Kolonia – Przewodnik Turystyczny

Kolonia jest jednym z największych miast w Niemczech​ oraz ważnym centrum handlu, co czyni je dobrym miejscem na zakupy. Jest to również jeden z najbardziej interesujących obszarów kraju w zakresie architektury, z budynkami z różnych epok i stylów. Jest także miejscem dla słynnego na cały świat Targu Bożonarodzeniowego oraz obchodów noworocznych.

Dlaczego warto odwiedzić Kolonię?

Dlaczego warto odwiedzić Kolonię?​

Kolonia jest znana z różnorodnej architektury, z wieloma pięknymi budynkami z czasów rzymskich, które stoją tuż obok nowoczesnych budynków ze szkła i stali, awangardowych muzeów i sal koncertowych. W centrum miasta znajduje się katedra, która jest jedna z najbardziej popularnch atrakcji turystycznych w Niemczech.

Jak dotrzeć

Jak dotrzeć do Kolonii?

​Kolonia leży około trzy godziny podróży na południowy-wschód od naszego portu w  Ijmuiden, więc łatwo dostać się do tego miasta dzięki naszej trasie z Newcastle do Amsterdamu. Alternatywnie, można przepłynąć promem z Dover do Dunkierki (lub Calais​) i dojechać do Kolonii w nieco ponad 4 godziny.​

 

Co warto zobaczyć w Kolonii?​​​​

Kolonii

Katedra W Kolonii

Z dwoma 157-metrowymi wieża Katedra w Kolonii góruje nad Starym Miastem. Jest symbolem niemieckiego katolicyzmu a także gotyckiej architektury.

Budowę świątyni rozpoczęto w połowie XIII wiek, lecz przerwano w XV. Kościół ukończono w XIX wieku, używając oryginalnych, średniowiecznych planów.

W katedrze zgromadzono wspaniałą kolekcję artefaktów religijnych, rzeźb i innych przedmiotów z okresu od IV do XX wieku.

Stare Miasto

Stare Miasto to atrakcja sama w sobie którą warto odwiedzić w czasie krótkiego wypadu do miasta. Sieć wąskich uliczek i alejek, wiele różnych kawiarni, restauracji i sklepów położonych pomiędzy uroczymi i jaskrawymi kolorowymi domami.

W obrębie średniowiecznych murów miejskich, stoi dwanaście pięknych kościołów, które są wspaniałym pokazem średniowiecznej architektury.

Muzeum Czekolady

Osoby, które lubią słodycze powinny odwiedzić Muzeum Czekolady Imhoff-Schokoladenmuseum, w którym odbywają się wystawy o historii czekolady od czasów Olmeków, Majów oraz Azteków do nowoczesnych metod produkcji.

Wewnątrz obiektu znajdują się mała palmiarnia, miniaturowe wersje maszyn używanych do produkcji czekolady, oraz trzymetrowa czekoladowa fontanna.

​Muzeum Rzymsko-Niemieckie

Miłośników historii z pewnością spodoba się Muzeum Römisch-Germanisches, z rzymskimi mozaikami przedstawiającymi Dionizesa oraz artefaktami związanymi z pochówkiem i grobowcami.

Muzeum archeologiczne wybudowano by chronić fragmenty rzymskiej osady Colonia Claudia Ara Agrippinensium, od której pochodzi nazwa niemieckiego miasta.

Zakupy W Kolonii

Kolonia przyciąga wielbicieli zakupów kusząc miejscami takimi miejscami jak:

Schildergasse

Schildergasse łączy Hohe Strasse z Neumarkt. Ulica pełna jest sklepów z odzieża, butami, kosmetykami oraz restauracjami. Ulecą przechodzi 13,000 ludzi co godzinę!

Neumarkt Passage Arcade

Centrum handlowe z szerokim wyborem wysokiej jakość towarów. To również dobre miejsce na lekką przekąskę.

Apostelnstrasse

Apostelnstrasse jest handlową ulicą w centrum Kolonii. Znajdziecie tam duży wybór sklepów, szczególnie jubilerskich, oferujących wysokiej jakość produkty.

Restuaracje W Kolonii

Kolonia oferuje szeroki wybór restauracji na każdą kieszeń. Poniżej lista miejsc wartych odwiedzenia:

Em Krützche

Stary, uroczy budynek nad brzegiem Renu jest siedzibą restauracji, która jako jedna z ostatnich, serwuje dania tradycyjne z regionu. Posiada przyjemny obszar na zewnątrz, który stwarza prawdziwa niemiecką atmosferę.

​​Zur Tant I Hütter's Piccolo

Zabytkowy budynek, w części drewniany, nad brzegiem Renu gwarantuje nie tylko doskonałe dania, ale również wspaniały widok na miasto oraz rzekę.

Gdzie Zatrzymać Się W Kolonii

Szeroki wybór hoteli w Kolonii, na każdą kieszeń, znaleźć można na stronie naszego partnera booking.com.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​