Dunkierka - Przewodnik Turystyczny​

Dunkierka jest jednym z najbardziej znanych miast portowych we Francji oraz w Europie. Brytyjczycy kojarzą Dunkierkę ze słynną ewakuacją z początków 2 wojny światowej.​

Dunkierka jest najbardziej wysuniętym na północ miastem we Francji, położonym zaledwie 6 mil od granicy z Belgią​. Bliskie związki z sąsiadem są widoczne w nazwach niektórych miejsc, które pochodzą z języka flamandzkiego, a zawierają słowa “wydmy” oraz “kościół”. Odwiedź Dunkierkę, ciesz się jej atrakcjami!

Co zobaczyć w Dunkierce

Jak dostać się do Dunkierki?

DFDS oferują do 24 rejsów na dobę z Dover do Dunkierki, więc z pewnością znajdziesz rejs dopasowany do swoich potrzeb.

Przeprawa zajmuje tylko 2 godziny, ale można również skorzystać z rejsów do Calais, które trwają nieco krócej, a później przejechać drogą wzdłuż wybrzeża.

Podróżujący przydatny będzie adres portu promowego w Dunkierce​, który można zaleźć na stronie informacji portowej portu.

Dlaczego warto odwiedzić Dunkierkę?

Dlaczego warto odwiedzić Dunkierkę

Dunkierka to także trzeci pod względem wielkości port w Francji po Hawrze oraz Marsylii. W czasie 2 wojny światowej odgrywał jedną z kluczowych ról.

Dziś Dunkierka kusi przepięknymi krajobrazami wybrzeża, długimi, piaskowymi plażami oraz – pomimo zniszczeń wojennych – architekturą.

Wyjątkowa jest zabytkowa dzwonnica w centrum miasta, która powstała w 1440, wznosi się na wysokość 58 metrów, oferując widok okolic Dunkierki.

Kuchnia odgrywa wciąż ważna rolę, podobnie, jak w innych miejscach Francji. Jednym z popularnych dań jest kurczak w kremowym sosie piwnym.

Co zobaczyć w Dunkierce?

Plaze q DunkiercePlaże w Dunkierce

Na przykład plażami, które przyciągają kite-surferów, ale są również przyjazne dla tych, którzy lubią długi spacer wydłuż morza lub relaks na plaży. Miejscowe plaże były miejscem, w którym doszło do jednego z najważniejszych wydarzeń 2 wojny światowej.

W ciągu 9 dni Operacji Dynamo w 1940 ewakuowano ponad 340 tysięcy francuskich oraz brytyjskich żołnierzy.

Image credit: Maëlick

MuseumMuzeum drugiej wojny światowej

Entuzjaści historii mogą odwiedzić miejscowe muzeum wojny, w którym można prześledzić wydarzenia sprzed ponad 70 lat. Na miejscowym cmentarzu spoczywa natomiast ponad 4,5 tysiąca żołnierzy oraz cywili, który stracili życie w latach 1939-1940.

Image credit: Falcon® Photography

Dzwonnica

Miejscowa dzwonnica, która jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO, została wybudowana w 1440 roku.

Dzwonnica oferuje wyjątkowy widok na miasto oraz okolice Dunkierki. 

Turyści mogą również odwiedzić Museé des Beaux-Arts z kolekcją sztuki francuskiej oraz Museé Portuaire, które skupia się na historii miasta oraz zatoki.

​Karnawał w Dunkierce

Dunkierka jest miejscem, w którym każdego roku odbywa się największy oraz najstarszy karnawał na kontynencie. Jego początki sięgają 1676 roku. Karnawał trwa od połowy stycznia do końca marca.

W tym czasie odbywają się uliczne parady, bale, konkursy oraz targi z tradycyjnymi kulinariami. Wszyscy uczestnicy imprez są specjalnie przebrani w trakcie karnawałowych szaleństw.

Zakupy

Zakupy​

Wielu turystów korzysta z tego, że w Dunkierce może kupić produkty niedostępne na Wyspach Brytyjskich.

Wysokiej jakości lokalne wina oraz piwa w dobry cenach, które można dostać w wielu supermarketach w rejonie Dunkierki, między innymi w Pidou w pobliżu portu.

Dunkierka

Aktywny wypoczynek

Wakacje w Dunkierce to również możliwość uprawiania różnych sportów, jak kolarstwo, wspinaczka górska, oraz kajakarstwo. Popularne pośród zaprawionych cyklistów są długodystansowe trasy do Holandii wzdłuż francuskiego, belgijskiego i holenderskiego wybrzeża.

Znajduje się tu również pole golfowe z 27 dołkami.

Image credit: magro_kr​

Gdzie zatrzymać się w Dunkierce?

Sprawdź stronę naszego partnera booking.com, który oferuje miejsca noclegowe, od luksusowych hoteli do pensjonatów w przyjaznych cenach.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​