Świętuj Walentynki we Francji

Francja jest znana na całym świecie jako kraj romansów i miłości.

Każdy moment jest dobry by wybrać się do Francji, ale w Walentynki atmosfera tego kraju staje się jeszcze bardziej wszechobecna, gdyż pary z najróżniejszych zakątków świata zbierają się właśnie tam. Podróżując promem przez kanał La Manche ze Zjednoczonego Królestwa do Francji możesz zabrać swój samochód na prom samochodowy i wybrać się w poszukiwanie najbardziej romantycznych zakątków, które z pewnością skruszą każde serce.

Francuzi świętują ten romantyczny dzień w taki sam sposób jak inne narodowości, czyli obdarowując się prezentami, kartkami walentynkowymi i kierując kilka, prostych słów miłości do ukochanej osoby. Wiele osób woli wysłać kwiaty i w ten sposób wyrazić swoje uczucie.

Historia Walentynek we Francji:

Francja zdobyła niezachwianą reputację jako kraj miłości do której przyczyniły się wyśmienite wina, musujący szampan, wystawne jedzenie oraz romantyczne krajobrazy wiejskie i atrakcje. Uważa się, że Walentynki po raz pierwszy rozpoczęto obchodzić wiosną, gdyż jest to okres godów wielu zwierząt i ptaków. 

Według innej historii w lutym Książę Orleanu napisał swój pierwszy list miłosny, który z czasem stał się popularny i w związku z tym uznano go za pierwszą kartkę walentynkową. 

Mieszkańcy Francji powoli rozpoczęli tradycję obdarowywania się romantycznymi upominkami i listami miłosnymi tego dnia, a kartki walentynkowe nazywano cartes d'amities.

Obchody Walentynek w Paryżu: 

Jednym z miejsc, które natychmiast przychodzi do głowy myśląc o romansach to z pewnością Paryż, stolica Francji. To miasto pełne starych, osobliwych i malowniczych uliczek, muzeów i historycznych atrakcji zdobyło świetną reputację wśród wielu generacji par, jako idealne miejsce na spędzenie Walentynek. Wejdź na wieżę Eiffel i przekonaj się z jak wielką radością obchodzi się 14 lutego w Paryżu. Odwiedź Centrum Georges Pompidou oraz jego piękny taras na dachu i restaurację z cudownymi widokami na miasto. Zjedz obiad we dwoje w prestiżowej, paryskiej restauracji Le Jules Verne lub w jednej z tysięcy innych, romantycznych restauracji. 

Miasteczko Saint Valentin w powiacie Indre, Francja:

Kolejne, świetne miejsce na świętowanie Walentynek we Francji to miasteczko Saint Valentin w Indre. Miasteczko jest znane we Francji jako „miasteczko miłości”, a właśnie w lutym wiele ogrodów i domów ozdabia się pięknymi, czerwonymi sercami. Obchody święta odbywają się między 12 a 14 lutego, a turyści i mieszkańcy biorą udział w uroczystościach i wydarzeniach związanych z Walentynkami.

Ale zupełnie szczerze we Francji jest zbyt wiele romantycznych miejsc by móc je tu wszystkie wymienić, więc warto po prostu wsiąść na jeden z promów przez kanał La Manche do Calais lub Dunkierki, gdzie zaledwie krótka podróż po zejściu z promu samochodowego dzieli od rozpoczęcia romantycznej wyprawy.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​