​Kolonia

Kolonia jest jednym z największych miast w Niemczech oraz ważnym centrum handlu. Jest to również jeden z najbardziej interesujących obszarów kraju w zakresie architektury, z budynkami z różnych epok i stylów. Jest także miejscem dla słynnego na cały świat Targu Bożonarodzeniowego.

Dlaczego warto odwiedzić Kolonię?

Dlaczego warto odwiedzić Kolonię?

Kolonia jest jak wystawa architektury, z budynkami od czasów rzymskich, które są tuż obok nowoczesnych, awangardowych muzeów i sal koncertowych. Centrum miasta jest katedra, którą Niemcy wybrali najbardziej popularną atrakcją turystyczną.

Jak dotrzeć

Jak dotrzeć

Kolonia leży około 3 godziny jazdy na południowy-wschód od naszego portu IJmuiden, więc łatwo dostać się do tego miasta dzięki naszej trasie Newcastle-Amsterdam. Alternatywnie, można przepłynąć z Dover do Dunkierki lub Calais i dojechać do Kolonii w nieco ponad 4 godziny.

 

Co zobaczyć w Kolonii

Katedra w Kolonii jest największą pojedyńczą atrakcją turystyczną w Niemczech. Z dwoma 157-metrowymi wieża Katedra w Kolonii góruje nad Starym Miastem. W katedrze zgromadzono wspaniałą kolekcję artefaktów religijnych, rzeźb i innych przedmiotów z okresu od IV do XX wieku.

Stare Miasto to atrakcja sama w sobie którą warto odwiedzić w czasie krótkiego wypadu do miasta. Sieć wąskich uliczek i alejek, wiele różnych kawiarni, restauracji i sklepów położonych pomiędzy uroczymi i jaskrawymi kolorowymi domami. W obrębie średniowiecznych murów miejskich, stoi dwanaście pięknych kościołów, które są wspaniałym pokazem średniowiecznej architektury.

Kolonia jest miastem o poważnych związkach ze sztuką. Główną atrakcją jest Ludwig Museum w którym znajdują się światowej sławy kolekcje sztuki współczesnej, z obrazami Picassa, Dalego, Miro, czy Magritte'a.

Miłośników historii z pewnością spodoba się Muzeum Römisch-Germanisches, z rzymskimi mozaikami oraz innymi artefaktami.

Osoby, które lubią słodycze powinny odwiedzić Muzeum Czekolady, w którym odbywają się wystawy o historii czekolady, zarówno w mieście, jak i za granicą.

Gdzie zatrzymać się w Kolonii

Szeroki wybór hoteli w Kolonii, na każdą kieszeń, znaleźć można na stronie naszego partnera booking.com.

Zakupy w Kolonii

Kolonia przyciąga wielbicieli zakupów zapraszając do takich miejsc, jak poniższe:

Schildergasse

Schildergasse łączy Hohe Strasse z Neumarkt. Ulica pełna jest sklepów z odzieża, butami, kosmetykami oraz restauracjami.

Neumarkt Passage arcade

Centrum handlowe z szerokim wyborem wysokiej jakość towarów. To również dobre miejsce na lekką przekąskę.

Apostelnstrasse

Apostelnstrasse jest handlową ulicą w centrum Kolonii. Znajdziecie tam duży wybór sklepów, szczególnie jubilerskich, oferujących wysokiej jakość produkty.

Restuaracje w Kolonii

Kolonia oferuje szeroki wybór restauracji na każdą kieszeń. Poniżej lista miejsc wartych odwiedzenia:

Em Krützche

Uroczy budynek nad brzegiem Renu jest siedzibą restauracji, która serwuje dania tradycyjne z regionu.

"Zur Tant" and "Hütter's Piccolo" restaurants

Zabytkowy budynek, w części drewniany, nad brzegiem Renu gwarantuje nie tylko doskonałe dania, ale również wspaniały widok na miasto oraz rzekę.

Park Plaza

Doskonała, nowoczesna restauracja oferuje obsługę najwyższej jakość oraz dania regionalne, międzynarodowe. Na dachu znajdue się SPA.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​

Jesteśmy dumni, że nasza dobra praca została zauważona i kolejny raz zostaliśmy uznani za Wiodącego Operatora Promowego w Europie i na Świecie w 2016 roku (World and Europe's Leading Ferry Operator 2016) w ramach World Travel Awards. Tytuł Wiodącego Operatora Promowego w Europie utrzymujemy od 5 lat, natomiast tytuł Wiodącego Operatora Promowego na Świecie utrzymujemy od 6 lat.
awards​​​​​​