Cherbourg

Cherbourg jest położony w zatoce w Dolnej Normandii. Jest drugim miastem, pod względem wielkości w regionie, które stolicą jest Caen. Cherbourg został skolonizowany przez Wikingów w IX wieku! Port w Cherbourgu, dzięki swoim głębobkim wodom, do dziś ma bardzo duże znaczenie, również militarne.

Jak dotrzeć

Nie oferujemy bezpośrednich rejsów promem do Cherbourga, ale polecamy podróż Calais - samochodem zajmuje to ok. 4,5 godziny. Możesz więc skorzystać z naszego połączenia Dover - Calais, lub Newhaven - Dieppe, z którego to portu do Cherbourga dojedziesz w 3 godziny.

Obie trasy, położone wzdłuż wybrzeża, oferują wspaniałe widoki, dzięki czemu podróż minie szybciej.

WHY VISIT CHERBOURG?

Cherbourg jest jednym z tych portów na Kanale, które mają bogatą historię i oferują bardzo wiele atrakcji dla turystów. Jest to jedno z tych miast, w których wciąż obecny jest duch Napoleona, może przez to, że tutaj właśnie przywieziono jego prochy, po tym, jak zmarł na wygnaniu. W centrum miasta  jest również pomnik Napoleona siedzącaego na koniu.

Odwiedzający zauważą też, jak przepięknie położony jest Cherbourg, na stromych wzgórzach, która schodzą w dół, ku zatoce - to jeden z powodów, które zadecydowały o wybraniu miasta na bazę francuskiej marynarki.

Cherbourg był również francuskim portem oceanicznym, w którym swoje rejsy rozpoczynały statki płynące przez Atlantyk, m.in. legendarny Titanic.

W mieście jest również duży wybór muzeów oraz ogrodów, a turystów kuszą również pobliskie Cean i Rouen.

W końcu, jak w przypadku innych portów na Kanale, miasto jest siedzibą wielu dużych sklpeów, które są idealnym miejscem na zakupy w dobrych cenach.

CO WARTO ZOBACZYĆ W CHERBOURGU

Cherborug i okolic oferują wiele atrakcji dla turystów, więc jeśli zdecydujesz się odwiedzić to miasto, to o nudzie nie będzie mowy.

Cité de la Mer to fantastyczne centrum wystawiennicze w ogromnym terminalu oceanicznym, tuż obok nabrzeża przy, którym cumowały wielkie liniowce. Budynek w stylu art deco został zaprojektowany w 1933 roku. Jest cztery powody aby odwiedzić dawny terminal z przyległościami. Po pierwsze, nieużywana atomowa łódź podwodna Redoubtable, w której jest muzeum, a sama łódź jest największa na świecie tego typu konstrukcją, która można zwiedzać. W pobliżu jest wielkie cylindryczne akwarium, szerokie na 8 metrów i wysokie na 10 metrów, z morskimi zwierzętami, który żyją głęboko w wodach oceanu. Zwiedzający mogą odbyć wirtualną podróż w morskie głębiny. Po czwarte, teren terminala to także miejsce stałych i tymczasowych wystaw poświęconych morskiej historii miasta.

Musée Thomas Henry - to muzeum, z pracami miejscowych artystów, którego założycielem jest lokalny miłośnik i znawca sztuki, który pracował w Luwrze koło Paryża. Natomiast w  Museum Emmanuel Liais wystawione są znaleziska archeologiczne, m.in. z dawnego Egiptu.

W forcie na wzgórzach otaczających miasto, jest Musée del la Liberation (Muzeum Wyzwolenia), poświęcone militarnej historii miasta, a dzięki swojemu położeniu oferuje zapierają w piersi widok wybrzeża.

Dwa pomysły na wycieczki na świeżym powietrzu to godzinny rejs po zatoce, z możliwością podziwiania opuszczonych fortyfikacji, oraz wizyta w ogrodach Chateau de Ravelet – w Tourlaville.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​