Zeebrugge – Przewodnik Turystyczny 

Nazwa miasta Zeebrugee przetłumaczyć można jako „Brugia nad morzem”, małe portowe miasteczko jest częścią okręgu metropolitalnego Brugii. Jest najważniejszym belgijskim portem rybackim, które sprzedawane są na jednym z większych targów w Europie. ​

Znane jest także z ofensywy brytyjskiej w czasie drugiej wojny światowej, w której częściowo zablokowano port w którym stacjonowała flotylla niemieckich okrętów podwodnych.

Dlaczego warto odwiedzić Zeebrugge?

Dlaczego warto odwiedzić Zeebrugge?

Brak bezpośredniego połączenia promowego do Belgii oznacza, że prom do Amsterdamu, a następnie krótka podróże samochodem, jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie wycieczki po Flandrii.

Zeebrugge jest spokojnym, nadmorskim miasteczkiem, z ładną plażą oraz wieloma miejscami przyjaznymi wędkarzom oraz wielbicielom sportów wodnych.

Wielbicieli gastronomii także znajdą coś dla siebie. Najbardziej popularne belgijskie danie czyli małże z frytkami, jest dostępne praktycznie wszędzie. Warto wiedzieć, że pierwszy raz w historii frytki usmażone w Belgii prawdopodobnie w 1781 roku! Inne lokalne specjalności to wędzona szynka, pasztet, gofry oraz lody.

Belgia słynie również z czekolady oraz piwo. W tym kraju warzono ponad 1.000 rodzajów piwa oraz wytworzono ponad 2.000 rodzajów czekolady.

Co zobaczyć w Zeebrugge

Co Zobaczyć W Zeebrugge

Turyści interesujący się militariami powinni zajrzeć od zatoki, w której cumuje rosyjską łódź podwodna Foxtrot. Długa na 100 metrów, była domem dla 75 członków załogi, którzy spędzali w niej całe dni, podczas długich rejsów. Wycieczka po łodzi trwa 2 godziny.

Dawny targ rybny został zamieniony w park zwany Seafront Zeebrugge, które atrakcją jest podwodny tunel, który umożliwia podziwianie morskiej fauny oraz flory z unikalnej perspektywy.

Kolejny punkt na mapie morskich atrakcji to oceanarium w Blankenberge, w którym zgromadzono ponad 2.500 ryb oraz innych organizmów morskich.

Plaża w Zeebrugge rozciąga się prawie do Ostendy, a jest szeroka nawet na 70 metrów, tak więc każdy znajdzie na niej miejsce dla siebie.

Jak dotrzeć do Zeebrugge?

Nie ma bezpośrednich połączeń promowych DFDS Seaways z Belgią, natomiast jeśli mieszkasz w północnej Anglii lub w Szkocji możesz podróżować do Zeebrugge lub Brugii korzystając z naszej trasy Newcastle-Amsterdam​.

Codzienne, nocne połączenie sprawi, że z portu IJmuiden dojedziesz do Zeebrugge w 3 godziny. Jeśli mieszkasz w południowej Anglii to skorzystaj z tras Dover-Dunkiera lub Dover-Calais, ponieważ z tych portów dojazd do Zeebrugge zajmuje tylko godzinę.

Gdzie zatrzymać sie na nocleg w Zeebrugge?

Planujesz spędzić więcej czasu w Zeebrugge, lub w okolicy? Proponujemy zatrzymać się w jednym z naszych rekomendowanych hotelów. Można je rezerwować na stronie naszego partnera booking.com.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​