​Niemcy

Niemcy są jednym z bardziej wpływowych krajów w Europie, zarówno pod względem kulturowym jak i ekonomicznym. Będąca federacją krajów związkowych kraj ten jest bardziej zróżnicowany niż może się wydawać nie pierwszy rzut oka.

Niemcy mają interesującą historię, której świadkami były bajkowe średniowieczne wiosek, malownicze zamki, jak i nowoczesne metropolię. Nie brakuje tutaj także rozległych świerkow-sosnowych lasów oraz wzgórz z winnicami i winiarniami. Niemcy mogą zapewnić wiele wrażeń, dzięki czemu są siódmym najczęściej odwiedzanym krajem na świecie!

Tradycja & historia

Tradycja I Historia

Niemcy są jednym z najbardziej rozwiniętych i najpotężniejszych krajów Europy, o silnej gospodarce i tożsamości narodowej. W tym samym czasie są domem dla imigrantów z Turcji, Polski, Rosji oraz innych krajów przez co społeczeństwo często opisywane jest jaki wielokulturowe.

Historycznie, Niemcy były cesarską potęgą, które rozprzestrzeniała się na cały świat. Niemcy są i były również domem dla znanych światowo artystów, filozofów i pisarzy, dających państwu bogate dziedzictwo artystyczne.

Klimat

Klimat

Lokalizacja Niemiec w sercu centralnej Europy oznacza klimat umiarkowany - ciepłe lata, jak i łagodne zimy, zwłaszcza na wschodzie kraju.

Lato to doskonały czas, aby odwiedzić winnice na południu kraju w którym wieje ciepły, suchy wiatr. Najcieplejszymi rejonami jest Nizina Górnoreńska jak i obszar znajdujący się niedaleko granicy z Francja, czasami znany jako Niemiecki Szlak Wina (jest także trasą turystyczną).

Na północy panuje klimat oceaniczny, deszcz pada często. Miasta są wspaniałe do obwiedzenia w okresie zimowym.

Dlaczego warto odwiedzić Niemcy?​

Dlaczego warto odwiedzić Niemcy? 

Poznaj Stolicę

W Niemczech znajdują są jedne z najbardziej tętniących życiem i fascynujących miast na całym świecie. Berlin, stolica kraju, jest to ogromne miasto z ogromnym charakterem. Architektura, muzea i historia Berlina​ sprawiają, że jest to klasyczne zachodnio-europejskie miasto.

Hamburg

Hamburg jest drugim miastem w Niemczech, z piękną architekturą i nadmorskim urokiem. To prawdziwie wielokulturowe miasto, które równocześnie wciąż pozostaje klasycznie niemieckim ośrodkiem.

Historyczny Berlin

W Berlinie warto poznać historię Muru Berlińskiego przy Checkpoint Charlie, lub odwiedzić wstrząsających Pomnik Holokaustu i Ort Der, aby dowiedzieć się o prześladowaniach Żydów w Europie, przed oraz w czasie drugiej wojny światowej. Niedaleko znajduje się również bunkier Hitlera i Brama Brandenburska, dając przebłyski zupełnie przeciwstawnych elementów burzliwej przeszłości Niemiec.

Targi Bożonarodzeniowe

Każdego roku, w Boże Narodzenie, niemieckie miasta zapraszają na tradycyjne Targi Bożonarodzeniowe. Na straganach sprzedaje się wszystko, od sztuki i rzemiosła do lokalnych przysmaków, słodyczy i towarów zagranicznych. Wyjątkową atmosferę podkreślić można kubkiem Glühwein i smakiem tradycyjnej kuchni niemieckiej.

Niemiecka Prowincja

Niemiecka prowincja oferuje bajkowe zamki, pałace, doliny i zielone winnice. Można wypożyczyć lub zabrać własny rower i wybrać się na wycieczkę, aby zobaczyć niektóre z najpiękniejszych budowli na kontynencie. 

Można też wybrać się na zwiedzanie winnic i skosztować pysznych niemieckich win, jednej z „najlepiej strzeżonych tajemnic” kraju.

Można również podróżować Drogę Bajkową przez miasta i krajobrazy, które zainspirowały braci Grimm do napisania historyjek naszego dzieciństwa.

Droga Szwarzwaldzka

Najsłynniejszą trasą samochodową w Niemczech jest Droga Szwardzwaldzką, którą podążają tłumy turystów. Warto wstać wcześnie i podziwiać wschód słońca, który jest wyjątkowy na tej górskiej trasie. Jeśli jesteś zmęczony zatrzymaj się na w jednym z górskich pensjonatów i odpocznij aż do następnego dnia.

Możesz również odwiedzić Zamek Hohenzollern, XI-wieczna jest wciąż w rękach prywatnych, a zamek odwiedza ponad pół miliona osób rocznie. Jest to jeden z najpiękniejszych budynków w tym rejonie Europy.

Podróżowanie Po Niemczech

Podróżuj swoim samochodem do Niemiec, a poznasz jedne z najbardziej malowniczych szlaków drogowych w Europie. Wybierz się w podróż romantycznym szlakiem przez Bawarię (być może zatrzymasz się na Oktoberfest w drodze!), aby przejechać się przez średniowieczne miasta, miejscowości i odkryć klasztory ukryte w podnóża Alp.

Jak dostać się do Niemiec?

Chociaż nie oferujemy bezpośrednich promów z Wielkiej Brytanii do Niemiec, to ten kraj jest łatwo dostępny za pośrednictwem naszej trasy Newcastle-Amsterdam.

Przejazd samochodem z portu IJmuiden (w pobliżu Amsterdamu​) do Niemiec zajmuje tylko 2 godziny.

Więcej Przewodników Po Niemczech

Chce wiedzieć więcej o niemieckich miasta? Sprawdź nasze szczegółowe przewodniki:​

Informacja turystyczna

http://www.germany-tourism.de

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​