Kopenhaga - Przewodonik Turystyczny​

Kopenhaga jest dynamiczny i wyrafinowaną stolicą Danii. To progresywne miasto, dbające o swoją przeszłość, jak miłość do rodziny królewskiej, parady oraz pałace, ale rownocześnie skoncentrowane na przyszłości oraz nowoczesności, co szczególnie widać w architekturze. Kopenhaga to wspaniałe miasto, które podnosi na duchu. Jest idealne do zwiedzanie w trakcie weekendowych wypadów.

Dlaczego warto odwiedzić Kopenhagę?

Dlaczego warto odwiedzić Kopenhagę?

Duńska stolica jest cool i kosmopolityczna, zaskakująca i podnosząca na duchu, która bardzo rozwinęła się w ostatnich latach. Kopenhaga jest miastem królewskim, pełnym parków i pałaców, ogrodów i straży królewskiej.

Ale jest to także jedno z najmodniejszych miejsc na świecie, z czołowymi projektantami mody, biżuterii oraz flagowymi sklepami dużych sieci handlowych.

Jak dotrzeć

Jak dotrzeć

Brak trasy promowej z Wielkiej Brytanii do Danii. Kraj jest jednak dalej dostepny za pośrednictwem jednej z naszych trasach z Wielkiej Brytanii do Europy.

Jeśli mieszkasz w północnej Anglii i Szkocji, możesz wskoczyć na prom Newcastle-Amsterdam, z którego w ciągu 6 godzin dotrzesz od duńskiej granicy.

Co zobaczyć w Kopenhadze

Co zobaczyć w KopenhadzeKopenhaga jest łatwa do zwiedzania i ma jeden z najbardziej wydajnych i niezawodnych systemów transportu publicznego na świecie. Pociągi, metro, autobusy i autobusy wodne są dostępne na tym samym bilecie, więc będzie można poruszać się szybko w trakcie zwiedzania miasta.

Architektura zapiera dech w piersiach, klimat tworzą wspaniałe stare budynki oraz nowoczesne konstrukcje, jak Blue Planet czy Narodowe Oceanarium. Świat patrzy na Danię, jak wzór doskonałośći w projektowania, natomiast Dania czerpie inspirację ze światła, powietrza, otwartej przestrzeni.

Najbardziej znaną atrakcją w Kopenhadze jest Mała Syrenka, rzeźba z brązu oraz granitu. To prezent dla miasta od duńskiego browaru Carla Jacobsena. Zlecił ją po obejrzeniu spektaklu baletowego Hansa Christiana Andersena “Mała Syrenka” ponad sto lat temu.

Nyhavn jest bogatą atmosferycznie i zabytkową części miasta. Nabrzeże składa się z domów oraz magazynów, które pamiętają czasy świetności, gdy cumowały tam statki z całego świata, rozładowując towary z różnych stron. Dziś te budynki zostały przekształcone w restauracje, kawiarnie, sklepy oraz bary. Dzięki miłej atmosferze, wspaniałemu jedzeniu i muzyce na żywo, Nyhavn jest idealnym miejscem do relaksu w skandynawskim stylu.

Żadna podróż do Kopenhagi nie jest jest kompletna bez wizyty w parku rozrywki Tivoli Gardens. Drugi na świecie najstarszy park rozrywki, stoi w samym sercu miasta i jest centralnym punktem dla młodych i starszych turystów. Tivoli zachwyca turystów iluminacjami, muzyką na żywo, jeziorami, fontannami i fajerwerkami - jak również ekscytującymi przejażdżkami na kolejkach górskich, karuzelach oraz słynnym diabelskim kole.

W Kopenhadze można wspiąć się pałacu Christiansborg. Ze 106 metrów widok na miasto jest wspaniały. Na szczycie jest również restauracja, w której serwowane są tradycyjne duńskie potrawy z nowoczesnymi akcentami.

Popularna jest zmiana warty w pałacu. Warto pojawić się tam na początku i aby oglądać strażników maszerujących z koszar ulicami Kopenhagi. Ceremonia odbywa się codziennie, w południe.

Gdzie zatrzymać się w Kopenhadze

Znalezienie noclegu w Kopenhadze nie jest trudne. Miasto jest pełne hoteli, hotelików, pensjonatów – mniej lub bardziej wyjątkowych miejsc na każdą kieszeń. Polecamy rezerwację przez stronę naszego partnera booking.com.

Zakupy w Kopenhadze

Jeśli chodzi o zakupy, Kopenhaga ma wszystko. Z wielką mieszanką sklepów, zarówno dużych sklepów z modą, jak i małych sklepów z pamiątkami, Na głównych ulicach handlowych znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Strøget

Najbardziej znana ulica handlowa w Kopenhadze, w rzeczywistości składa się z czterech ulic połączonych trzech placami.

Fisketorvet Shopping Centre

Idealnie usytuowany na obrzeżach Kopenhagi centum handlowe Fisketorvet znajduje się w pobliżu portu, z doskonałym widokiem, gromadzi ponad 100 sklepów, 15 restauracji i ogromny kompleks kinowy.

Illum

Jedno z największych centrów handlowych w Kopenhadze. Piękny dom handlowy, który sprzedaje zarówno meble, jak i modę. Pod jego cudownej szklaną kopułą można znaleźć znane marki jak Dolce & Gabana i French Connection.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​

Jesteśmy dumni, że zostaliśmy uznani za Wiodącego Operatora Promowego w Europie w 2017 roku (Europe's Leading Ferry Operator 2017) w ramach World Travel Awards. Tytuł Wiodącego Operatora Promowego w Europie oraz na Świecie utrzymujemy od 6 lat!
awards​​​​​​