Kopenhaga - Przewodonik Turystyczny​

Kopenhaga jest dynamiczną i wyrafinowaną stolicą Danii, w której mieszka około milion ludzi. Uznawane przez wielu za progresywne i nowoczesne pod względem architektonicznym miasto, dba także o swoją przeszłość. Znajdująca się na wschodnim brzegu wyspy Zealand, Kopenhaga to wspaniałe miasto, które podnosi odwiedzających ją turystów na duchu.

Miasto zlokalizowane jest nad Cieśniną Øresund jest geograficznym oraz kulturowym mostem między zachodnią Europą a Skandynawią.

Dawna wioska rybacka wikingów, jest idealnym miejscem do zwiedzania na rowerze w trakcie weekendowych wypadów. Codziennie połowa mieszkańców dostaje się do pracy lub szkoły na rowerze, dzięki jednej z lepszej na świecie infrastrukturze.

Dlaczego warto odwiedzić Kopenhagę?

Dlaczego warto odwiedzić Kopenhagę?

Duńska stolica jest kosmopolitycznym miastem, lecz Kopenhaga jest także miastem królewskim, pełnym pałaców, parków i ogrodów.

Jest to także jedno z najmodniejszych miejsc na świecie, z czołowymi projektantami mody, biżuterii oraz sklepami dużych sieci handlowych.

Jak dotrzeć

Jak dotrzeć do Kopenhagi?

Mimo, że nie oferujmey w tym roku berzpośredniej trasy promowej z Wielkiej Brytanii do Danii, Kopenhaga jest jednak dalej dostepny za pośrednictwem jednej z naszych trasach z Wielkiej Brytanii do Europy.

Jeśli mieszkasz w północnej Anglii lub Szkocji, możesz zabrać się na prom z Newcastle do Amsterdamu. Oferujemy także prom z Kopenhagi do Oslo, co jest wygodną opcją jeśli planujesz zabrać się w podróż w głąb Skandynawii.

Co zobaczyć w Kopenhadze

Co zobaczyć w Kopenhadze​​

Mała Syrenka

Najbardziej znaną atrakcją w Kopenhadze jest Mała Syrenka, rzeźba z brązu oraz granitu. Znajduje się ona nad brzegiem, niedaleko promenady Langelinie.

Dzieło sztuki to prezent dla miasta od duńskiego browaru Carla Jacobsena, zlecił ją po obejrzeniu spektaklu baletowego Hansa Christiana Andersena „Mała Syrenka” ponad sto lat temu. Mało kto wie, że na świecie znajduje się 13 replik słynnej rzeźby!

Nyhavn

Nyhavn jest atmosferyczną, zabytkową części miasta. Słynne nabrzeże składa się z domów oraz magazynów, które pamiętają czasy duńskiej świetności, gdy cumowały tu statki z całego świata, rozładowując towary z czterech stron świata. Dziś te budynki zostały przekształcone w restauracje, kawiarnie, sklepy oraz bary. Dzięki miłej atmosferze, wspaniałemu jedzeniu i muzyce na żywo, Nyhavn jest idealnym miejscem do relaksu w autentycznym skandynawskim stylu.

Christiansborg

W Kopenhadze można wspiąć się na szczyt wieże pałacu Christiansborg. Z wysokości 106 metrów widok na miasto jest wspaniały. W obrębie zabudowań znajduje się również restauracja, w której serwowane są tradycyjne duńskie potrawy z nowoczesnymi akcentami.

Lubiana przez turystów jest zmiana straży w pałacu. Warto pojawić się tam wcześnie, aby przyjżeć się strażników maszerujących z koszar ulicami Kopenhagi. Ceremonia odbywa się codziennie, w południe.

Tivoli Gardens

Bedąc w Kopenhadze należy także odwiedzić park rozrywki Tivoli Gardens.

Jest to drugi na świecie najstarszy park rozrywki, znajduje się w samym sercu miasta Tivoli zachwyca turystów iluminacjami, muzyką na żywo, jeziorami, fontannami i fajerwerkami - jak również ekscytującymi przejażdżkami na kolejkach górskich, karuzelach oraz słynnym diabelskim kole.

Narodowe Oceanarium Den Blå Planet

Nowoczesna Duńska architektura zapiera dech w piersiach, atmosferę tworzą wspaniałe nowoczesne konstrukcje, takie jak Narodowe Oceanarium, które jest największym tego typu obiektem w Północnej Europie.

Ocenarium jest podzielone na pięć części – w każdej z nich można podziwiać zwierzęta pochodzące z innych części świata, od lasów tropikalnych po Wielkie Jeziora Afrykańskie.

Zamek Rosenborg

Wybudowany oryginalnie jako letnia rezydencja w XVII wieku, Ronsenborg Slot jest jednym z wielu projektów architektonicznych Chrystiana IV Oldenburga, któla Danii.

Renesansowy budynek znajduje się nad małym jeziorkiem, wśród królewskich ogrodów, które są najstarszy, tego typu obiektem w całym kraju. Latem, kwitnące kwiaty są imponujące.

Zakupy W Kopenhadze


​Credit Ty Stange

Jeśli chodzi o zakupy, Kopenhaga ma wszystko. Z wielką mieszanką sklepów, zarówno dużych sklepów z modą, jak i małych sklepów z pamiątkami, Na głównych ulicach handlowych znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Strøget

Najbardziej znana ulica handlowa w Kopenhadze, w rzeczywistości składa się z czterech ulic połączonych trzech placami.

Fisketorvet Shopping Centre

Idealnie usytuowany na obrzeżach Kopenhagi centum handlowe Fisketorvet znajduje się w pobliżu portu, z doskonałym widokiem, gromadzi ponad 100 sklepów, 15 restauracji i ogromny kompleks kinowy.

Illum

Jedno z największych centrów handlowych w Kopenhadze. Piękny dom handlowy, który sprzedaje zarówno meble, jak i modę. Pod jego cudownej szklaną kopułą można znaleźć znane marki jak Dolce & Gabana i French Connection.​

​Gdzie Zatrzymać Się W Kopenhadze

Znalezienie noclegu w Kopenhadze nie jest trudne. Miasto jest pełne hoteli, hotelików, pensjonatów – mniej lub bardziej wyjątkowych miejsc na każdą kieszeń. Polecamy rezerwację przez stronę naszego partnera booking.com.​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​

​​