Polska – Przewodnik Turystyczny

Polska jest krajem w Europie centralnej, słynącym za granicami kraju z przyjaznych mieszkańcow oraz wspaniałego, tradycyjnego jedzenia oraz dobrych napojów. Rzeczpospolita kojarzona jest także z takimi postaciami jak Mikołaj Kopernik, Tadeusz Kościuszko oraz pierwszy papież Polak Jan Paweł II.

Kraj jest także popularnym kierunkiem krótkich wypadów zagranicznych gości, od 2014 kiedy to Polska wstąpiła do UE. Turyści odwiedzją miedzy innymi odwiedzją Drogę Królewską w Krakowie, niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, stare miasto w Gdańsku, oraz Białowieski Park Narodowy. Popularny jest także Wrocław oraz stołeczna Warszawa.

Tradycja & historia

Tradycja I Historia

Polska ma fascynującą historię, która zaczyna się od założenia w X wieku, rozbicia dzielnicowego od XII do XIV, oraz rządów Jagiellonów. Następnie nastąpiło zjednoczenie pod nazwa Rezczpospolita Obojga Narodów, po czym nastąpiły zabory oraz wojny światowe.

Klimat

Klimat

Klimat w Polsce jest na ogół umiarkowany, ale na południu jest cieplej, słoneczniej i przyjemniej. 

Lata są zazwyczaj ciepłe, od 18-30 stopni Celsjusza, a zimą temperatury spadają znacznie poniżej zera.

Które miasta warto odwiedzić w Polsce?

Polska ma również interesującą przyrodę, góry, jeziora oraz rzeki, który zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu. Polska ma interesującą historię, wojenne blizny są widoczne w stolicy do dzisiaj.​

Kraków

Oficjalna nazwa miasta to Stołeczne Królewskie Miasto Kraków, która dobrze oddaje charakter tego pięknego miasta. W Krakowie zachwycają 130 kościoły (min. Kościół Mariacki) oraz nowoczesne muzea, piękne kamienice na Rynku Głównym, Zamek Królewski na Wawelu wraz z Katedrą na Wawelu.

Sam zamek jest obecnie jednym z najbardziej interesujących polskich muzeów, w którym znajdują się historyczne przedmioty z czasów średniowiecza, przdmioty ze skarbca katedralengo, oraz sala papieska zwiazana z Ojcem Świętmym.

Na Wawelku znajduje się także krypta w której podziwiać można groby królewskie, zasłużonych ojczyźnie, oraz sarkofag Lecha Kaczyńskiego, który tragicznie zginął w kartastrofie lotniczej w Smoleńsku.

Warto także odwiedzić Kopiec Kościuszki, z którego można podziwiać panoramę miasta. Popularny jest także żydoiwska dzielnica Kazimierz, która wpisana została na listę UNESCO.

Miasto jest idealne dla życia nocnego, ale zdecydowanie błyszczy w świetle dziennym i zachęca do dokładnego poznania.

Warszawa

Warszawa została doszczętnie zniszczona przez nazistów w czasie II wojny światowej, a później odbudowana, co sprawia, że jest pełna interesującej architektury – od budowli klasycznch po socrealizm. 

Stare Miasto zostało zrekonstruowane, dzięki czemu posiada częsciowo historyczny charakter. Obecnie panoramę miasto dominują wysokościowce, które stanowią kontrast dla Starego Miasta.

Warszawa jest dużym, rozrastającym się miastem, z interesującą sceną kulturalną Znajdują się się tutaj wyjątkowe muzea, między innymi Muzeum Powstania Warszawskiego oraz POLIN – Muzeum Żydów Polskich.

Stolica Polski jest również centrum życia nocnego z doskonałą muzyką na żywo, barami oraz pubami.

Auschwitz-Birkenau

Około godzine jazdy samochodzem od Krakowa leży Auschwitz (Oświęcim) - niesławny były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny. Teren stał się symbolem terroru i ludobójstwa, a także brutalnym przypomnieniem okropności Holokaustu i II wojny światowej.

Auschwitz i sąsiedni obóz Birkenau (Brzeźinka) odwiedzają tysiące turystów, znajduje się tutaj także muzeum oraz ośrodek pamięci. Przed odwiedzeniem należy zapoznać się z regulaminem aby uniknąć nieprzyjemości.

Wstęp na obiekt jest bezpłatny.

Gdańsk

Gdańsk, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, jest miejscem rozpoczęcia II wojny światowej i został niemal całkowicie zrównane z ziemią w 1945 roku. Udało się jednak zachować oryginalną architekturę, kościołów oraz domów kupieckich z XVII i XVII wieku. Gdańsk zachwyca i powoli staje się jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce.

Znane na całym świecie jest także Westerplatte, symbol nazistowskiej agresji oraz wybuchu II wojny światowej. Miejsca związane z początkiem konfliktu zbrojnego zostały uznane za pomniki historyczne, między innymi wartownie, koszary, bunkry oraz wieży obserwacyjne, a także pole bitwy.

Gdzie zatrzymać się w Polsce?

Polska ma doskonałą ofertę hoteli, pensjonatów, hosteli oraz bed & breakfasts. Odwiedź stronę naszego partnera booking.com aby znaleźć szczegółowe informacje.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​