Lochem – Przewodnik Turystyczny

Lochem jest gminą oraz miasteczkiem o tej samej nazwie we wschodniej części Królestwa Niderlandów​, w prowincji Gelderland. W roku 2005 miasto zostało zjednoczone z sąsiadującą gęsto zalesionym miasteczkiem Grossel, znajdującym się nad rzeką IJssel (w czasach rzymskich znana jako Isala).

Miasto Lochem znajduje się 18 km na wschód od Zutphen, uzyskało prawa miejskie w połowie XIII wieku. Od tego czasu było często oblegane i wielokrotnie spalono. Od XVII wieku stało się małym miasteczkiem, które stało się lokalnym centrem handlu dla rolników z okolicznych wiosek.

Dlaczego Warto Odwiedzić Lochem

Lochem jest otoczonym zielonym krajobrazem, przez lasy prowadzą strumyki, wielkie pastwiska dzielą obszary mieszkalne.

Wiele osób oprawia tutaj sporty na świeżym powietrzu, popularne jest kolarstwo, rowery górskie, piesze wycieczki, jazda konna, wędkarstwo oraz kajakowanie. Zimą popularne są także łyżwy.

​Jak dostać się do Lochem?

Lochem zlokalizowane jest na południe od autostrady A1, z której do miasta można się dostać drogami N332 oraz N348.

Parkowanie w centrum miasta jest w darmowe na większych parkingach (Graafschapterrein, Mauritsweg, Julianaweg), w innych miejscach potrzebny będzie karnet, który można kupić z centrum turystycznym.

Co warto zobaczyć w Lochem?​

Zamek Verwolde

Niedaleko miasta Lochem, we wiosce Laren znajduje się zamek (a raczej posiadłość) Verwolde, który jest oazą dla każdego kto ceni sobie kontakt z naturą oraz z kulturą. Rezydencja pochodząca z końca XVII wieku posiada pięknie wypielęgnowane ogrody, które można zwiedzić z przewodnikiem latem, ciesząc się krajobrazem, architekturą, oraz kolekcja sztuki. Pod koniec zwiedzania, polecamy wybrać się do herbaciarni. Ciekawostka jest to, że na terenie posiadłości znajduje się najszersze drzewo w kraju.

Teatry

W Lochem znajduje się teatr (Jansstheatrer) w którym odbywają się pokazy znanych grup teatralnych, kabarety oraz występny tancerzy. Latem odbywają się przedstawienia w plenerze organizowane przez teatr Openluchttheater De Zandkuil.

Koncerty orkiestralne odbywają w Grote Kerk („Wielki Kośćiół”). Fanom kina polecamy Schouwburg Lochem, odbywają się tutaj także koncerty muzyki rozrywkowej.

Muzeum Sztuki More

Niedaleko Lochem, w Gorssel, znajduje się także MORE, które jest największym muzeum holenderskiego realizmu. Kolekcja należąca do prywatnego kolekcjonera umożliwia zwiedzającym zapoznanie się z dziełami artystów z poprzedniego wieku, którzy łączyli rzeczywistość z fikcją. Budynek muzeum jest także warty uwagi, zaprojektowany został przez Hana van Heeswijk, który zajmował się restauracją muzeum Van Gogh w Amsterdamie​.

W Plenerze

Lochem jest otoczonym zielonym krajobrazem, przez lasy prowadzą strumyki, wielkie pastwiska dzielą obszary mieszkalne.

Wiele osób oprawia tutaj sporty na świeżym powietrzu, popularne jest kolarstwo, rowery górskie, piesze wycieczki, jazda konna, wędkarstwo oraz kajakowanie. Zimą popularne są także łyżwy.

Gdzie zatrzymac się w Lochem?

Odwiedź stronę naszego partnera booking.com aby zapoznać się z listą polecanych hoteli w okolicach Lochem.

Ceny uzależnione od dostępności. Obowiązuje opłaty dodatkowe za transakcje kartami kredytowymi oraz przez centrum telefoniczne. Obowiązuje regulamin.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​