Quick Book

Rotterdam – Przewodnik Turystyczny

Rotterdam jest jednym z najciekawszych miast w Holandii, z klimatem podobnym do tego z Amsterdamu, ale z mniejszą liczbą turystów. Jest to młode, dynamicznie rozwijające się miasto, które nieustannie zmienia swoją panoramę dzięki nowym wieżowcom. Musisz koniecznie doświadczyć tego portoweg miasta tętniącego życiem.

Dlaczego warto odwiedzić Rotterdam

Dlaczego warto odwiedzić Rotterdam

W czasie II wojny światowej, duży procent Rotterdamu został zniszczone podczas niemieckich bombardowań. Zamiast przywrócenia dawnej architektury miasta, rajcy skorzystali z okazji, aby zbudować nowe, lepsze miasto i rozwijać nowoczesny port.

Budowy rozpoczęły się w latach 50-tych i trwają aż do dnia dzisiejszego. W mieście nie brakujenowoczesnej, śmiałej i innowacyjnej architektury, która pomóga tworzyć tętniącą życiem i optymistyczną atmosferę w Rotterdamie. Panorama miasta jest czasem określane jako Manhattan, z powodu dużych, nowoczesnych budynków.

Jak dotrzeć

Jak dotrzeć

Podróż do Rotterdamu samochodem jest najłatwiejsza z naszego portu promowego IJmuiden (trasa Newcastle-Amsterdam). Dojedziesz do Rotterdamu w mniej niż godzinę. Zapewniamy codzienne nocne rejsy pomiędzy Newcastle i Amsterdamem.

Można również dostać się do Rotterdamu przez jedną z naszych tras promowych z Wielkiej Brytanii do Francji. Warto pamiętać o tym, że Dunkierka jest najbliżej.

 

Co zobaczyć w Rotterdamie

Co zobaczyć w RotterdamieJeśli szukasz pomysłu, co robić w Rotterdamie, to podpowiemy, że warto zobaczyć miasto z wysokości 185 m wieży Euromas. Nowe super-szybkie automatyczne windy zabierą Cię aż do platform panoramicznym z widokiem na cały Rotterdam i jego niesamowitą panoramę.

Erasmus Bridge (lub Erasmusburg w języku niderlandzkim), jest jednym z najlepszych przykładów potężnej architektury miasta. Most ma 800 metrów długości, 139 metrów wysokości i jest znany lokalnie jako The Swan ze względu na kształt pylonu.

Overblaak Development jest jednym z najciekawszych osiągnięć architektonicznych miasta. Śmiałe i postępowe, wszystkie domy mają wyglądać jak drzewa, dając wrażenie miejskiego lasu w samym środku miasta. Z drugiej strony, katedra Grote of Sint Laurenskerk została zbudowana w 1449 roku w stylu gotyckim i pozostaje do dziś jedną z największych atrakcji turystycznych miasta.

Istnieje wiele fascynujących muzeów dla turystów w Rotterdamie, w tym Muzeum Boijmans Van Beuningen, który obejmuje dzieła Rembrandta, Boscha, Van Gogha i Dalego. Nederlands Fotomuseum zapewnia wgląd do wszystkich aspektów fotografii z wystaw, kolekcji cyfrowych, salonów filmowy i biblioteki. Muzeum Morskie opowiada historię miejskiego portu, która był kiedyś największym tego typu na świecie.

Jeśli podróżujesz z rodziną to wizyta w Blijidorp Zoo jest koniecznością. W jednym z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych w Europie jest również Oceanium, w którym można również dowiedzieć się, jak dbać o rafy koralowe. Dzieci zachwyca Kids Marina, a kolejnym popularnym miejscem jest Familiepark Plaswijckpark.

Miano największego portu – również w Europie – gwarantuje, że Rotterdam jest również miejscem do poznania eklektycznych smaków, którymi kszuą kawiarnie i restauracje Rotterdamu.

W 2001 roku miasto było Europejską Stolicą Kultury wraz z Porto, co przyczyniło się do wzrostu atrakcyjności Rotterdamu, a od tego czasu w mieście odbywa się wiele imprez organizowanych przez cały rok.

Rotterdam ma również żywą kulturę zakupową, różnorodne dzielnice handlowe, od butików do domów towarowych, takich jak Bijenkorf. W każdy wtorek oraz w sobotę organizowane jest w centrum miasta targowiska z multikulturowymi towarami.

Gdzie zatrzymać się w Rotterdamie

Nie brakuje miejsc noclegowych w Rotterdamie. Każdy znajdzie coś dla siebie, a listę hoteli, hosteli oraz B&Bs można znaleźć na stronie naszego partnera booking.com.

Zakupy w Rotterdamie

Rotterdam jest rajem dla wielbicieli zakupów, z różnorodnymi dzielnicami handlowymi, w których są małe butiki oraz duże sklepy z odzieżą.Znane ulice handlowe w Rotterdamie znajduje się w "Lijnbaan" w samym sercu Rotterdamu, a sklepy są otwarte siedem dni w tygodniu. Głównym domem towarowym jest "Bijenkorf". Wokół centrum miasta znajdą Państwo wiele niepowtarzalnych butików. W każdy wtorek oraz w sobotę można zajrzeć na wielokulturowe targowisko w centrum miasta. Popularne są duże centra handlowe  "Alexandrium" i "Zuidplein 'Hillegersberg" z szeregiem luksusowych sklepów.

Restauracje w Rotterdamie

Parkheuvel

Opisana jako jedna z najlepszych restauracji w Rotterdamie, Parkheuvel zapewnia doskonałe jedzenie i obsługę. www.parkheuvel.nl

Bazar

Oferuje pyszne śródziemnomorskie i orientalne jedzenie. Bazar to miejsce którego musisz doświadczyć. www.hotelbazar.nl

Stroom

Zbudowana w starej elektrowni, to stylowa restauracja pozwala obserwować kucharzy w akcji.

Wijn Of Water

Zlokalizowana w pobliżu portu w Rotterdamie restauracja kusi wyjątkowym menu. www.wijnofwater.nl

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​

Jesteśmy dumni, że nasza dobra praca została zauważona i kolejny raz zostaliśmy uznani za Wiodącego Operatora Promowego w Europie i na Świecie w 2016 roku (World and Europe's Leading Ferry Operator 2016) w ramach World Travel Awards. Tytuł Wiodącego Operatora Promowego w Europie utrzymujemy od 5 lat, natomiast tytuł Wiodącego Operatora Promowego na Świecie utrzymujemy od 6 lat.
awards​​​​​​