Litwa – Przewodnik Turystyczny

Litwa uznawana jest za ukryty klejnot wśród krajów bałtyckich. Granicząca na południu z Polską, Litwa jest mieszanką przepięknej przyrody i wspaniałej architektury. Polakom kojarzyć się będzie głownie z Wilnem, oraz XIV unią polsko-litewską, oraz epopeją narodową Mickiewicza, „Pan Tadeusz”.

Od uzyskania niepodległości od Związku Radzieckiego w 1990 roku, kraj szybko stał się nowoczesnym, tętniącym życiem kierunkiem turystycznym. W 2015 roku, kraj został odwiedzony przez ponad 2 miliony turystów, co zbliża się do ilości mieszkańców (prawie 3 miliony).

Klimat

Klimat

Położona bardziej na południe od innych krajów bałtyckich, Litwa cieszy się nieco cieplejszy klimatem niż Łotwa czy Estonia

Zimy mogą być bardzo mroźne, temperatura spada do 20 stopni poniżej zera, ale lato jest często ciepłe i słoneczne. Najcieplej jest w Lipcu, a najzimniej w Lutym. Idealna pogoda pozwala cieszyć się wspaniałymi plażami oraz majestatycznymi parkami narodowymi.

Można spacerować, wspinać się i oraz pływać kajakiem w wyjątkowej scenerii, wśród zielonych wzgórz i dolin.

Tradycja & historia

Tradycja I Historia

Litwa jest tętniącym życiem krajem słynącym z zamków i pałaców, jak również wspaniałych krajobrazów i wyjątkowego życia nocnego.

Litwa była pod kontrolą radziecką aż do lat 90-tych co manifestuje się w postaci niektórych budynków, w tym brutalizmu architektury totalitarnej znajdującej pośród nietkniętych barokowych budynków z przełomu XVII oraz XVIII wieku.​

Dlaczego warto odwiedzić Litwę?

Litwa jest krajem, który stworzył nową tożsamość.

Od czasu uzyskania niepodległości od Związku Radzieckiego. Litwini zachowują swoje tradycje i styl życia, odrzucając marksistowskie ideały. Na czele kraju stoi teraz prezydent, pozostałymi ośrodkami władzy są parlament i rząd.

Podróżnicy, którzy są zainteresowani najwnoszą historią Litwy znajdą tu wiele do zwiedzania. Fort Kowno, dawny ośrodek jądrowy Samogitia, przekształcony został w muzeum zimnej wojny.

Na Litwie znajduje się kilka miejsc znajdujących się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, w tym Kernave, zbiór dawnych fortów oraz Stare Miasto w Wilnie, która jest jednym z największych w Europie.

Kłajpeda oraz Wilno są popularne wśród turystów i przyciągają większość zwiedzających ten kraj.

W Wilnie można przeżyć wyjątkową przygodę dla ludzi o mocnych nerweach. Wpadniesz w sidła „KGB”, co kosztuje 15 EURO, ale emocje są gwarantowane. Do tego otrzymasz bezpłatną kawę, kieliszek wódki i konserwę z wołowiną, aby uspokoić nerwy. To doskonały sposób na przeżycie historii na żywo.

Do Kłajpedy jest łatwo dostać się przez Morze Bałtyckie, dzięki naszym połączeniom promowym z Niemiec oraz Szwecji.

Mierzeja Split jest długą, cienką wydmą piasku, która leży na wybrzeżu Morza Bałtyckiego zarówno po stronie Litwy, jak i Rosji. Jest to popularne miejsce wśród turystów. Można nawet odwiedzić domy artystów i pisarzy, latem tworzył Tomasz Mann.

Gdzie się zatrzymać na Litwie?

Na Litwie jest dużo hoteli, pensjonatów – butikowych oraz sieciowych gigantów. Polecamy rezerwację na stronie naszego partnera booking.com.

​​​​Ważne: Ceny są uzależnione od dostępności. Rezerwacja telefoniczna opłat.​ Warunki zastosowania .​​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​