Frankfurt Nad Menem – Przewodnik Turystyczny

Frankfurt am Main jest ciekawym miastem kontrastów, gdzie bankierzy i studenci koegzystują w mieście w którym znajdują się lśniące w słońcu drapacze chmur jak i doskonale utrzymane zabytkowe budynki. Frankfurt nad Menem jest jednym z największych metropolii w Niemczech​ (największa w Hesji), będąca domem dla 5 milionów mieszkańców.

Miliony turystów przybywa corocznie do miasta aby odwiedzić muzea nad rzeką Men. Frankfurt jest popularny wśród turystów, głównie z powodu Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych, Książki oraz Instrumentów Muzycznych odbywających się mieście każdego roku.

Frankfurt jest jednym z miast partnerskich Krakowa.

Dlaczego warto odwiedzić Frankfurt?

Dlaczego warto odwiedzić Frankfurt?

Frankfurt ma duży wybór muzeów, ustępuje jedynie stolicy kraju. Najbardziej popularne są te nad rzeką Men.

To również miejsce, w którym od lat 80-tych tętni nocne życie w rytmie muzyki techno.

Oprócz doskonałej sceny muzycznej na żywo, Frankfurt ma również ogromny wybór restauracji, oferujących potrawy z 180 różnych kultur. We Frankfurcie znajdziesz tradycyjnych piwiarnie oraz nowoczesne bary koktajlowe.

W okresie świątecznym na placu Römerberg odbywa się tradycyjne niemieckie Targi Bożonarodzeniowe.

Jak dotrzeć

Jak dotrzeć do Frankfurtu?

Jeśli mieszkasz w północnej Anglii lub Szkocji zapraszamy na pokłady naszego promu na trasie Newcastle-Amsterdam. Po przybyciu do portu będziesz miał tylko kilka godzin jazdy samochodem od Frankfurtu.

Jeśli mieszkasz na południu kraju, do Frankfurtu dotrzesz dzięki trasom z Dover do Dunkierki lub Calais​. Z obu portów do miasta dotrzesz w nieco ponad 5 godzin.

Również dzięki temu, że Frankfurt jest jednym z głównych centów finansowych oraz ważnym węzłem komunikacyjnym dla Europy, transport drogowy ułatwiony jest dzięki bardzo dobremu systemowi autostrad. Szerokiej drogi!

 

Co zobaczyć we Frankfurcie?​

Frankfurt

Zabytkowe Budynki

Zapoznaj się z Frankfurt Römer, kompleksem dziewięciu budynków, które tworzą ratusz Rathaus.

Frankfurt jest także domem dla wielu innych gotyckich budynków, takich jak Katedra Świętego Bartłomieja (Kaiserdom St. Bartholomäus), która została zbudowana w XIV lub XV wieku, na miejscu kaplicy z czasów Merowingów. W muzeum katedralnym znajdują się okazy ze skarbca katedralnego, a także przedmioty znalezione w grobie dziewczynki z VII wieku.

Kościół Świętego Pawła jest narodowym zabytkiem w Niemczech z wielką symbolikę polityczną, ponieważ był siedzibą pierwszego demokratycznie wybranego parlamentu w 1849 roku.

​Zakupy W Frankfurcie

Frankfurt jest również doskonałym miejscem na zakupy. Znajduje się tutaj pięcio-piętrowe centrum handlowe MyZeil o charakterystycznej strukturze z elementem sklepionego szkła.

Goethestrasse jest jedna z najdroższych ulic handlowa ze sklepami prestiżowych marek, znanych na całym świecie.

Ulica Kaiserstrasse uważana jest za jedną z najpiękniejszych uliczek ze względu na architekturę, znajdują się tutaj także butiki i sklepiki.

W Frankfurcie odbywają się także tygodniowe targi oraz pchli targ, gdzie znaleźć można ciekawe antyki oraz osobliwe przedmioty.

Main Tower

Main Tower to 56 piętrowy to drapacz chmur nad rzeką Main, stąd też nazwa budynku. Wieża posiada także 5 pięter pod ziemią, oraz dwie platformy widokowe otwarte dla zwiedzających. Budynek warto odwiedzić, gdyż jest to jedyny drapacz chmur z tarasem widokowym w Frankfurcie, oraz 4 najwyższy budynek w Niemczech.

Budynek wzniesiono między 1996 a 1999, należy on do banku Helaba. Znajdują się w nim główne biura banku, oraz między innymi lokalna telewizja Hessischer Rundfunk. Prognozy pogody filmowane są na szczycie budynku.

Budynek wygląda jakby składał się z dwóch połączonych struktur – wieży na kształt prostopadłościanu połączonego z wieżą o tradycyjnym kształcie walca pokrytą niebieskim szkłem.

Muzea We Frankfurcie

Jeden z najbardziej znanych cech Frankfurtu, jednak jest jego miłość do muzeów od tych poświęconych architekturze, sztuce, filmowi, poprzez archeologię i historię Żydów, po jedno z największych muzeów historii naturalnej w Niemczech.

Niemieckie Muzeum Architektury znajduje się w XVIII wiecznym budynku, wnętrze którego zaprojektowane było przez Oswalda Mathias Ungres w 1984 roku. Budynek jest nie tylko budynkiem w którym znajdują się przedmioty związane z architekturą, lecz także ciekawym okazem samym w sobie.

Warto odwiedzić także Muzeum Sztuki Nowoczesnej które składa się z 3 muzeów. Podziwiać można tutaj między innymi dzieła niemieckich ekspresjonistów, które otwarte są do interpretacji dla zwiedzających.

Palmiarnia

Palmiarnia znajduje się w dzielnicy Westend-Süd, i jest największym tego typu obiektem w Niemczech. Obiekt był prywatnie sfinansowany, lecz palmiarnią ukończono w 1871 otwierając drzwi dla wszystkich. W trakcie wojny budynki zostały częściowo zniszczone, ale palmiarnię odbudowano i powiększono.

Rośliny zorganizowane są według regionów z których pochodzą, niektóre znajdują się na wolnym powietrzu, a pozostałe w sztucznie utrzymywanych tropikalnych mikroklimatach. Odwiedzający mogą także przyjrzeć się roślinom podwodnym dzięki specjalnie skonstruowanej grocie.

Miejski Las Stadtwald

Frankfurter Stadwald jest obszarem leśnym w południowej części miasta o obszarze 48 km2. Jest to największy las znajdujący się wewnątrz miasta w całym kraju. Przez las przebiegają cztery szlaki "śladem natury" oraz kilka szlaków dla biegaczy oraz rowerzystów.

W Stadwald znajduje się 1600 ławek oraz 25 chatki, które zapewniają schronienie podczas deszczowej pogody.

Najmłodsi mogą bawić się w jednym z sześciu placów zabaw. W lesie znaleźć można także 9 stawków.

Gdzie zatrzymać się we Frankfurcie?

Frankfurt nad Menem ma doskonały wybór hoteli, pensjonatów, hosteli oraz B&Bs. Odwiedź stronę naszego partnera booking.com aby znaleźć szczegółowe informacje.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​