Jaką trasę wybrać podróżąc samochodem z Polski do Wielkiej Brytanii?

Jazda samochodem zostawia Ci dowolność w wyborze trasy. Zwykle, podczas jazdy z Warszawy , większość ludzi wybiera autostradę A2 przez Poznań, a po przekroczeniu granicy z Niemcami, jedzie w kierunku Dortmundu przez Magdeburg i Hanower. Upewnij się, że zarezerwowałeś czas na zatrzymanie się w Magdeburgu by podziwiać protestancką katedrę, a w Hanowerze Nowy Ratusz, zwłaszcza po zmroku. Z Dortmundu nazywanego „zieloną metropolią”, można kontynuować podróż przez Holandię drogą A67, a następnie przez Belgię, Antwerpię aż do terminalu promowego w Dunkierce lub Calais .

Możesz również wybrać nieco dłuższą trasę w kierunku południowo-zachodnim, dojechać do Poczdamu, zwiedzić centralne Niemcy przez Kolonię, słynącą ze średniowiecznych kościołów. Po przekroczeniu granicy z Belgią, kieruj się na północny-zachód, przez Brukselę , Gandawę i Brugię znaną z wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zabytkowego centrum miasta.

To świetny pomysł zatrzymać się na dzień lub dwa w niektórych miejscach przez które będziesz przejeżdżać, nie zapomnij o naszych przewodnikach , które pomogą Ci w pełni wykorzystać podróż.

Możesz także wybrać alternatywne trasy autostradami by skrócić trasę, jechać przez Berlin i zwiedzić mniejsze niemieckie miasta takie jak zabytkowe Gardeleden, Wolfsburg oraz dom VW Beetle – malownicze Lingen. Stamtąd możesz udać się do Amsterdamu skąd ruszyć promem do Newcastle, lub kontynuować jazdę samochodem przez Rotterdam , Antwerpię i Brugię w kierunku terminalu promowego w Dunkierce lub Calais. Bez względu na to, którą trasę wybierzesz i jeśli unikniesz autostrad, będziesz mógł zwiedzić najbardziej interesujące miasta Holandii.

Pamiętaj aby zapoznać się z lokalnymi prawami drogowymi i mieć na pokładzie to, co wymagane jest przez prawo.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​