Przewodnik Turystyczny: Warszawa

Stołeczne miasto Warszawa jest tętniącym życiem, jednym z bardziej energetycznych miast w Europie Centralnej. Bogata historia miasta sięga VII wieku, przez co tradycja przeplata się z nowoczesnością praktycznie na każdym rogu. Dzięki kwitnącej scenie klubowej miasto stało się popularnym miejscem wypoczynku dla młodych podróżnych szukających wrażeń. Warszawa jest też miejscem dla tych, którzy wolą spokojniejszy tryb życia – można zwiedzać muzea, pałace, zamki oraz parki.

Podróżowanie po Warszawie

Warszawa ma względnie dobrze rozwinięty, relatywnie niedrogi system transportu publicznego, dzięki czemu łatwo poruszać się po mieście. Warszawa posiada jedną linię metra i około 200 linii tramwajowych i autobusowych.

Autobusy jeżdżą od około 05:00 do 23:00, z dodatkowymi autobusami nocnymi do większości głównych części miasta. Tramwaje zazwyczaj przestają jeździć około północy, więc warto sprawdzić rozkład jazdy.

Wynajem samochodów jest możliwy za pośrednictwem hoteli, a także od firm takich jak Avis, Hertz i Europcar. W przeciwieństwie do większości stolic europejskich, Warszawa nie ma sprawnie funkcjonującej obwodnicy, więc cały ruch tranzytowy kierowany jest ulicami miasta, przez co ruch samochodowy w trakcie godzin szczytu może być utrudniony.

Podróż do Warszawy

Bezpośrednio granicząca z Niemcami na wschodzie, i długą linią brzegową nad Morzem Bałtyckim na północy, Polska może łatwo stać się częścią większych wakacji samochodem po Europie. DFDS Seaways oferuje promy do Amsterdamu i Esbjerg, a także do Calais i Dunkierki we Francji, wygodnie zlokalizowanych portów, które są najlepszymi miejscami do rozpoczęcia podroży po Europie.

Alternatywnie, bezpośredni pociąg kursuje między Warszawą a Berlinem, pozwalający pasażerom na podróż w czasie krótszym niż sześć godzin. Pociągi sypialne dostępne są także z Amsterdamu i Kolonii, co pozwala na spokojną podróż, w relaksacyjnej atmosferze.

Wczasy grupowe w Warszawie

Warszawa staje się coraz bardziej popularnym miejscem na wypoczynek dla większych grup ze względu na relatywnie tani jak na Europejskie stolice alkohol, nocne kluby i piękno Starego Miasta.Najpopularniejsze kluby znajdują się w Śródmieściu. Kluby są otwarte całą noc, a imprezy często kończą się dopiero po wschodzie słońca, więc jeśli masz ochotę na dobra zabawę, jesteś we właściwym miejscu!

Romantyczne wakacje w Warszawie

Warszawa może nie być pierwszym miastem które kojarzy się z romantycznymi wypadami na weekend, ale dzięki hektarom zieleni i przepięknej architekturze miasta, Warszawa jest doskonałą alternatywą na wakacje dla par szukających niebanalnych przygód.

Aby skosztować prawdziwego smaku Warszawy, warto skorzystać z jednej z wielu wycieczek z przewodnikiem, podczas których gdzie można podziwiać uroki Starego i Nowego Miasta.

W Warszawie odbywa się wiele festiwali muzycznych przez cały rok, od klasyki i tradycyjnego jazzu (Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce) do bluesa. Regularnie odbywają się też mniejsze imprezy muzycznych, więc warto przyglądać się plakatom i poszperać trochę w lokalniej prasie, kto wie, może trafisz na koncert swojego nowego ulubionego zespołu?

W mieście nie brakuje bardziej zacisznych, kameralnych lokali, nawet w centrum, gdzie można spędzić milo czas ze swoją drugą połową ciesząc się dobrym jedzeniem, i zespołem grającym w kącie.

Rodzinne wakacje w Warszawie

Warszawa zapewnia szereg wspaniałych atrakcji dla całej rodziny, w tym założone w 2005 roku Centrum Nauki Kopernik, który oferuje liczne interaktywne wystawy i atrakcje dla niezależnie od wieku.

Kolejna ciekawa atrakcja jest Multimedialny Park Fontann, w który doświadczyć można wspaniałych pokazów wizualnych przez cały rok, dzięki połączeniu wody wytryskiwanej z fontann, efektów laserowych, oraz oprawy dźwiękowej.

W północno-zachodniej części miasta znajduje się Kampinoski Park Narodowy, po którym przespacerować się można malowniczymi ścieżkami lub wybrać się na wycieczkę rowerową. Nie brakuje tu dzikich zwierząt: żubrów, łosi oraz rysi. Zimą można wypożyczyć sanie dla całej rodziny i wybrać się w magiczną podróż przez śnieg.

Dodatkowe informacje dla turystów

Aby dowiedzieć się więcej o Warszawie, o tym co warto zobaczyć polecamy odwiedzić oficjalną stronę Stołecznego Biura Turystyki.

​​​​Ważne: Ceny są uzależnione od dostępności. Rezerwacja telefoniczna opłat.​ Warunki zastosowania .​​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​