​Paryż – Przewodnik Turystyczny​

Francuska stolica łączy historię, sztukę, kulturę i wspaniałą architekturę, dzięki czemu jest jednym z najbardziej romantycznych miejsc na świecie, a także wyjaśnia, dlaczego krótkie wypady do Paryża są tak bardzo popularne. Często opisywany jako miasto miłości, Paryż szczyci się słynnym zabytkami, w tym Wieżą Eiffla, Notre-Dame, Luwrem i Łukiem Triumfalnym.

Miasto charakteryzuje się uroczymi kawiarniami, pierwszej klasy kuchnią, historycznymi muzeami, kosmopolitycznymi ulica i klubami nocnymi. Paryż oddaje kulturę francuską w sposób, który zadowoli zarówno tych, którzy chcą zwiedzać, jak i tych, którzy szukają miejsca na odpoczynek i chcą chłonąć atmosferę. Polecamy aby każdy w swoim życiu wybrał się do Francji​ i odwiedził Paryż!

Dlaczego warto odwiedzić Paryż?

Dlaczego warto odwiedzić Paryż?

Paryż jest epicentrum historii kraju i wielu ruchów kulturowych, którego dowody ewolucji widoczne są niemal każdym rogu. Dlatego krótkie wypady do Paryża są doskonałe, a miasto ma wiele więcej do zaoferowania, jeśli zostanie się na nieco dłużej.

Historyczne zabytki, takie jak Pałac w Wersalu i Katedra NotreDame są przykładami  wspaniałej architektury Paryża, który słynie gotyckich, renesansowych i secesyjnych motywów widocznych w całym mieście. Dla miłośników sztuki, Paryż oferuje trzy z najczęściej odwiedzanych na świecie muzeów czyli Luwr, Centrum Pompidou i Muzeum d'Orsay.

Sklepy i butiki projektantów wypełniają kultowa i tętniącą życiem Champs-Élysées, kusząc tych, którzy chcą poczuć smak słynnej paryskiej sceny modowej. Dla tych, którzy chcą skosztować najlepszych dań kuchni francuskiej, nie brakuje różnorakich opcji. Nieważne, ile masz do wydania, zawsze znajdziesz coś dla siebie – od małych lokali do restauracji z słynnego Przewodnika Michelin. Nie możesz nie spróbować doskonałej lokalnej żywności, piwa lub wina.

Jak dotrzeć

Jak dotrzeć do paryża?

Podróż do Paryża jest bardzo łatwa dzięki jednej z naszych tras do Francji. Szczególnie z portu w Dieppe, który jest oddalony tylko o 2,5 godziny jazdy samochodem stolicy Francji.

Malownicza trasa (190 km) prowadzi przez wsie, mniejsze miejscowości oraz Rouen, aż po brzegi Sekwany w samym sercu Paryża.

Nasze pozostałe trasy do Francji są również dogodne sposobem dotarcia do Paryża. Z Dunkierki i Calais do francuskiej stolicy jest tylko 3 godziny jazdy przez doskonały system autostrad Francji.

Jeśli mieszkasz w północnej Anglii i Szkocji, możesz skorzystać z naszego promu z Newcastledo Amsterdamu.​ Nasz portu IJmuiden znajduje się zaledwie 5 godzin drogi od Paryża.​

 

Co zobaczyć w Paryżu?

ParyżJest tak wiele rzeczy do zrobienia w Paryżu, że aż trudno jest powiedzieć, od czego zacząć. Według nas świetnym sposób na rozpoczęcie będzie wizyta na szczycie Wieży Eiffla, które zapewnia niesamowity widok na miasto.

Łuk Triumfalny

Łuk Triumfalny stoi dumnie u zachodniego podnóża Pól Elizejskich i jest kolejnym istotnym punktem na mapie zwiedzania Paryża. 

Wzniesiony w 1836 roku pomnik jest hołdem dla poległych żołnierzy z obu rewolucji francuskich i wojen napoleońskich.

Położony na Place Charles de Gaulle zapewnia zapierający dech w piersiach widok, w dzień oraz w nocy, na wszystkie 12 dróg, które zbiegają się na rondzie u stóp budowli.

Brzegi Sekwany

Natomiast dzięki spacerowi wzdłuż brzegów Sekwany, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, można cieszyć oko wykwintną i różnorodną architekturą miasta.

Idąc dalej na południe nie można nie zauważyć wspaniałego Luwru, położonego nad brzegiem Sekwany. Luwr jest najczęściej odwiedzanym muzeum na świecie, przyciągając prawie 10 milionów turystów rocznie. Tam znajdują się słynne dzieła sztuki, w tym początku XVI-wieczne arcydzieło Leonarda da Vinci czyli Mona Lisa i rzeźba Wenus z Milo, która jest datowana pomiędzy 130 a 100 rokiem przed naszą erą.

Dzielnica Montmartre

W Montmartre, dzielnicy w północnej części Paryża, znajduje się Bazylika Sacré-Coeur i cmentarzu Montmartre. Dzielnica była wylęgarnią talentów artystycznych na przełomie XX wieku. 

Auguste Renoir, Picasso i Salvador Dali oraz inni artyści mieszkali w dzielnicy zanim do opuszczenia miasta zmusił ich wybuch pierwszej wojny światowej. 

Zwiedzanie Montmartre może ujawnić ukryte skarby, takie jak ekspozycję Espace Dali, która prezentuje około 300 oryginalnych dzieł sztuki hiszpańskiego surrealisty.

​Paryż Dla Całej Rodziny

Rodziny, które szukają trochę magii podczas swojej wizyty w Paryżu, polecamy Disneyland, który znajduje się zaledwie 30 km od stolicy i jest obecnie najczęściej odwiedzaną atrakcją w Europie.

Kompleks posiada dwa parki rozrywki, wiele ośrodków hotelowych, a nawet pole golfowe, więc jest idealny dla całej rodziny.

Gdzie zatrzymać się w Paryżu?

Oferta noclegów w Paryżu jest niezwykle bogata – są hotele, apartamenty oraz hostele. Szczgółowa lista jest na stronie naszego partnera booking.com.​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​