REIMS

Reims słynie z dwóch powodów. Pierwszy powód: jest stolicą francuskiego regionu Szampania i tylko tylko wina wyrabiane w tym rejonie mogą nosić nazwę “szampan”. Drugi powód to katedra, w której ukoronowano 33 francuskich królów.

Dojazd

Do Reims możesz podróżować z Calais lub Dieppe, obie miejscowości są oddalone o trzy godziny jazdy samochodem, dzięki czemu możesz skorzystać z rejsów na naszych trasach Newhaven - Dieppe, Dover - Dunkierka oraz Dover - Calais.

Z Reims jest tylko 1 godzina i 40 minut jazdy samochodem do Paryża.

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ REIMS?

Znane głównie z wycieczek po winnicach i miejscach produkcji szampana, Reims oferuje również inne atrakcje.

Miasto słynie z architektury, od gotyckich budowli do perełek w stylu art deco, które powstało po tym, jak miasto zostało zniszczone w czasie 1 wojny światowej.

Pięć budowli znalazło się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, z czego ostatnie wyróżnienie, w lipcu 2015 roku,  przyznano po prostu producentom szampana.

Jeśli wybieracie się do Reims to warto kupić za 20 euro City Card, która upoważnia do wstepu do atrakcji turystycznych i udziału w dwóch zorganizowanych wycieczkach po mieście.

Jak łatwo można odgadnać, w mieście jest duży wybór restauracji i barów na każdą kieszeń.

CO ZOBACZYĆ W REIMS

Najważniejszym miejscem w Reims jest zapierająca dech w piersi Katedra Notre Dame. Wielu porównuje ją do podobnej budowli w Paryżu, a sama katedra dominuje nad miastem. W środku urzekają stalowe ozdoby pochodzące z XIII wieku oraz XX-wieczne okna zaprojektowane przez Chagalla i zainstalowane w 2012 na 800-lecie budowli.

Aby zobaczyć miasto z wież katedry należy wspiąć się na 249 schodów. Widok jest nie do zapomnienia.

W położonym obok katedry Palais du Tau jest muzeum, gdzie są m.in. gigantyczne posągi królow koronowanych w Reimes. W pobliżu znajduje się również Bazylika Saint-Remi, 1000-letni kościół, w którym znajdują się doczesne szczątki Biskupa Reims z 1099 roku.

W czasie panowania rzymskiego miasto miało mniej niż cztery bramy w murach okalających Reims, i jedna z bram przetrwała do czasów współczesnych. Porte de Mars składa się z trzech łuków, jest szeroka na 32 metry i wysoka na 13 metrów. Brama powstała w III lub IV wieku naszej ery.

Bardziej nowoczesne atrakcje historyczne można znaleźć w Musée de la Reddition, które zlokalizowano w budynku, w którym 7 maja 1945 niemieccy generałowie podpisali dokumenty kończące 2 wojnę światową w Europie.

Z miejsc, w których produkuje się szampana, warto odwiedzić wytwórnie Tattinger. Piwnice, które dawniej służyły lokalnym mnichom, zostały wykute w kredowej skale. W podziemiach zmieści się 3 miliony butelek!

Popularne są również wycieczki po winnicach od Epernay do Reims.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​