Prom do Anglii - niezapomniany, krótki wypad

Opuszczając prom Dover przywita cię piękny krajobraz wiejski, który jest typowy dla Anglii.

Hrabstwo Kent jest nawet czasem nazywane „ogrodem Anglii” w związku ze znajdującymi się tam niezliczonymi sadami owocowymi i jednymi z najbardziej znanych, angielskich winnic. Podróżni będą mieli możliwość spróbowania lokalnych produktów w miasteczkach na terenie Kent i zatrzymania się w lokalnych pubach, gdzie będzie można posmakować domowego, tradycyjnego jedzenia i lokalnego piwa. 

Kent jest pełne charakterystycznych i zróżnicowanych atrakcji od romantycznych zamków, historycznych domów po tajemnicze ogrody i pamiątki z czasów wojny. Charles Dickens miał swój dom na wsi w Gad’s Hill Place w Higham. Canterbury to średniowieczne miasto z jedną z najstarszych w Anglii katedr sięgającą 597 r. n.e., kiedy to Święty Augustyn jako misjonarz wysłany przez Papieża Grzegorza Wielkiego ustanowił swoją siedzibę (lub „katedrę”) w Canterbury. W 1170 r. arcybiskup Thomas Becket został zamordowany w katedrze i od tego czasu katedra przyciąga tysiące pielgrzymów, jak również jest znana ze względu na napisane przez Geoffrey’a Chaucera Opowieści kanterberyjskie.

Pierwsze, co zobaczysz, gdy prom do Anglii dopłynie, to białe klify w Dover, uwiecznione w piosence Vera’y Lynn z czasów drugiej wolny światowej pod tytułem „There’ll be bluebirds over the White Cliffs of Dover”. Białe klify w Dover pozostają jednym z najbardziej spektakularnych, brytyjskich pomników przyrody z tysiącami osób spacerującymi po ścieżkach znajdujących się na szczycie klifów, z których można podziwiać widoczne w oddali wybrzeże Francji.

Również w Dover, ponad białymi klifami, znajduje się zamek Dover ze swoją Great Tower (główna wieża), gdzie mieszkał król Henryk II ze swoją królewską świtą. Zamek odegrał również ważną rolę podczas obu wojen światowych i po dzień dzisiejszy można tam znaleźć wiele potajemnych tuneli z czasów wojny.

W Kent znajduje się wiele innych zamków, a na szczególną uwagę zasługuje zamek Leeds, jeden z najbardziej romantycznych i historycznych budynków w Anglii oraz dom członków rodziny królewskiej, lordów i dam przez prawie 900 lat i pochodzący z XIII w. zamek Hever, w którym swoje dzieciństwo spędziła Anne Boleyn.

W sąsiadującym hrabstwie Sussex znajdziesz jeszcze więcej pięknych krajobrazów wiejskich i więcej historycznych miejsc, które warto odwiedzić, takie jak miejsce, gdzie odbyła się Bitwa pod Hastings w 1066 r. czy zamek Arundel, wiekowy zamek i dom rodzinny Książąt Norfolk i ich przodków przez ponad dziewięć wieków.

Zamek Bodiam zbudowano w 1385 r. i pomimo tego, że zewnętrzna część budynku w większości pozostała nietknięta, znaczna część wnętrza została zniszczona przez Olivera Cromwella podczas angielskiej wojny domowej.

Charleston w samym sercu Bloomsbury w hrabstwie Sussex posiada wyjątkowe wnętrze i piękny, ogrodzony murami ogród, a mieszkali w nim artyści tacy jak Vanessa Bell i Duncan Grant. Wspólnie wypełnili pokoje własnymi obrazami, jak również działami takich artystów jak Picasso, Derain, Sickert i Renior.

Chociaż Kent posiada katedrę w Canterbury, Sussex ma katedrę w Chichester, wspaniałą, liczącą sobie 900 lat katedrę znajdującą się w samym sercu Chichester. Wyjątkowa architektura obejmująca wiele wieków, od oryginalnych cech normańskich po wiktoriańską iglicę wieży. Katedra jest w szczególności znana ze względu na jej sztukę, zarówno antyczną, jak i współczesną ze średniowiecznymi płaskorzeźbami wraz ze znanymi na całym świecie XX wiecznymi dziełami sztuki.

Kolejnym hrabstwem w kolejce jest Surrey, gdzie wzgórza Surrey oferują zapierające dech w piersi, niezakłócone niczym widoki otaczającego obszaru ciągnącego się przez wiele kilometrów. W bezchmurny dzień ze wzgórza Leith Hill można zobaczyć 13 hrabstw, kanał la Manche i zarys panoramy Londynu. Poza Leith Hill jest tam wiele innych wzgórz i tras spacerowych wokół South Downs, takie jak wzgórza Gibbet Hill, Reigate Hill i Box Hill.

Inne atrakcje w Surry obejmują pałac Hampton Court niegdyś dom Henryka VIII. Pałac znajduje się nad Tamizą w East Molesey i posiada piękny ogród z labiryntem.

W Surrey znajdują się również dwie atrakcje dla rodzin – parki rozrywki Chessington World of Adventure i Thorpe Park. Chessington jest bardziej nastawiony na rodziny z mniejszymi dziećmi, a Thorpe Park ze względu na to, że oferuje bardziej „ekstremalne” przejażdżki zwykle przyciąga rodziny ze starszymi dziećmi.

Promy Anglia – więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie www.dfdsseaways.pl, gdzie również możesz zarezerwować bilety promowe na prom Dover i wybrać się na krótki wypad do południowych hrabstw.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​