Święta Bożego Narodzenia w Anglii

Wiedzieliście, że Oliver Cromwell zakazał obchodzenia świąt Bożego Narodzenia? Doprowadziło to do tego, że jarmarki bożonarodzeniowe właściwie zniknęły z Anglii.

Ale teraz znów są organizowane i są bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej. Obecnie jarmarki bożonarodzeniowe można znaleźć w całym kraju już od listopada. Wiele jarmarków ma europejski charakter, gdzie Niemcy, Włochy czy Francja są głównymi, reprezentowanymi krajami. Możesz cieszyć się zakupami świątecznymi w Londynie przeprawiając się z Calais do Dover na promie DFDS Seaways. Skorzystaj z promu Dover i wypełnij samochód prezentami świątecznymi dla całej rodziny.

W Londynie znajdziesz największe, brytyjskie targi żywności bożonarodzeniowej „Smak Bożego Narodzenia 2012” (Taste of Christmas 2012) odbywające się w hali ExCel od 7 do 9 grudnia. Ciesz się okresem przedświątecznym i ucz się od najlepszych w biznesie, włączając gwiazdy i kucharzy, których restauracje wyróżniono gwiazdkami Michelin, takie jak Michel Roux Jr, Jamie Oliver i The Baker Brothers, a którzy wystąpią na żywo na scenie by podzielić się sekretami swojej kuchni. Spróbuj przysmaków jednych z najlepszych, londyńskich restauracji serwujących potrawy wprawiające w świąteczny nastrój. Również w Londynie odbywa się jarmark bożonarodzeniowy Southbank Centre, który przenosi prawdziwy smak Niemiec do festiwalu zimowego Southbank Centre od 16 listopada do 24 grudnia. Promenada Queen’s Walk (spacer królowej) wzdłuż Tamizy (London Eye do mostu Waterloo) po raz piąty zamienia się w promenadę bożonarodzeniową.

W 80 tradycyjnie udekorowanych, drewnianych chatkach będzie sprzedawana szeroka gama, wyjątkowych, ręcznie wykonanych podarunków i nietypowych prezentów bożonarodzeniowych. Drewniane i miękkie zabawki, wyjątkowa biżuteria, ręcznie robione mydła i wiele więcej produktów bożonarodzeniowych oferowanych w magicznej, zimowej atmosferze. Popijaj rozgrzewające, grzane wino, posil się słynną niemiecką kiełbasą z bułką lub przekąś prażone orzechy, serca z piernika i wiele innych smakołyków. Dodatkowo do zakupów świątecznych, na jarmarku nie zabraknie karuzeli i tradycyjnej muzyki świątecznej, która oczaruje odwiedzających i wypełni ich duchem świąt.

W ramach jarmarku świątecznego w Southbank Centre rozciągającego się wzdłuż brzegu rzeki, dwie z drewnianych chatek będą przeznaczone wyłącznie dla dzieci oferując zabawę i nietypowy wygląd z zewnątrz oraz warsztaty plastyczne i sklep z niedrogimi drobiazgami wewnątrz.

Osoby podróżujące promem Dover, mogą odwiedzić tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy w Canterbury, który po raz siódmy będzie odbywał się w na placu Whitefriars Square w samym sercu tego, malowniczego, średniowiecznego miasta od 23 listopada do 23 grudnia. Canterbury zmieni się w mały, tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy z 16 drewnianymi chatkami, w których odwiedzający mogą cieszyć się atmosferą świat na tradycyjnym jarmarku popijając szklankę grzanego wina i słuchając muzyki bożonarodzeniowej. Można posilić się kiełbasą z bułką, po której warto sięgnąć po pyszny naleśnik lub ciasto. Przechadzając się po jarmarku rozejrzyj się i znajdź oryginalne prezenty bożonarodzeniowe, takie jak biżuteria, wykonywane ręczne zabawki, delikatne szklane ozdoby na choinkę, drewniane ozdoby i wiele więcej.

Zatem wsiądź na prom z Calais do Dover i rozpocznij zakupy!

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​