Quick Book

​Niemcy

Niemcy mają jedną z najbardziej interesujących i różnorodnych historii z krajów Europy. Bez względu na to, czy szukasz bajkowych średniowiecznych wiosek, jak i ultra-nowoczesnych metropolii, wzgórz,i winnic i winiarni, Niemcy mogą to wszystko zapewnić.

Tradycja & historia

Tradycja & historia

Niemcy są jednym z najbardziej rozwiniętych i najpotężniejszych narodów Europy, o silnej gospodarce i tożsamości narodowej. W kraju jest również społeczeństwo wielokulturowe, które doskonale odzwierciedla skład reprezentacji piłkarskiej, aktualnych mistrzów świata.

Historycznie, Niemcy były cesarską potęgą, które rozprzestrzeniałą się na cały świat. Niemcy są i były również domem dla wielkich artystów, filozofów i pisarzy, dających państwu bogate dziedzictwo artystyczne.

Klimat

Klimat

Lokalizacja Niemiec w sercu Europy oznacza ciepłe lata, ale także mroźne zimy, zwłaszcza na wschodzie kraju.

Lato to doskonały czas, aby odwiedzić winnice na południu kraju, a miasta są wspaniałe w okresie zimowym.

Dlaczego warto odwiedzić Niemcy?

Dlaczego warto odwiedzić Niemcy?W Niemczech są jedne z najbardziej tętniących życiem i fascynujących miast na całym świecie. Berlin, stolica kraju, jest to ogromne miasto z ogromnym charakterem. Architektura, muzea i historia Berlina sprawiają, że  jest to klasyczne zachodnio-europejskie miasto.

W Berlinie warto poznać historię Muru Berlińskiego przy Checkpoint Charlie, lub odwiedzić wstrząsających Pomnik Holokaustu i Ort Der, aby dowiedzieć się o prawdziwej skale prześladowań Żydów w Europie, przed oraz w drugiej wojny światowej. Blisko jest również bunkier Hitlera i Brama Brandenburska, dając przebłyski zupełnie przeciwstawnych elementów burzliwej przeszłości Niemiec.

Hamburg jest drugim miastem w Niemczech, z piękną architekturą i nadmorskim urokiem. To prawdziwie wielokulturowe miasto, które równocześnie wciąż pozostaje klasycznie niemieckim ośrodkiem.

Niemiecka prowincja oferuje bajkowe zamki i pałace, doliny i zielone winnice. Można wypożyczyć rower i wybrać się na wycieczkę, aby zobaczyć niektóre z najpiękniejszych budowli na kontynencie, lub wybrać się na zwiedzanie winnic i skosztować pysznych niemieckich win, jednej z najlepiej strzeżonych tajemnic kraju.

Podrożuj swoim samochodem do Niemiec, a poznasz jedne z najbardziej malowniczych szlaków drogowych w Europie. Wybierz się w podróż Romantycznym Szlakie przez Bawarię (być może zatrzymasz się na Oktoberfest w drodze!), aby przejechać się przez średniowieczne miasta, miejscowości i klasztory ukryte w podnóża Alp niemieckich.

Można również podróżować Drogę Bajkową przez miasta i krajobrazy, które zainspirowały braci Grimm do napisania najsłynniejszych - i niesławnych również - historii naszego dzieciństwa.

Najsłynniejszą trasą samochodową w Niemczech jest Droga Szwardzwaldzka, którą podążają tłumy turystów. Warto wstać wcześnie i złapać wschód słońca, wyjątkowy na tej górskiej trasie. Jeśli jesteś zmeczony zatrzymaj się na w jednym z górskich pensjonatów i odpocznij aż do następnego dnia. Możesz również odwiedzić Zamek Hohenzollern, XI-wieczna jest wciąż w rękach prywatnych, a zamek odwiedza ponad pół miliona osób rocznie. Jest to jeden z najpiękniejszych budynków, jakie widziałeś.

Każdego roku, w Boże Narodzenie, niemieckie miasta zapraszają na Targi Bożonarodzeniowe. Na straganach sprzedaje się wszystko, od sztuki i rzemiosła do lokalnych przysmaków, słodyczy i towarów zagranicznych. Wyjątkową atmosferę podkreślić można kubkiem Glühwein i smakiem tradycyjnej kuchni niemieckiej.

Chociaż nie oferujemy bezpośrednich promów z Wielkiej Brytanii do Niemiec, to ten kraj łatwo dostępne za pośrednictwem naszej trasy Newcastle-Amsterdam. Przejazd samochodem z portu IJmuiden (w pobliżu Amsterdamu) do Niemiec zajmuje tylko 2 godziny. 

Więcej przewodników

Chce wiedzieć więcej o niemieckich miasta? Sprawdź nasze szczegółowe przewodniki:

Informacja turystyczna

http://www.germany-tourism.de

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​

Jesteśmy dumni, że nasza dobra praca została zauważona i kolejny raz zostaliśmy uznani za Wiodącego Operatora Promowego w Europie i na Świecie w 2016 roku (World and Europe's Leading Ferry Operator 2016) w ramach World Travel Awards. Tytuł Wiodącego Operatora Promowego w Europie utrzymujemy od 5 lat, natomiast tytuł Wiodącego Operatora Promowego na Świecie utrzymujemy od 6 lat.
awards​​​​​​