Jazda samochodem za granicą

Przed wyruszeniem w podróż, dobrym pomysłem jest zapoznanie się trasą, którą będziesz jechać, lokalnym prawem drogowym, wymaganiami i poradami, aby uniknąć problemów, mandatów i opóźnień w podróży.

Niemcy

Niemcy są znane z wysokiej jakości dróg i na ogół bezpłatnego poruszania się autostradami, na wielu z nich nie obowiązują ograniczenia prędkości, więc jazda w tym kraju to przyjemność. Upewnij się, że masz trójkąt ostrzegawczy, którego użyjesz gdy będziesz musiał zjechać na pobocze w celu rozwiązania wszelkich problemów np. gdy będziesz musiał zmienić oponę. Ustawa wymaga również, by mieć w samochodzie apteczkę, którą warto mieć mimo przepisów.

Francja

Podobnie jak w Niemczech, prawo we Francji wymaga, by mieć w samochodzie trójkąt ostrzegawczy. Ponadto trzeba mieć kamizelkę odblaskową przechowywaną w zasięgu ręki. Co więcej, ustanowione niedawno prawo, wymaga posiadania alkomatu. Małe, jednorazowe zestawy można nabyć w większości sklepów motoryzacyjnych, oraz w naszych sklepach pokładowych. Przypadki użycia klaksonu są bardzo ograniczone, może on być używany w przypadkach bezpośredniego zagrożenia. Francuska policja jest upoważniona do wystawiania wysokich mandatów w przypadku naruszenia przepisów ruchu drogowego, więc uważaj na ograniczenia prędkości, znak stop i przestrzegaj lokalnych przepisów. Niektóre autostrady we Francji są płatne.

Holandia

Twój trójkąt ostrzegawczy będzie również przydatny w Holandii, w przypadku stłuczki, umieść go 30 metrów od samochodu. Ograniczenia prędkości różnią się w całym kraju, sprawdzaj znaki. Jeśli zostaniesz złapany na przekroczeniu prędkości, będziesz musiał zapłacić mandat na miejscu. Pamiętaj, że rowery, motorowery i tramwaje mają pierwszeństwo w poruszaniu się po drogach.

Belgia

W Belgii wymagane jest posiadanie gaśnicy w samochodzie, jak również trójkąta oraz odblaskowej kamizelki. Upewnij się, że nie używasz tempomatu na autostradach, to nielegalne w tym kraju. Jeśli jedziesz z użyciem opon zimowych, umieść na desce rozdzielczej naklejkę, informującą o maksymalnej prędkości zalecanej dla tych opon.

Wielka Brytania

Po przejechaniu całej Europy, nie zapomnij o… jeździe po lewej stronie drogi, gdy będziesz już w Wielkiej Brytanii!

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​