Londyn –Przewodnik Turystyczny

Londyn jest określany jako serce Anglii, jest dumną stolica tego kraju. Londyn jest ogromnym miastem, w którym mieszka około 8 milionów ludzi, populacje szerszego obszaru metropolitalnego miasta szaucje się na około 14 milionów. Jest największym miastem w Anglii, w Zjednoczonym Królestwie, a także w Unii Europejskiej.

W położonej na rzeką Tamizą, tętniącej życiem stolicy Anglii jest głośno, ruchliwie; pełno w nim frenetycznej energii. W Londynie mieszkają ludzie z multum kultur, około jedną piątą stanowią ludzie z Azji, Afryki i Karaibów, znaczną częścią są także Polacy.

Miejsce to jest kolebką historii, centrum kultury, muzyki, edukacji, mody, polityki, finansów oraz rozrywki. Dla wszystkich, którzy wybierają się z wizytą do Anglii koniecznie muszą odwiedzić to słynne miasto.

Londyn niesłusznie uznawany jest za bardzo deszczowe miasto, klimat jest znacznie suchszy niż w pozostałych częściach kraju – średnio deszcz pada jedynie co trzeci dzień, i tylko przez krótki okres czasu. Polecamy odwiedzić miasto w lipcu, gdyż pogoda jest najprzyjemniejsza. Z drugiej strony, poza sezonem w mieście jest o wiele mnie turystów, wiec łatwiej i bardziej bezstresowo można zwiedzić popularne atrakcje.

Do Londynu bardzo łatwo dostać się promem z Francji, a przeprawa przez kanał La Manche jest przygodą samą w sobie! ​

„Most Tower bridge nad Tamizą”

Popularne Atrakcje Turystyczne

Londyn jest miejscem gdzie czeka na Ciebie wiele atrakcji i nie sposób zobaczyć wszystkiego. Oto nasze rekomendacje:

Wieża Zegarowa Big Ben

Neogotycka budowla wznosi się dumnie nad Londynem, wieża ta znana jest na całym świecie jako Big Ben i daje o sobie znać co godzinę. Jest jedną z najbardziej ikonicznych elementów stołeczengo krajobrazu. W 2012 roku wieżę oficjalnie nazwano Wieżą Elżbiety (Elizabeth Tower) na cześć 60 lat panowania królowej Elżbiety II. Nazwa zwyczajowa odnosi się do dzwonu który znajduje się w środku, nazwany od imienia głównego komisarza robót w 1858 roku.

Oko Londynu (London Eye)

Delektuj się wspaniałym widokiem Londynu będąc w najwyższym punkcie obserwacyjnym (135 m) Możesz podziwiać najwspanialsze budowle z jednej z przeszklonych platform, będzie to dla Ciebie niezapomniane wrażenie! Uwaga, podczas sezonu turystycznego kolejki mogą być bardzo długie, więc proponujemy zarezerwować wejściówki z wyprzedzeniem, dodatkowo bookując online można dostać około 10% zniżki.

Trafalgar Square

Trafalgar Square jest uznawany za serce centralnego Londynu, które każdy turysta musi odwiedzić będąc w tym stolicy. Znajduje się tutaj piękna kolumna Nelsona, a u podstawy tejże kolumny znajdują się postacie czterech słynnych lwów, oraz kompozycję składającą się z fontann. W czasie zwiedzania placu daje się zauważyć dużą ilość gołębi. Rynek jest miejscem szczególnie wyjątkowym w czasie Świąt, co roku plac ozdabia choinka podarowana przez mieszkańców Oslo jako podziękowanie za wsparcie w czasie drugiej wojny światowej. Hucznie obchodzony jest także Nowy Rok!

Madame Tussauds

Odwiedź muzeum, w którym prezentowane są naturalnej wielkości woskowe figury gwiazd filmu, muzyki czy sławnych osobistości. Zrób sobie zdjęcie z gwiazdami takimi jak Britney Spears, Kylie Mynogue, The Beatles, Wayne Rooney, Justin Biber, papieżem Polakiem Janem Pawłem II, jak również z jej wysokością królową Elżbietą II!

Image credit: Davide D'Amico​

Galeria sztuki Tate Modern

Galerie Sztuki

W Londynie znaleźć możesz wiele popularnych galerii takich jak:

Tate Modern

Brytyjskie muzeum narodowe międzynarodowej sztuki nowoczesnej znajduje się przy nadbrzeżu Rzeki Tamizy, w budynku dawnej elektrowni Bankside. 

Na wizytę w Tate modern należy przeznaczyć około pół dnia ze względu na ogromną ilość eksponatów. 

Centralnym miejscem w galerii jest hala w której znajdowała się niegdyś turbina – dzisiaj znajduje się w niej szczególny eksponat, który wystawiany jest w niej na cały rok.

Wstęp jest darmowy, lecz odwiedzjący mogą zostawić dotacje na rozwój galerii.

Galeria Narodowa (The National Gallery)

Wejście do niej jest nieodpłatne, znajduje się pomiędzy Trafalgar Square a Orange Street.

Budynek wielokrotnie powiększano, w efekcie czego jest dziełem pokoleń architektów i s​am w sobie jest ciekawym przykładem sztuki utylitarnej.

Można w niej podziwiać dzieła znanych artystów Europy Zachodniej okresu XIII - XIX wieku. 

Wrażenie wywiera kolekcja dzieł impresjonistów z Anglii, oraz mała kolekcja dzieł autorstwa Van Gogh’a.

Galeria angażuje się w edukacje, często zobaczyć można studentów wykonujących reprodukcje znanych obrazów.

Image credit: Bernjan

London
 

Popularne Muzea

Jeśli interesują Ciebie muzea, dobrze wiedzieć, że w Londynie znajdują się jedne z najlepszych na świecie:

Muzeum Historii Naturalnej (Natural History Museum)

Czy kiedykolwiek miałeś okazję podziwiać prawdziwych rozmiarów wieloryba błękitnego? Znajdują się tutaj interaktywne wystawy przedstawiającą dinozaury, przyprawiające o gęsią skórkę stworzenia, wnętrze ludzkieo ciała oraz różnego rodzaju zwierząta . Popularna jest także wystawa skupiająca się na ewolucji oraz pracy Darwina, a także znanego prezentera, podróżnika, oraz brytyjskiej ikony David’a Athemborough. W jednym zn najbardziej popularnych muzeów w Londynie z całą pewnością znajdziesz tutaj coś fascynującego dla Ciebie, jak i Twojej rodziny! Wstęp jest nieodpłatny, mile wdziane są dotacje.

Muzeum Brytyjskie (British Museum)

Muzeum znane jest na całym świecie z wystawy przestawiającej mężczyznę pracującego od czasów prehistorycznych do teraźniejszych – wstęp jest całkowicie nieodpłatny!

Muzeum Nauki (Science Museum)

Doświadcz przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość technologii, a to wszystko zwiedzając siedmio piętrową interaktywną galerię, która znajduje się na północ od Muzeum Historii Naturalnej.

Znajdujące się w centralnym Londynie muzeum otwarte zostało w drugiej połowie XIX wieku, stając się z jedną z popularniejszych atrakcji w stolicy. Corocznie, odwiedzane jest przez 3,3 miliona zwiedzających.

Do jednych z ciekawszych eksponatów zalicza się najstarsza lokomotywa parowa, oraz zegar, który zaprojektowano any mogł działać przez następne 10.000 lat!

​​​​Ważne: Ceny są uzależnione od dostępności. Rezerwacja telefoniczna opłat.​ Warunki zastosowania .​​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​