​Oslo

Znajduje się na końcu Oslofjord, błyszczące stolicą Norwegii staje się wiodącym światło dla współczesnej architektury w Skandynawii. Panoramę może być nowoczesny, ale ustawienie nie może być mniej.

Frontem przez wodę i wspierany przez gęsty las, jeśli chcesz cieszyć się świeżym powietrzu i city break - Oslo jest miejsce dla Ciebie.

Dlaczego warto odwiedzić Oslo?

Dlaczego warto odwiedzić Oslo?

Oslo jest kwitnącym miastem nad brzegiem pięknego Oslofjord. Miasto jest atrakcyjną mieszanka starego i nowego, z zadrzewionymi ulicami oraz placami starego centrum, które są w kontrze do nowoczesnych rozwiązań proponowanych przez architektów z całego świata.

Jak dotrzeć

Jak dotrzeć

Jeśli jestes w Skandynawii to dotarcie do Oslo jest łatwe. Nasz luksusowy prom z Kopenhagi pływa codziennie, oferując bezpośrednie połączenia pomiędzy obiemia stolicami.

 

Co zobaczyć w Oslo

Co zobaczyć w OsloOslo to największa stolica Europy o najmniejszym zaludnieniu. Przedmieścia są w znacznym stopniu zalesione, z krzyżjącymi się szlakami turystycznymi i biegowymi trasami narciarskimi, na których można zobaczyć łosie a nawet wilki.W rzeczywistości Oslo jest jedyną stolicą europejską, gdzie można uprawiać piesze wędrówki, spływy kajakowe, jazdę na nartach i żeglarstwo bez wyjeżdżania z miasta!

W centrum zmian na nabrzeżu Oslo jest budynek Opery. Swoim wyglądem przypomina gigantyczny lodowiec pływaący w rejonie Oslofjord. To ikona współczesnej architektury skandynawskiej. Opera promuje również Oslo, jako światowej klasy miasto kultury.

Oslo jest również nowoczesnym, postępowym miastem, którego panorama szybko zmieniła się w ostatnich latach. Przebudowano nabrzeżę, któe zachwyca współczesną, podziwianą w Europie, architekturą.

Znajdziesz tu także światowej klasy restauracje, muzea i galerie sztuki, w tym najbardziej kompletny zbiór łodzi Wikingów oraz innych artefaktów w całej Skandynawii.

Skocznia Holmenkollen i muzeum mieszczą się na zalesionych wzgórzach poza centrum miasta. Wyciąg zabierze Cię prawie na szczyt wieży, skąd bedziesz musiał przejść jeszcze 114 stromych schodów. Widok zapiera dech w piersiach, ale ostrzegamy nie jest to atrakcja dla ludzi o słabych nerwach.

Norsk Folkemuseum jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Oslo. To  skansen, w którym prezentuje się ponad 140 budynków, z XVII i XVII wieku, które zostały zebrane z całej Norwegii i pieczołowicie odbudowane.

W Muzeum Łodzi Wikingów, jest kolekcja najlepiej zachowanych statków Wikingów na świecie. Ciemne, smukłe kadłuby z bogatymi zdobieniami wciąż wywołują dreszcz ekscytacji, chociaż powstały ponad 1300 lat temu.
Narodowa Galeria zawiera  imponującą kolekcję sztuki europejskiej z dziełami Gauguina, Picassa, Matisse'a i Monetai. Są również prace Edwarda Muncha w tym jego najbardziej znany obraz, “Krzyk”.

Gdzie się zatrzymać

W Oslo jest dużo hoteli, pensjonatów – butikowych oraz sieciowych gigantów. Polecamy rezerwację na stronie naszego partnera booking.com.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​

Jesteśmy dumni, że zostaliśmy uznani za Wiodącego Operatora Promowego w Europie w 2017 roku (Europe's Leading Ferry Operator 2017) w ramach World Travel Awards. Tytuł Wiodącego Operatora Promowego w Europie oraz na Świecie utrzymujemy od 6 lat!
awards​​​​​​