Berlin - Przewodnik Turystyczny

Berlin, trzecie największe miasto w Europie, jest miastem w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego czy jesteś zainteresowany odkrywaniem miasta, jego burzliwej historii oraz pięknych zabytków, spędzeniem spokojnego urlopu z rodziną, czy też przekonaniem się, czy miasto zasługuje na miano jednej z najbardziej rozrywkowych stolic zachodniej Europy, Berlin oferuje wiele atrakcji dla wszystkich.

Promy

Jak dostać się w Berlina?

Najlepszym sposobem, aby dostać się do niemieckiej stolicy jest skorzystanie z jednego z naszych połączeń promowych.

Najwygodniej skorzystać z połączenia promowego z angielskiego Newcastle do Amsterdamu (IJmuiden) lub jednego z połączeń pomiędzy Dover a Francją.

Berlin posiada jedne z najlepszych połączeń kolejowych w Europie. Dzięki bezpośrednim pociągom do Paryża, Amsterdamu​, Zurychu, Budapesztu i Wiednia, Berlin jest idealnym przystankiem podczas podróży po Europejskich stolicach.

Berlin

Dlaczego warto odwiedzic Berlin?

Odwiedzając Berlin warto poznać historię Muru Berlińskiego a także odwiedzić wstrząsających Pomnik Holokaustu, aby dowiedzieć się o prześladowaniach Żydów w Europie, przed oraz w czasie drugiej wojny światowej.

Niedaleko tych śladów drugiej wojny światowej znajdują się kontrastowe obiekty bunkru Hitlera i Bramy Brandenburskiej. Daje to przebłyski zupełnie przeciwstawnych elementów burzliwej przeszłości Niemiec.

Warto także odwiedzić parki w Berlinie, miedzy innymi park Berlin Templehof, który powstał na terenie jednego z pierwszych komercyjnych lotnisk w kraju.

Co warto zobaczyć i odwiedzić w Berlinie?

Co Warto Zobaczyc I Odwiedzic W Berlinie

Zoologischer Garten I Aquarium

Berlińskie zoo jest najstarszym i najbardziej znanym niemieckim zoo, i jest jednym z najpopularniejszych obiektów tego typu w Europie. W ogrodzie zoologicznym można przyjrzeć się 14.000 egzotycznych stworzeniom, w otoczeniu pięknych ogrodów które są idealne na przechadzkę i rodzinny piknik. W trzy-piętrowym akwarium znajduje się 500 rodzajów rekinów, krokodylów, a także owadów, ryb oraz płazów.

Kindercity

Interaktywny plac zabaw pozwala dzieciom wziąć udział w edukacyjnych zabawach, między innymi w stworzenia własnego programu telewizyjnego, nauce języka migowego oraz odkopywaniu szkieletu dinozaura. Trzy różne "ścieżki edukacyjne" zapewniają, ze dzieci w każdym wieku mogą wziąć udział w zabawie.

Legoland Discovery Centre

Poznaj średniowieczne zamki, pirackie wyspy, a także Berlin w niepowtarzalnym stylu Lego. Gdyby tego było mało, można wziąć udział w grach oraz warsztatach pobudzających kreatywność najmłodszych, w tym interaktywne kino, place zabaw, interaktywne gry dla całej rodziny. Można także zwiedzić fabrykę Lego i zobaczyć jak powstają najsłynniejsze klocki na świecie.

Pałac Sanssouci

Ten Zabytek Światowego Dziedzictwa UNESCO znajduje się w regonie Poczdamu zaledwie 30 minut poza granicami miasta. Pałac Sanssouci otoczony jest bujnymi ogrodami i tarasowymi winnicami, gdzie zwiedzający mogą się relaksować się spacerując lub ciesząc się romantycznym piknikiem między pięknie wyrzeźbionymi pomnikami oraz ozdobnymi fontannami.

Fernsehturm

Restauracja zlokalizowana na obrotowej platformie obserwacyjnej, na wysokości 203 metrów, oferuje wyśmienite posiłki z widokiem na zachodzące słońce. Restauracja cieszy się wysoką renomą, więc należy zarezerwować stolik z dużym wyprzedzeniem!

​Rejs Statkiem Po Berlinie

Czy wiesz, że w Berlinie znajduje się pięć razy więcej mostów niż w Wenecji? W rejs można wybrać się po rzekach i kanałach, ciesząc się wspaniałymi widokami i przyjemną atmosferą żeglugi śródlądowej.

Dodatkowe Informacje Turystyczne

Aby uzyskać więcej informacji na temat urlopu w Berlinie, proszę odwiedzić oficjalny portal turystyczny dostępny także w języku polskim.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​