Dania - Przewodonik Turystyczny

Dania znana jest jako ojczyzna Wikingów, klocków Lego oraz pisarza Hansa Christiana Andersena, znanego głownie ze swoich baśni. Jest to kraj zamożny, o dziewiczej naturze i równowadze między nowoczesnym, miejskim życiem a tradycją i naturą. Mimo, że Dania jest członkiem Unii Europejskiej, walutą pozostała Duńska Korona (DKK).

Główną częścią kraju jest półwysep zwany Jutland, na północ od Niemiec​. Terytorium duńskie rozciąga się także na wyspy, do największych należy Zelandia oraz Funen połóżonych nad morzem Østersøen.

​W dzisiejszych czasach Duńczycy czasami uznawani są za najszczęśliwszych ludzi na świecie, a kraj z a wzór nowoczesnego społeczństwa. W kraju tradycyjnie ceniona jest wolność słowa, a dbanie o przyrodę uznawane jest za obowiazek obywatelski. Konswkwencją są wysokie podatki na benzynę, więc polecamy zatankować do pełna przed przekroczeniem granicy.

Tradycja & historia

Tradycja I Historia

Dania jest połóżona na styku dwóch nieco różnych kultur, a także na granicy pomiędzy Skandynawią a Europą kontynentalną.

Kraj jest członkiem Unii Europejskiej i słynie z libernalnego rządu i wysokich świadczeń socjalnych.

Klimat

Klimat

Klimat Danii jest łagodniejszy niż w Norwegii, Szwecji lub Finlandii i jest bardziej zbliżony do Niemiec, Holandii czy Belgii, niż do jjej skandynawskich sąsiadów. Krajobraz Danii podobny jest do piękna znanego z pozostałych krajów w Skandynawii, pochwalić się może także parkami narodowymi.

Dlaczego warto odwiedzić Danię?

Dlaczego warto odwiedzić Danię?

 ​​

Duński Road Trip

W Danii jest nie tylko Kopenhaga, ale inne duże miasta jak Aalborg i Arhus, które również mają wiele do zaoferowania turystom.

Podróżując samochodem przez Danię skorzystaje z trasy Marguerite Route, która zapewnia doskonałe widoki. Podziwiaj malowniczy krajobraz, miasteczka oraz wioski, lasy oraz wspaniałe wybrzeża.

Tylko krótki odcinek trasy jest częścią autostrady. Reszta drogi wije się po spokojnych okolicach lub wzdłuż wybrzeża, oferując najlepsze widoki w Danii.

Trasa jest dostępna dla samochodów i motocykli, ale od czasu do czasu jest to bardzo wąska droga trudno przejezdna przez większe pojazy. Możesz, oczywiście skrócić jazdę i podzielić trasę na dół, koncentrując się na przykłąd tylko na Jutlandii.

Kopenhaga

Stolicy Danii, Kopenhaga​ przyciąga turystów przez cały rok. Szczyt turystyczny przypada na lipiec i sierpień, ale coś ciekawego zawsze się dzieje w stolicy Danii.

Zjedz śniadanie w Rynku, lub wybierz się na wycieczkę do Christianii, miasta w mieście, który został założone przez hipisów w latach 70-tych. Inne atrakcje w okolicy to Bakken,

najstarszy na świecie park rozrywki Tivoli i Blue Planet Aquarium dla miłośników przyrody

Turyści regularnie gromadzą się koło pomnika Małej Syrenki, zainspirowany klasyczną baśną Hansa Christiana Andersena. Kopenhaga posiada również dobrą scenę muzyki na żywo.

Więcej Przewodników

Chcesz wiedzieć więcej o Kopenhadze? Odwiedź nasze strony poświęcone szczegółowym informacjom na temat lokalnych atrakcji.

Informacja Turystyczna

http://www.visitdenmark.com​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​