Przewóz zwierząt domowych na naszych promach

Wakacyjna, rodzinna podróż bez ulubionego zwierzaka nigdy nie jest łatwa - ale podróżując z nami nie musisz zostawiać swojego kota czy psa w domu! Zabierz kudłatego przyjaciala w podróż, unikając wysokich kosztów transportu zwierzaka

Ważne zmiany od 29 grudnia 2014 roku.

29 grudnia 2014 roku zostały wprowadzone zmiany w regulaminie przewozu zwierząt. Prosimy o uważne przeczytanie poniższych wytycznych związanych z przywozem zwierząt domowych do Wielkiej Brytanii.

W ramach programu DEFRA Pet Travel Scheme (PETS), oferujemy prosty i bezpieczny sposób transportu dla Twoich zwierząt na pokładach naszych promów. W trakcie przeprawy możesz odwiedzić swojego ulubieńca, uzgadniając to wcześniej z załogą promu.

Zasady i przepisy

Pet Travel Scheme (PETS)

Jesteś odpowiedzialny za to, aby Twoje zwierzę domowe spełniało wszystkie wymagania, zgodne z Pet Travel Scheme, przy wjeździe lub wyjeździe z kraju. Upewnij się, że wszystkie procedury zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a dokumenty zwierząt są kompletne. Jeśli tego nie zrobisz to Twoje zwierzę domowe może nie zostać wpuszczone do kraju, lub będzie musiało zostać poddane kwarantannie przy wjeździe. Oznacza to opóźnienia i dodatkowe koszty dla Ciebie.

Wszystkie psty, koty oraz fretki podróżujące ze swoimi właścicielami muszą spełniać poniższe warunki:

 • mieć wszczepiony mikroczip
 • być zaszczepione przeciwko wściekliźnie
 • mieć ważne badanie krwi wykonane do 30 dni po szczepieniu (jeśli podróż odbywa się z lub do kraju nie będącego na liście)
 • mieć ważny paszport (lub inny certyfikat) wydany przez upoważnionego weterynarza
 • czas oczekiwania na podróż po szczepieniu:
  • 21 dni jeśli podróż odbywa się z kraju UE lub innego kraju z listy
  • 3 miesiące (po badaniu krwi) dla krajów nie będących na liście
 • przejść leczenie tasiemca (tylko dla psów)

Istnieją odstępstwa od powyższych punktów w określonych przypadkach. Jeśli planujesz podróż ze swoim zwierzakiem zajrzyj na specjalną stronę internetową ze szczegółowymi informacjami:www.gov.uk/pet-travel-information-for-pet-owners

Leczenie tasiemca - dla psów - musi sie odbywać pod nadzorem weterynarza i musi zostać przeprowadzone nie wcześniej niż 24 godziny i nie później niż 120 godzin przed powrotem do UK. Dodatkowo trzeba posiadać wystawiony przez weterynarza certyfikat z podpisem lekarza, datą i czasem leczenia.

Twoje zwierzę musi mieć wszczepiony mikroczip zanim zostanie zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Szczepienie nie zostanie zaliczone, jeśli zostało wcześniej zaczipowane.

Sprawdź czy informacja o szczepieniu została wpisana przez weterynarza do paszportu zwierzęcia lub certyfikatu wydanego przez weterynarza.

Informacja o szczepieniu powinna zawierać:

 • datę urodzenia zwierzęcia
 • numer czipa, datę wszczepienia lub informacje, w którym miejscu zwierzęcia został wszczepiony
 • datę szczepienia
 • nazwę szczepionki, np. Nobivac
 • numer serii szczepionki
 • datę ważności szczepienia 

Twoje zwierzę zostanie zatrzymane i nie będzie mogło kontynuować podróży, jeśli dane w paszporcie zwierzęcia są w niewłaściwym miejscu.

Paszport dla zwierząt​​​

Twój pies, kot czy fretka muszą mieć paszport aby ponownie wjechać do Wielkiej Brytanii lub Unii Europejskiej. Dokument musi być wydany w Wielkiej Brytanii lub w jednym z krajów UE. Nowy paszport wchodzi w życie z dniem 29 grudnia 2014 roku. Jeśli jednak masz już paszport dla swojego zwierzęcia nie musisz wyrabiać nowego dokumentu. Istniejące paszporty zachowują ważność tak długo, jak długo informacje w nim zawarte są aktualne i spełniają warunki niezbędne do wjazdu zwierzęcia, do końca jego życia (lub do momentu wypełnienia wszystkich rubryk w dokumencie).

Aby wjechać lub powrócić do UE z kraju znajdującego się na liście lub nie będącego na liście kraju spoza UE musisz mieć:

 • oficjalny certyfikat wydany przez weterynarza

 • niezbędną dokumentację, którą znajdziesz na oficjalnym certyfikacie wydanym przez weterynarza​

Musisz wjechać na teren kraju UE w ciągu 10 dni od dnia wydania certyfikatu. Certyfikat jest ważny przez 4 miesiące od dnia wydania. Jeśli podróżujesz z więcej niż jednym zwierzęciem musisz pamiętać, że przewóz zwierząt wewnątrz UE jest ograniczony do pięciu sztuk zwierząt na osobę, za wyjątkiem zwierząt uczestniczących w konkursach, imprezach lub zawodach sportowych. Te zwierzęta wymagają dodatkowego certyfikatu zdrowia wydanego przez Animal Health and Veterinary Laboratories Agency. Szczegółowe porady oraz wytyczne można znaleźć na www.gov.uk/take-pet-abroad. 
You can bring your assistance dog into the UK without quarantine as long as it meets the rules of the EU pet travel scheme. Deklaracje - https://www.gov.uk/pet-travel-information-for-pet-owners Skontaktuje się z pomocą Pet Travel Scheme: pettravel@ahvla.gsi.gov.uk Podróże ze zwierzętami na naszych trasach.

Trasa Newcastle-Amsterdam

​Koszt transportu dla zwierzęcia domowego na trasie z Newcastle do Amsterdamu to koszt tylko £19 za rejs w jedną stronę, pod warunkiem, że zwierzęta są odpowiednio zabezpieczone wewnątrz pojazdu. Na trasie Newcastle - Amsterdam można również podróżować z psami.

Pamiętaj, aby odpowiednio wcześniej wykupić bilet dla zwierzęcia domowego. W trakcie przeprawy możesz odwiedzić swojego ulubieńca, uzgadniając to wcześniej z załogą promu.​​

Trasy Dover-Calais & Dover-Dunkirk

Na trasach z Dover do Calais lub z Dover do Dunkierki bilet dla zwierzęcia domowego trzeba zarezerwować wcześniej. Zasady przewozu są takie same, jak na trasie Newcastle - Amsterdam. Koszt podroży z Dover do Francji to £15 za poszczególny rejs.

Zwierzęta muszą pozostać odpowiednio zabezpieczone wewnątrz pojazdu. W trakcie przeprawy możesz odwiedzić swojego ulubieńca, uzgadniając to wcześniej z załogą promu.​

Trasa Newhaven-Dieppe

Kierowcy mogą podróżować ze zwierzętami, które są odpowiednio zabezpieczone w samochodzie, płacąc £18 za jednego zwierzaka, za przeprawę w jedną stronę. W trakcie przeprawy możesz odwiedzić swojego ulubieńca, uzgadniając to wcześniej z załogą promu.

Na trasie Newhaven - Dieppe pasażerowie piesi mogą przewozić zwierzęta w odpowiednich pojemnikach.​

Psy przewodnicy oraz psy opiekunowie​

Nie martw się, jeśli musisz podróżować z certyfikowanym psem przewodnikiem/pomocnikiem! Daj nam o tym znać z odpowiednim wyprzedzeniem (najpóźniej 48 godzin przed rozpoczęciem podróży), a Twój pies będzie mógł pozostać przy Tobie przez czas trwania rejsu.

W pozostałych przypadkach, zasady podróży z psami przewodnikami/opiekunami są takie same, jak dla pozostałych psów.

Na stronie internetowej “Guide Dogs Association” znajdziesz szczegółowe informacje na temat podróżowania z psami przewodnikami/pomocnikami.​

Pozostałe zwierzęta

Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących przywożenia gryzoni domowych, królików, ptaków, ryb akwariowych, bezkręgowce, płazy i gadów do Wielkiej Brytanii z innych krajów Unii Europejskiej.​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​

Jesteśmy dumni, że zostaliśmy uznani za Wiodącego Operatora Promowego w Europie w 2017 roku (Europe's Leading Ferry Operator 2017) w ramach World Travel Awards. Tytuł Wiodącego Operatora Promowego w Europie oraz na Świecie utrzymujemy od 6 lat!
awards​​​​​​