​Dieppe - Przewodnik Turystyczny​

Dieppe w Normandii​ jest tętniącym życiem portem na północ od Rouen, położonym praktycznie na klifach nad Kanałem La Manche. Miasto jest portem rybackim, który wciąż odgrywa ważną rolę w lokalnej społeczności, oferując również atrakcje dla turystów.​

Dlaczego warto odwiedzić Dieppe?

Jak dotrzeć do Dieppe?

Każdego ​dnia oferujemy 2 lub 3 rejsy z Newhaven do Dieppe​, a przeprawa zajmuje około 4 godziny. Trasa jest idealnym rozwiązaniem dla turystów podróżujących do Dieppe oraz innych miejsc w Normandii czy całej Francji. Rejsy na trasie Anglia – Francja odbywają się w ciągu dnia, oraz w nocy, więc każdy znajdzie przeprawę dobrą dla swoich potrzeb. Z Dieppe można szybko dojechać samochodem do Paryża (w mniej niż 2,5 godziny) lub pociągiem.

Co zobaczyć w Dieppe

Krajobraz I Klimat W Dieppe

Dieppe jest miastem należącym do regionu Alabastrowego Wybrzeża (Côte d'Albâtre), którego nazwa pochodzi od tej samej wapiennej skały co Białe Klify w Dover. Krainę przecina rzeka Arques, która jest długa na zaledwie 6 km.

Dieppe najlepiej jest odwiedzić w sierpniu, gdy średnie temperatury są najwyższe – około 21*c, przyjemnie jest też we wrześniu gdy temperaturę są bliższe 19*c a turystów w mniej.

Dlaczego warto odwiedzić Dieppe?

Dieppe ma długą historię, jako ważny port, dziś jeden z największych w Normandii. 

​Otoczone zapierającymi dech w piersi klifami Dieppe jest wciąż rybacką osadą, a rybacy wyruszają na połów, aby wrócić do portu z pełnymi sieciami.

Dieppe stało się ulubionym wakacyjnym kierunkiem w XIX wieku za sprawą brytyjskich arystokratów, którzy przyczynili się do wzrostu popularności tego miejsca.

Dziś miasto nie traci popularności, kusząc turystów atrakcjami, zarówno w mieście, jak poza nim.

Turyści zauważa, że w mieście nie brakuje symboli Kanady, a flagi z klonowym liściem można znaleźć w wielu punktach Dieppe.

Dieppe było miejscem, z którego w podróż do Quebecu wyruszyło wielu Francuzów. 

Po drugie, miasto zostało wyzwolone przez kanadyjskich żołnierzy w czasie 2 wojny światowej.

Nie jest zaskoczeniem, że miejscowa kuchnia opiera się na rybach oraz owocach można, a każdego roku, w listopadzie miasto urządza Festiwal Śledzia.

​Co zobaczyć w Dieppe?

Dieppe jest nadmorskim kurortem położonym najbliżej Paryża, oferując dostęp do pięknych plaż. Każdego roku, z tego powodu, Paryżanie w wakacje jeżdżą do Dieppe. Plaża​ otoczona jest klifami, które inspirowały malarstwo Moneta czy Gaugina.

Promenada, długa na ponad milę, jest wielkim trawnikiem placami zabaw dla dzieci. Z zatoki widać rybackie łodzie, naturalnie znajdują się tutaj również restauracje specjalizujące się w daniach z ryb.

Wybrzeże jest pełne pamiątek po tych, którzy stracili życie w trakcie 2 wojny światowej. Na Placu Kanady jest pomnik honorujący specjalne relacje łączące Dieppe oraz Kanadę, które rozpoczęły się w momencie kolonizacji Kanady przez francuskich osadników.

Wielbicieli sztuki kusi Villa Perrotte, usytuowana w samym centrum Dieppe. Galeria sztuki była kiedyś hotelem, dziś można tam obejrzeć malarstwo, rzeźby oraz fotografie wyjątkowych artystów.

The Château-Musée to XV-wieczna forteca, która dominuje nad miastem. Dziś jest muzeum z imponującą kolekcją kości słoniowej oraz rzeźb, których autorami są lokalni rybacy. Zwiedzający mogą również zobaczyć obrazy Renoir’a, Boudin'a, Leoburg'a oraz Pissaro. Wystawę uzupełniają akwaforty Braque'a.

Gdzie zatrzymać się w Dieppe?

W Dieppe jest wiele miejsc noclegowych w przystępnych cenach. Pełna lista hoteli na stronie naszego partnera booking.com.

​​​​Ważne: Ceny są uzależnione od dostępności. Rezerwacja telefoniczna opłat.​ Warunki zastosowania .​​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​