Düsseldorf – Przewodnik Turystyczny

Dusseldorf jest nowoczesnym miastem położonym nad wschodnim brzegiem rzeki Ruhra. Miasto to jest jednym z większych w zachodniej części Niemiec, posiada duże znaczenie gospodarcze, które znacznie rozwinęło się po II wojnie światowej.

Początki były skromne – małe osady rybackie i rolnicze rozwinęły się w XVII wieku dając początki miastu. Dzisiaj znane jest jako centrum finansów, lecz zaznaczyło się także na mapie mody, sztuki oraz muzyki elektronicznej i eksperymentalnej.

Od 1989 roku miastem partnerskim Dusseldorf jest Warszawa​, a miasto jest także domem dla około 10,000 Polaków.

Dlaczego warto odwiedzić Dusseldorf?

​Dlaczego warto odwiedzić Düsseldorf?​

Centralnym punktem w mieście jest piękny plac Burgplatz znajdujący się w centrum Starego Miasta (Altstadt), niedaleko rzeki oraz charakterystyczna wieża Schlossturm w której znajduje się muzeum morskie.

Z placem graniczy przyjemna promenada Rheinufer, wzdłuż której cumują statki, i znajdują się przyjemne kawiarnie. Miłośnicy piwa także znajdą coś dla siebie.

Znane na całym świecie są targi znane jako Boot (Międzynarodowy Targi Łodzi), obowiązkowe dla miłośników łodzi i sportów wodnych, które dobywają się w mieście od 1969 roku.

Niezwykle popularny jest także Największy Jarmark nad Renem (znany jako Kirmes) który trwa przez dziewięć dni i każdego lata i przyciąga ponad 4 miliony odwiedzających.

Jak dotrzeć

Jak dotrzeć do Düsseldorf?

Mimo, że w tym momencie nie ma bezpośredniego promu z Anglii do Niemiec, nasze promy z Newcastle do Amsterdamu są doskonałym rozwiązaniem dla podróżujących samochodem do Dusseldorf.

Z Amsterdamu do Niemiec można dostać się w kilka godzin dzięki doskonałemu systemowi autostrad w Europie.

Można także dotrzeć Dusseldorf w ciągu kilku godzin z naszych portów w francuskiej Dunkierce i Calais.

Miasto to znajduje się wzdłuż dwóch popularnych tras w drodze z Anglii do Polski, około 20 km od trasy przez Duisburg, oraz 30 km od trasy przez Kolonię​.

 

Co zobaczyć w Düsseldorf?​

Dusseldorf

Jedzenie I Picie

Niemcy są powszechnie znane ze swojego piwa i przyjaznej kultury picia, więc jeśli chcesz odwiedzić kwintesencję nadreńskiej piwiarni musisz udać się do kolorowego “Brauerei im Fuchschen”, często wypełnionego mieszanką turystów oraz miejscowych. Warto również mieć oko na „Little Fox” Altstadt, który serwuje soczystą golonkę.

​Architektura

Architektura miasta jest również warta uwagi w Dusseldorf. W mieście znajdują się trzy niezwykłe budynki: siedziba parlamentu z XIX wieku, z kolekcją fotografii i instalacji wideo., Schmela Haus, zaprojektowany przez Aldo van Eyck, który jest po prostu stosem bloków, przypominających wieżę z klocków Lego.

Muzea I Galerie

Jeśli szukasz bardziej intelektualnej rozrywki w Dusseldorf istnieje wiele muzeów i instytucji kulturalnych rozsianych po całym mieście. Niedawne odnowione Muzeum Nadrenii-Westfalii jest doskonałym przykładem kulturalnego oblicza miasta. Różnorodne kolekcje dzieł sztuki znajdują się w trzech budynkach. Są tam prace lokalnych artystów oraz mistrzów takich jak Picasso, Matisse i Rauschenberg.

Inne Budynki

Jednym z najbardziej znanych budynków jest XIV wieczna pokręcona wieżą St Lambertuskirche. Nieco mniej znany jest zabytkowy Marktplatz, położony w cieniu ratusza i ozdobionym pomnikiem Jana Wilhelma Wittelsbacha. W pobliżu lśniącego bielą Andreaskirch każdy poczuje się miłośnikiem sztuki. W każdą niedzielę o godzinie 16:30 odbywa się w tym kościele darmowy koncert organowy.

Wieża Rheinturm

Rheinturm jest wieżą o wysokości 240 metrów zbudowaną z betonu, zaprojektowana jest jako wieża telekomunikacyjna. Na wysokości 175 metrów znajduje się obrotowa restauracja oraz platforma obserwacyjna dostępna dla wszystkich. Specjalną atrakcja jest nietypowy zegar znajdujący się pionowo wzdłuż wieży, największy „cyfrowy” zegar na świecie.

Pałac Benrath

Pałac Benrath (Schloss Benrath) zbudowany został w połowie XVIII wieku w stylu przejściowym pomiędzy rokoko a klasycyzmem. Wewnątrz pałacu znajduje się muzeum sztuki ogrodowej oraz historii naturalnej. Na południe od pałacu rozciąga się Park Benrath, który poprzecinany jest kanałami a osobne części są utrzymywane w różnych stylach.

Gdzie zatrzymać się w Düsseldorf?

Dusseldorf oferuje szeroki wybór miejsc noclegowych dla każdego. Pełna lista znajduje się na stronie naszego partnera booking.com.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​