​Boulogne-Sur-Mer – Przewodnik Turystyczny

Boulogne-Sur-Mer to największy port rybacki we Francji. Podróże promowe do do Boulogne były tradycyjnie jedną z głównych tras wycieczkowych do Francji dla turystów z Wielkiej Brytanii.

Miasteczko dzieli się na dwie części, Ville Basse (dolne miasto) składa się z portu rybackiego oraz innych zabudowań portowych, natomiast Ville Haute (górne miasto) to tradycyjna francuska miejscowość z brukowanymi ulicami, która otoczona jest murami.

​​

Co zobaczyć w Boulogne

Dlaczego warto odwiedzić Boulougne?

Od wielu lat weekendowe wypady do Boulogne są niezwykle popularne na Wyspach Brytyjskich, głównie dzięki położeniu miasta oraz jego wyjątkowej urodzie.

Ville Basse (Dolne Miasto) to port oraz okolice nad rzeką, które tętnią życiem w środy oraz w soboty przy okazji targu rybnego, na którym można kupić również inne, świeże lokalne produkty spożywcze. W Ville Basse jest także oceanarium, najpopularniejsza atrakcja turystyczna miasta.

Ville Haute (Góre Miasto) to średniowieczne centrum otoczone murami, z zamkiem, dzwonnicą oraz siedzibą władz miasta. To wszystko uzupełniają wąskie uliczki, pełne uroczych kafejek, sklepików oraz restauracji. Ville Haute jest popularne wśród turystów ze względu na swój typowo francuski charakter, który daje się odczuć.

W Boulogne nie brakuje również interesujących restauracji oferujących świeże owoce morza, specjalność tego regionu.

Dlaczego warto odwiedzić Boulougne?

Jak dotrzeć do Boulogne?

Boulogne jest także popularnym kierunkiem turystycznym dla Belgów ze względu na swoje dogodne położenie.

Z Anglii bardzo łatwo jest dotrzeć do Boulogne korzystając z każdej z naszych tras do Francji​.

Z portu w Calais do Boulogne jest tylko 35 km (22 mile), natomiast z Dunkierki około 80 km (50 mil) prowadzącej wzdłuż wybrzeża drogi, z której blisko do złotych plaż oraz surowych klifów.

Do Boulogne można również dotrzeć w mniej niż 2 godziny z naszego portu w Dieppe (160 km).

Co warto zobaczyć w Boulogne?

Ville Haute

Spacer brukowanymi uliczkami Ville Haute jest niezwykle relaksujący. W jednej z rozlicznych kafejek można zatrzymać się na kawę oraz tradycyjne francuskie ciasto, obserwując życie miasta.

W Ville Haute jest XIII-wieczny zamek, w którym jest muzeum z kolekcją artefaktów z Grecji, Egiptu oraz starożytnego Rzymu. Zobaczyć tu można także zabytkowe maski z Alaski.

Wielbicieli historii zachwycą się miejscową katedrą z pamiątkami z czasów panowania króla Henryka VIII. Spacer wzdłuż zamkowych murów gwarantuje natomiast niezapomnianie widoki miasta.

​Ville Basse

W Ville Basse znajduje się największa miejscowa atrakcja turystyczna Nausicaa. Oceanarium, w którym zgromadzono ponad 35 tysięcy zwierząt morskich, żyjących praktycznie na wszystkich kontynentach. 

W centrum Nausicaa jest ponad 50 akwariów. Wszystkie ekspozycje są bardzo dobrze opisane, co sprzyja nie tylko zabawie, ale również edukacji.

Boulogne słynie również z plaży, które tętni życiem latem. Z miasta jest również blisko do tak znanych plaż, jak Equihen, Le Hardelot oraz Le Portel.

Gdzie zatrzymać się w Boulogne?

Nie ma problemu z noclegiem w Boulogne. Pełną listę hoteli można znaleźć na stronie naszego partnera booking.com.​


 

​​​​Ważne: Ceny są uzależnione od dostępności. Rezerwacja telefoniczna opłat.​ Warunki zastosowania .​​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​