Zakupy bożonarodzeniowe w Anglii – Londyn

Londyn to jedno z najlepszych miast na świecie do robienia zakupów, a wybierając się tam na zakupy bożonarodzeniowe masz pewność, że będzie to niezapomniana wyprawa przyozdobiona światełkami bożonarodzeniowymi na Oxford Street i w całym mieście.

To z pewnością to miejsce na zarobienie zakupów na święta.

Możesz spędzić cały dzień na Oxford Street i Regent Street i nadal nie zobaczyć wszystkiego, szczególne z niezliczoną ilością bocznych uliczek wypełnionych oryginalnymi sklepami, takie jak znana Carnaby Street. W tej samej okolicy znajdziesz place Piccadilly i Trafalgar Square z ogromną choinką, jak i Covent Garden, gdzie znajdziesz piękne sklepy i jeden z najstarszych pubów w Londynie, jak również plejadę artystów ulicznych.

Oczywiście nie można pominąć King’s Road w modnej dzielnicy Chelsea i ekskluzywnego Knightsbridge znanego ze sklepu Harrods i Harvey Nichols. Nawet, jeśli nie zamierzasz kupować prezentów w sklepie Harrods na pewno warto zobaczyć piękne oświetlenie tego, historycznego budynku, pomysłowe wystawy sklepowe, jak i piękne przedmioty na wyprzedażach.

Dla osób, które lubią centra handlowe, otwarte cztery lata temu centrum handlowe Westfield Shopping Centre w White City znajduje się nieco dalej na tej samej ulicy. Poza wszystkimi, głównymi sprzedawcami detalicznymi obecnymi na brytyjskim rynku, takimi jak French Connection, HMV, Marks & Spencer, Next i Zara w centrum znajduje się również obszar o nazwie The Village, gdzie można znaleźć ekskluzywne marki takie jak Burberry, Dior, Gucci, Louis Vuitton, Tiffany i Versace.

Znajdziesz tam niezliczone restauracje, kawiarnie i bary, a jeśli chcesz się zupełnie zrelaksować jest tam również kino z 14 salami i miejscami dla prawie 3000 osób – wypróbuj jeden z pięciu ekranów, gdzie można oglądać filmy w 3D.

Poza tradycyjnymi sklepami i centrami handlowymi nie zabraknie tam też specjalnych jarmarków bożonarodzeniowych otwartych specjalnie w tym okresie. Jarmark, którego nie można przegapić znajduje się w Southbank Centre obok London Eye i jest całkowicie wyjątkowy.

To miejsce, gdzie można znaleźć nietypowe prezenty świąteczne, takie jak bursztynową i srebrną biżuterię, wykonywane ręcznie zabawki, delikatne, szklane ozdoby na choinkę, ręcznie robione koronki – frywolitki, świeczki w najróżniejszych kształtach i rozmiarach, ręcznie robione przedmioty ceramiczne lub kreatywne projekty metalowe.

Właściwie jest stylizowany na typowy jarmark bożonarodzeniowy w niemieckim stylu – około 60 drewnianych chatek znajdujących się pomiędzy Southbank Centre i London Eye wzdłuż promenady Queen's Walk.

Plus, znajdziesz tam też specjalne atrakcje dla dzieci takie jak karuzela w centrum jarmarku. Rodzice mogą się zrelaksować popijając szklankę grzanego wina i słuchając tradycyjnej muzyki bożonarodzeniowej oraz patrząc jak ich pociechy cieszą się jazdą na karuzeli.

Inne, sezonowe przysmaki kulinarne, takie jak typowe niemieckie kiełbaski z bułką nie potrzebują żadnych, dodatkowych wyjaśnień; serca z piernika dla najbliższych, prażone migdały i słodycze by posmakować „słodkiej” strony życia lub przepyszne naleśniki.

Fani piłki nożnej znajdą najnowsze koszulki Premier League swoich ulubionych drużyn, można również kupić bilety Premier League i obejrzeć mecz piłki nożnej na żywo łącząc wycieczkę na zakupy z wycieczką na mecz angielskiej drużyny.

Zakupy bożonarodzeniowe rozpoczynają się zaraz po zarezerwowaniu promu Dover z Dover do Calais na stronie www.dfdsseaways.pl. Wesołych Świąt!

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​