​Litwa

Ukryty klejnot w krajach bałtyckich. Litwa jest mieszaknką przepięknej przyrody i wspaniałej architektury. Od uzyskania niepodległości od Związku Radzieckiego w 1990 roku, kraj szybko stał się nowoczesnym, tętniącym życiem kierunkiem turystycznym.

Klimat

Klimat

Położona bardziej na południe od innych państw bałtyckich, Litwa cieszy się nieco cieplejszy klimatem niż Estonia czy Łotwa.

Zimy mogą być bardzo mroźne, temperatura spada w dół do 20 stopni poniżej zera, ale lato jest często ciepłe i słoneczne. Idealna pogoda pozwala cieszyć się wspaniałymi plażami oraz parkami narodowymi.

Tradycja & historia

Tradycja & historia

Litwa est tętniącym życiem krajem ze stertą osobowości. Litwa ma mnóstwo historii do opowiedzenia. Słynie z zamków i pałaców, jak również wspaniałych krajobrazów i wyjątkowego życia nocnego. Litwa była pod kontrolą radziecką aż dolat 90., co przypomina kilka budowli, ale XVII oraz XVIII wieczna architektura pozostały nietknięte.

 

Dlaczego warto odwiedzić Litwę?

Litwa jest krajem, który stworzył nową tożsamości od czasu uzyskania niepodległości. Zachowuje swoje stare tradycje i styl życia, ale również pozostałości sowieckiego panowania, w tym brutalizmu i funkcjonalnej architektury ustawionej wśród jego piękniejszych budowli barokowych.

Na Litwie jest kilka miejsc z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, w tym Kernave, zbiór dawnych fortów oraz Stare Miasto w Wilnie, która jest jednym z największych w Europie. Kłajpeda oraz Wilno są popularne wśród turystów i przyciągają większość turystów w tym kraju, a plaże i parki narodowe są również główną częścią turystycznych atrakcji na Litwie.

Do Kłajpedy jest łatwo dojechać przez Morze Bałtyckie, dzięki połączeniom promowym z Niemiec oraz ze Szwecji.

Podróżnicy, którzy są zainteresowani najwnoszą historią Litwy znajdą tu wiele do zwiedzania. Fort Kowno, dawny ośrodek jądrowy Samogitia, który jest obecnie muzeum zimnej wojny. Z tych miejsc dowiesz się, jak wyglądało życie w Związku Radzieckim. W Wilnie można przeżyć wyjątkową przygodę dla ludzi o mocnych nerweach. Wpadniesz w sidła KGB, co kosztuje 15 euro, ale emocje są gwarantowane. Do tego otrzymasz bezpłatną kawę, kieliszek wódki i konserwę z wołowiną, aby uspokoić nerwy. To doskonały sposób na oglądanie historii na żywo.

Mierzeja Split jest długą, cienką wydmą piasku, która leży na wybrzeżu Morza Bałtyckiego zarówno po stronie Litwy, jak i Rosji. Jest to popularne miejsce wśród turystów. Można nawet odwiedzić domy artystów i pisarzy. Tu latem tworzył Tomasz Mann.

Litwa ma również wiele parków narodowych, więc wielbiciele przyrody znajdą coś dla siebie. Można spacerować, wspinać się i oraz pływać kajakiem w wyjątkowej scenerii, wśród zielonych wzgórz i dolin.

Jeśli chcesz odwiedzić Litwę to spędź również czas w sąsiedniej Polsce!

​​Ważne: Ceny są uzależnione od dostępności . Zastosowanie kart kredytowych i rezerwacja telefoniczna opłat . Warunki zastosowania .​​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​

Jesteśmy dumni, że zostaliśmy uznani za Wiodącego Operatora Promowego w Europie w 2017 roku (Europe's Leading Ferry Operator 2017) w ramach World Travel Awards. Tytuł Wiodącego Operatora Promowego w Europie oraz na Świecie utrzymujemy od 6 lat!
awards​​​​​​