​Norwegia

Norwegia jest jednym z, a może nawet najbardziej malowniczym krajem skandynawskim. Kraina jest pełna surowych krajobrazów, nordyckich wsi i majestatycznych fiordów, a także ciągnącego się w nieskończonośc pięknego zachodzniego wybrzeża, które graniczy z Oceanem Arktycznym. Graniczy z Finlandią, Szwecja​ oraz północno-zachodnią Rosją.

Miasta są również dobrze rozwinięte i nowoczesne, pomimo niskiego poziomu zaludnienia – w całym kraju mieszka około 5 milionów ludzi.​

Tradycja & historia

Tradycja I Historia

Czasami niesłusznie nazywana młodszym bratem Danii, Norwegia to fascynujący kraj sam w sobie z ciekawą i zróżnicowaną historią. To nowoczesny, liberalny i rozwinięty kraj, z doskonałą infrastrukturą. System świadczeń socjalnych w Norwegii uznawany za wzór do naśladownia w innych krajach.

Klimat

Klimat

Zimą Norwegia jest mroźna, ale to sprawia, że idealnie nadaje się do uprawiania sportów zimowych, takich jak jazda na nartach czy snowboard. Im dalej na północ Norwegii, tym dni są dluższe, na przykład w Nordkapp, na północy kraju, słońce jest stale widoczne od połowy maja do połowy lipca.

Dlaczego warto odwiedzić Norwegię?

Dlaczego warto odwiedzić Norwegię?​​​​​​

Dzika Przyroda

Urlop w Norwegii oferuje mnóstwo dla wszystkich do zrobienia i zobaczenia. Majestatyczne ośnieżone góry, surowy krajobraz wybrzeża i fiordy. Norwegię warto odwiedzić, co jest jeszcze łatwiejsze dzięki naszym promom z Danii do Norwegii.

Fiordy Norwegii to jedno z najlepszych miejsc na świecie do odwiedzenia, polecane przez National Geographic dwukrotnie - w 2004 i 2012 roku - więc możesz być pewien, że podróż warto poświęcić chwilę na podróż do tych cudów przyrody. Sognefjord to jeden z najbardziej spektakularnych obszarów widokowych w Europie.

Aktywny Wypoczynek

Kraj był widziany, jako niegościnny, nieprzyjazny dlatego teraz rozwija się sieć miejsc atrakcyjnych turystycznie, szczególnie dla wielbicieli sportów zimowych, jak jazda na nartach, snowboardzie.

Norwegia jest także popularnym krajem dla rowerzystów, na drogach jest relatywnie mało samochodów, a kierowcy są ostrożni, jeżdzą bezpiecznie stosując się do ograniczeń prędkości. Należy pamiętać, że przez niektóre nie wolno przejeżdzać na rowerach, lecz zawsze dostępne są alternatywne trasy lub autobusy z bagaznikami na rowery.

Oslo

Oslo jest małą, tradycyjną skandynawską stolica, w otoczeniu bujnych lasów i zapierającymi dech w piersiach fiordach.

Chociaż Norwegia jest słabo zaludniona to nie oznacza to, że kraj tkwi w przeszłości.Oslo jest bardzo modelowym kosmopolitycznym, liberalnym i wielokulturowym miastem, któremu nadal udaje się zachować charakter, który jest wyraźnie norweski.

Przyjeżdzają w zimie możecie wybrać się na sanki z rodziną do Holmenkellen. W lecie na turystów czekają Frognerparken i fiordy. Warto pomyśleć o pikniku na łonie przyrody.

Pozostałe Miasta

Warto także odwiedzić Bergern, które jest dawną stolią Norwegii i drugim najwiekszym miastem w kraju. Należało także do handlowej Ligi Hanzeatyckiej. Pełne jest charakterystycznych drewnianych budynków, pięknych górskich krajobrazów. Uznawane jest za jedno z miast w których deszcz pada przez większość roku – przez około 250 dni. Zabierz parasol!

Stavanger waro odwiedzić aby zobaczyć jeden z najstarszych kościołow w Norwegii, oraz domy z epoki żelaza, jaskinie z epoki kamienia oraz miejsce w których wikingowie spotykali się w Ullandhaugtårnet​


Więcej Przewodników

Poszukujesz więcej informacji na temat Oslo? Odwiedź nasz przewodnik poświęcony norweskiej stolicy.

Oslo​


Informacja Turystyczna

Aby dowiedzieć się wiecej o tym jak zaplanowac swój pobyt w Norwegii polecamy także odwiedzić stronę inforamcji turystycznej (w języku polskim​).

​​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​