Wiosenny wypad do Londynu i na południe

Anglia to kraj z nieporównywalną spuścizną i tradycją, dlatego też ma wiele do zaoferowania wszystkim, którzy wybierają się tam na wiosenny wypad.

Spuścizna i tradycja są równoważone przez tętniące życiem miasta przyciągające wielu, najsłynniejszych na świecie muzyków, aktorów i sportowców, którzy zamieszkali w tym kraju.

Londyn znajduje się najwyżej na liście i oferuje właściwie wszystko od jednych z najlepszych na świecie galerii sztuki, National Gallery i Tate Modern po fantastyczne muzea, jak Muzeum Brytyjskie (British Museum) i Muzeum Historii Naturalnej (Natural History Museum). Ponadto każdy znajdzie tam dosłownie niekończącą się listę historycznych miejsc, takich jak pałac Buckingham, Tower of London, Tower Bridge, siedziba brytyjskiego Parlamentu, Big Ben, 10 Downing Street...

Dodatkowo jest tam wiele, nowszych atrakcji turystycznych, takich jak London Eye, muzeum figur woskowych Madame Tussauds oraz londyńskie Zoo. W Londynie gra również wiele drużyn piłkarskich Premier League, zatem można kupić bilet Premier League i w czasie wizyty dodatkowo zobaczyć mecz na żywo. Wybieraj z drużyn takich jak Arsenal, Chelsea, Spurs, West Ham, Fulham i QPR lub spoza Londynu, jak Reading i Southampton.

Osoby poszukujące dobrej jakości wiosennych wypadów mogą zarezerwować prom do Anglii z Calais lub Dunkierki. Po tym jak prom Dover dotrze do Anglii możesz szybko i łatwo dostać się do sieci autostrad prowadzących do Londynu. Wiele osób uważa, że prom do Dover jest bardziej dogodny, gdyż jest bliżej Belgii, Holandii i Niemiec. Oczywiście, jeśli wolisz nie zabierać samochodu do Londynu, możesz zaparkować w Dover i pojechać pociągiem.

Osoby, które chcą poznać okolice poza Londynem, z pewnością znajdą tam równie interesujące i ekscytujące atrakcje od pałacu Hampton Court, w którym mieszkał Król Henryk VIII, jak i wielu innych władców, po pałac Windsor, gdzie również dziś często przebywa Królowa. Pałace są otoczone parkami królewskimi, które też warto odwiedzić. Inne atrakcje poza Londynem obejmują parki atrakcji, takie jak Chessington World of Adventure i Thorpe Park.

Warto również zwiedzić Kent, jest to hrabstwo, w którym się znajdziesz zaraz po zejściu z promu. Kent jest często nazywane „ogrodem Anglii”, gdyż jest wyjątkowo malowniczą częścią Anglii z pięknym krajobrazem wiejskim i wieloma, ciekawymi miejscami o bogatej historii, takie jak Canterbury ze słynną katedrą i domem arcybiskupa. Miasto jest słynne ze względu na napisane przez Chaucera „Opowieści kanterberyjskie” (Canterbury Tales), w których to średniowieczne miasto jest przywołane do życia w historycznym kościele świętej Małgorzaty (St. Margaret’s) najstarszym budynku, który przetrwał po dzień dzisiejszy przy ulicy St Margaret’s Street z pierwszymi zapisami pochodzącymi z 1153 r. Organizowane są tam również liczne wycieczki, od wycieczek po mieście z przewodnikiem po wycieczki na rzece i w poszukiwaniu duchów!

Jeśli lubisz piwo znajdziesz tam wiele angielskich pubów serwujących prawdziwe „ale”, a jeśli chcesz się dowiedzieć jak się je robi musisz odwiedzić centrum odwiedzających Shepherd Neame. Wolisz wino? Chapel Down Winery jest przodującym w Anglii producentem wyśmienitego wina znajdującym się niedaleko malowniczego miasta Tenterden w dystrykcie Wealden, a który oferuje zwiedzanie jak i degustacje.

Ale nie spiesz się z opuszczaniem Dover, gdyż właśnie w mieście, do którego dopłyniesz na promie znajdziesz pierwsze, interesujące miejsca. Gdy prom do Anglii dopływa na miejsce zobaczysz białe klify Dover. Również w Dover znajduje się średniowieczny zamek, a jeśli po zwiedzeniu jednego nabierzesz ochoty na zwiedzanie kolejnych, warto odwiedzić zamek Leeds znajdujący się na 500 akrach pięknych połaci parku lub zamek Chiddingstone otoczony 35 akrami ziemi z jeziorem, ogrodem różanym i przepięknymi terenami zalesionymi.

Na wybrzeżu Kent powyżej Dover znajduje się zamek Deal oraz romantyczny zamek w Hever, który ma ponad 700 lat i jest znany z tego, że swoje dzieciństwo spędziła w nim Anna Boleyn, druga żona Henryka VIII i matka królowej Elżbiety I.

I na koniec osadzony na spokojnych ziemiach, w wiosce nad rzeką zamek Upnor stanowiący rzadki przykład elżbietańskiej twierdzy artyleryjskiej.

Aby zobaczyć to wszystko i jeszcze więcej zarezerwuj prom do Anglii i kup bilety promowe z Francji na stronie www.dfdsseaways.pl i spędź wyjątkowy wypad wiosenny w Anglii.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​