​Szwecja

Najbardziej skandynawski kraj w Skandynawii. Szwecja jest surowa, ale wytrzymała, wiejska, szorstka. Jest również miejscem, w którym są wspaniałe miasta, jak Sztokholm i Malmö oraz słoneczne plaże Bałtyku.

Tradycja & historia

Tradycja & historia

Szwecja ma fascynującą historię, ale obecnie jest znana z zespołu ABBA, klopsików oraz sklepów IKEA.

Znajdziesz tu rozległe, słabo zaludnione połacie ziemi z gęstymi lasami i parkami narodowymi. Liberalne miasta są czyste, sprawnie zarządzane z postępowym system usług publicznych.

Klimat

Klimat

Jedną z głównych różnic między Szwecji i Wielkiej Brytanii jest poczucie przestrzeni, szczególnie w północnej części kraju. Szwecja jest dwukrotnie większa od Wielkiej Brytanii, ale jej populacja wynosi zaledwie około 9 milionów mieszkańców. Na północy kraju znajdują się skaliste zbocza i ogromne nieużytki, a na południu słoneczne plaże i ośrodki miejskie, w których mieszka większość ludzi.

 

Dlaczego warto odwiedzić Szwecję?

Dlaczego warto odwiedzić Szwecję?Szwecja jest relaksujące miejsce, które warto odwiedzć bez względu na porę roku. W lecie przyciągają ośrodki miejskie, swoimi parkami, imprezami, muzeami, natomiast w zimie można spędzać czas na surowej prowincji, która gwarantuje niespotykane, dzikie krajobrazy. Jeśli ktoś nie wie kiedy odwiedzć Szwecję to polecamy kolejny przyjazd o innej porze roku.

Sztokholm, jest położony na wyspach zorganizowanych w jednej organizm miejski. Majestatyczne dwory sąsiadują z nowoczesną architekturą, co czyni Sztokholm jednym z najbardziej nowatorskich miejsc na świecie. Miasto jest jednym z najpiękniejszych w Europie, z głębokim błękitem wody odbijającym się we wspaniałych budynkach miasta.

Sztokholm jest tradycyjnym i jednocześnie postępowym miastem, z aktywnymi mieszkańcami. Nocne życie jest bardzo interesujące, a takiej miejsca, jak Kungsholmen są pełne barów oraz restauracji dla starszych i młodszych.
Inne imponujące miasta to Malmö i Göteborg lub miasta uniwersyteckie, jak Uppsala i Lund, atrakcyjne dla młodszych zwiedzających.

Szwedzki krajobraz kulturowy oczarowuje na każdym kroku. Lasy i tysiące jezior są doskonałym uzupełnieniem miast. Szwecja jest miejscem przyjaznym dzieciom, bardzo bezpiecznym dla rodzin.

Informacja turystyczna

http://www.visitsweden.com

Przewodniki miejskie

Przewodniki przyjazdowe

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​