imprezach lub zawodach sportowych. Zwierzęta te będą wymagały podpisanej deklaracji i specjalnego świadectwa zdrowia wydanego przez Agencję ds. Zdrowia Zwierząt i Laboratoriów Weterynaryjnych. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Kliknij tutaj​, aby dowiedzieć się więcej o podróżowaniu ze zwierzęciem domowym w wypadku Brexitu w opcji „no deal". 

Zwierzęca lista podróżna

Ważne informacje:


 • ​​​Posiadanie ważnego europejskiego paszportu zwierzęcia lub świadectwa kraju trzeciego dostarczonego i prawidłowo wypełnionego przez urzędowego lekarza weterynarii jako dokumentu podróży. (Posiadacze certyfikatów z krajów trzecich muszą podróżować z niezbędnymi dokumentami towarzyszącymi). Odwiedź www.gov.uk/take-pet-abroad/pet-passport, aby uzyskać więcej informacji.
pet passport
 • Zwierzę musi być zaczipowane. Numer chipa i datę wszczepienia muszą być zapisane w dokumentacji podróży przez weterynarza. Zaczipowanie musi nastąpić przed lub w tym samym dniu, co pierwsze szczepienie przeciwko wściekliźnie. Pamiętaj, aby podróżować z poprzednimi paszportem swojego zwierzęcia, jeśli Twój zwierzak posiada nowy, a data zaczipowania w nowym paszporcie jest podawana jako data czytania. Kolejność przygotowania może nie być ważna, jeżeli po dacie czytania nie ma szczepienia przypominającego.
pet mecrochip
 • Szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz podpisany i opatrzony datą certyfikat weterynaryjny. Twoje zwierzę nie może wjechać do Wielkiej Brytanii przed upływem 21 dni od pierwszego szczepienia (data szczepienia = dzień 0). Kolejne podróże do Wielkiej Brytanii nie wymagają okresu oczekiwania, jeśli wszystkie szczepienia przeciwko wściekliźnie są aktualne i zarejestrowane. Uwaga! Jeżeli szczepienie uzupełniające nie zostało podane przed datą "ważna do", konieczny będzie ponowny 21-dniowy okres oczekiwania.
Pets rabies vaccine
 • Badania krwi nie są już wymagane, jeśli wjeżdżasz do Wielkiej Brytanii z UE i wymienionych krajów spoza UE. W przypadku podróży z kraju niewymienionego w wykazie badanie krwi musi być wykonane miesiąc po szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Odwiedź www.gov.uk/take-pet-abroad/pet-passport​ aby uzyskać więcej informacji..​
pets blood test
 • Wyłącznie dla psów: Leczenie tasiemcem musi być przeprowadzone przez lekarza weterynarii nie krócej niż 24 godziny i nie więcej niż 120 godzin przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii. Data i czas leczenia należy podać w paszporcie. Należy pamiętać, że nazwa produktu musi być zapisana w dokumencie podróży i musi zawierać prazykwantel aby zachować zgodność z planem podróży dla zwierząt.​
​​ DFDS tapework pet travel
​​​
​​​​

Kliniki weterynaryjne w pobliżu naszych portów

​​​​​​

​Dover

Burnham House Veterinary Surgery

33-35 Castle Street,

CT16 1PT Dover

Tel: 01304 206989; Fax 01304 225622

Email: Office@burnhamhousevets.com

Web: www.burnhamhousevets.com

​Calais

Clinique Vétérinaire Dr Wuillot,

Dr Lavielle & Dr Mottoul,

139 Boulevard Curie,

62100 Calais

Tel: +33 (0) 321 82 15 11

Web: www.centre-veterinaire-curie.fr

Dunkierka

127 Rue du Canton du Caillouti

59279 Loon-Plage

​France

Tel +33 (0) 328 21 31 51​

​​​Newhaven

Avenue Veterinary Practice

Saxonholme 

Meeching Rd

Newhaven

East Sussex,

BN9 9QX 

Tel: +44 (0) 1273 515509

Web: www.avenuevetpractice.co.uk

Dieppe

Clinique Vétérinaire

Dieppe R vertus.

76550

SAINT AUBIN SUR SCIE

Tel : +33 (0) 2 35 84 27 35 

Web: www.veterinaire-neuville-dieppe.fr 


​​​Newcastle (North Shields)

Ayres Terrace

North Shields

Tyne & Wear

NE29 0HL

Tel : +44 (0)191 258 6886​

Web: www.ayresveterinaryhospital.co.uk ​

​​Amsterdam (IJmuiden)

Veltmeijer en Kruithof

Kennemerlaan 57

1972 EH

Ijmuiden

Tel +31 (0) 25 55 16 211 ​

Web: www.dedierenartskennemerlaan.nl

​​

Rozmiary klatek dla zwierząt na trasie Newcastle-Amsterdam

​​

Upewnij się, że twoje zwierzę będzie miało odpowiednią przestrzeń w wymiarach klatek opisanych poniżej. W momencie dokonywania rezerwacji należy wybrać odpowiednią klatkę.​

Rozmiary klatek​

Bardzo małe klatki

​54cm (H) x 56cm (W) x 60cm (D)

Duże klatki

​86cm (H) x 94cm (W) x 60cm (D)

Bardzo duże klatki

​76cm (H) x 68cm (W) x 101cm (D)​

Parki w pobliżu portów

​​​

Jeśli chcesz rozprostować nogi po zakończeniu przeprawy promowej lub przed wejściem na pokład, poniżej znajduje się lista przyjaznych psom parków lub terenów zielonych w pobliżu naszych portów.

IJmuiden

Nationaal Park Zuid-Kennemerlandm, Zeeweg 12, 2051 EC Overveen, Netherlands. Map. Conditions for access​.

Calais

Parc St Pierre, Boulevard Jacquard, 62100, Calais, France. Map​.

Dunkirk​

Plage de Petit-Fort-Philipe, Digue de Mer, 59820 Gravelines, France. Map.

Dieppe

​Forêt d’Arques-la-Bataille 76880 Arques-la-Bataille, France. Map​.​​​​

Uprzyjemniej podróż zwierzakowi

​​​​
 • ​Zapewnij swojemu zwierzakowi:
  • Odpowiednią wentylacje
  • Wystarczającą ilośc wody oraz jedzenia
  • Odpowiednią przestrzeń, aby zwierzę mogło się poruszać
  • Ulubione zabawki
  • Legowisko pochłaniające płyny ​​

Newcastle-Amsterdam

Pamiętaj, aby odpowiednio wcześniej wykupić bilet dla zwierzęcia domowego. Koszt transportu dla zwierzęcia domowego na trasie z Newcastle do Amsterdamu to tylko £19 za rejs w jedną stronę, pod warunkiem, że zwierzęta są odpowiednio zabezpieczone wewnątrz pojazdu. Cena wynajęcia klatki £6 w jedną stronę. Można również wynająć kabinę dla 4 osób, przystosowaną do podróży ze zwierzętami, w cenie £25 za psa. Rezerwacja online lub telefonicznie 0871 522 9955. Pasażerowie podóżujący pieszo muszą skontaktować się z naszym centrym obsługi​ .

Przy wyjeździe z Holandii prosimy o wizytę w terminalu przed odprawą, aby sprawdzić ważność posiadanych dokumentów podróży dla zwierząt.

​​

Dover-Dunkierka & Calais

Na trasach z Dover do Calais lub z Dover do Dunkierki bilet dla zwierzęcia domowego trzeba zarezerwować wcześniej. Zasady przewozu są takie same, jak na trasie Newcastle - Amsterdam. Koszt podroży z Dover do Francji to £15 za rejs w jedną stronę. Zwierzęta muszą pozostać odpowiednio zabezpieczone wewnątrz pojazdu. W trakcie przeprawy możesz odwiedzić swojego ulubieńca, uzgadniając to wcześniej z załogą promu.

Trasa Newhaven-Dieppe

​​Kierowcy mogą podróżować ze zwierzętami, które są odpowiednio zabezpieczone w samochodzie, płacąc £18 za jednego zwierzaka, za przeprawę w jedną stronę. W trakcie przeprawy możesz odwiedzić swojego ulubieńca, uzgadniając to wcześniej z załogą promu. Pasażerowie piesi mogą przewozić zwierzęta w odpowiednich pojemnikach, ale zwierzę przez cały czas trwania podróży musi pozostać na pokładzie samochodowym.

Pomysły na Podróże ze Zwierzętami

​​​Odwiedź Hoge Veluwe National Park w pobliżu naszego portu w Ijmuiden. To idealne miejsce na spacer z psem po plaży, wydmach lub w lesie. Bremweide, w Antwerpii, to ogromny teren zielony, w sam raz dla zabaw z psem. Nocleg z własnym wyżywieniem można zarezerwować za pośrednictwem NOVASOL holiday home , Center Parcs​ lub Sunparks​.

JUŻ MASZ REZERWACJĘ?​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​