Abbeville

Abbeville leży w 20 km w głąb lądu od ujścia rzeki Somma, we francuskim regionie Pikardia. Miasto w przeszłości było znane z produkcji odzieży, obecnie jest popularne wśród turystów, którzy traktują Abbeville, jako bazę do zwiedzania Pikardii.

Jak dotrzeć

Podróż do Abbeville jest bardzo łatwa, dzięki przeprawom promowym do Francji. Podróżując z Dover do Dunkierki, na turystów czeka nieco ponad 90-minutowa jazda samochodem, natomiast wybierając prom z Dover do Calais lub z Newhavem do Dieppe, czas jazdy to tylko 1 godzina i 10 minut.

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ ABBEVILLE?

Abbeville jest uroczym miasteczkiem w sercu regionu Pikardia. W odróżnieniu od innych miast północnej Francji, Abbeville nie zostało zniszczone w trakcie pierwszej wojny światowej, za to inaczej było w okresie od 1939 do 1945 roku. Miasto było okupowane przez Niemców i wiele zabytkowych budynków uległo zniszczeniu w czasie walk. Katedra została poważnie uszkodzona, ale szczęśliwie przetrwała.

Obecnie Abbeville jest nowoczesnym miast, które warto odwiedzić nie tylko ze względu na urocze uliczki oraz ocalałe zabytkowe budynki, ale również aby poznać i doświadczyć otoczenie miasta. Abbeville to również dobre miejsce do spróbowania lokalnych przysmaków, dzięki dużej liczbie restauracji, które serwują również dania inspirowane kuchnią flamandzką.

Pobliskie wybrzeże oferuje wiele atrakcji dla wielbicieli sportów wodnych, jak kajaki, surfing lub po prostu relaks na plaży.

Położenie miasta pozwala również na możliwość odwiedzin w takich ośrodkach, jak Rouen i Lille.

CO ZOBACZYĆ W ABBEVILLE

Jedną z wielu rzeczy, które warto zobaczyć w Abbeville jest robiący ogromne wrażenie zabytkowy budynek Kościoła Kolegialnego Świętego Wolframa. Budynek został wzniesiony w gotyckim stylu w XV wieku i jest znany z udekorowanej ornamentami fasady. Kościół zniszczony w trakcie wojny zostały odnowiony w czasach współczesnych.

Kolejną atrakcja, którą warto zobaczyć w Abbeville jest dzwonnica, w 2005 roku umieszczona na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to jedna z najstarszych dzwonnic we Francji, powstała w 1209 roku. Od 1954 mieści się w niej muzeum Boucher de Perthes, w którym można obejrzeć dzieła sztuki i artefakty od XVI wieku do czasów współczesnych. Ekspozycja jest regularnie zmieniania.

Kościoł Grobu Bożego jest znany z nowoczesnych okien wzbogaconych o elementy stalowe, zaprojektowanych przez Alfreda Manessiera i zainstalowanych w 1980 roku. Nowe okna zastąpiły stare, uszkodzone w trakcie wojny. Okna tworzą unikalną, kolorową atmosferę. Manessier inspirował się unikalnym, naturalnym światłego regionu Somma.

Wielbiciele ogrodów zachwyci Jardin d'Emonville, który otacza posiadłość i mniej formalny Parc Municipal de la Bouvaque. Oba parki są idealnym miejscem na piknik lub spacer, w pięknym otoczeniu przyrody.

Otoczenie wokół ujścia Sommy jest bardzo dobrze znane wielbicielom podglądania ptaków i nie ma lepszego miejsca do poznania świata ptaków niż Parc Ornithologique du Marquenterre. Położony pośród wydm i piniowego lasu jest idealnym miejscem do podglądania ptaków, od kaczek do ostrygojadów, od bocianów po czaple.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​