Kent - Przewodonik Turystyczny

Znany jako „Ogród Anglii”, znajdujące się na południowym wschodzie Anglii, hrabstwo Kent słynie ze swojego naturalnego piękna. Przydomek zawdzięcza sobie dużej ilości wypielęgnowanych ogrodów oraz sadów („Garden of England”), chociaż niektórzy sugerują, że północny obszar Yorkshire może szybko prześcignąć Kent pod tym względem.

Około połowa granicy Kent stanowi linii brzegowa Morza Północnego oraz Cieśniny Katelańskiej, hrabstwo jest znajdującym się między kontynentalną Europą a Londynem​, przez co geograficznie i kulturowo jest w ciekawym położeniu. Mało kto zdaję sobie sprawę, że Dover a Calais dzieli zaledwie 30 km.

Znajdziesz tutaj wiele niezwykłych wiejskich posiadłości, ogrodów, chmielowych pól, oraz tradycyjnych angielskich pubów gdzie psy oraz dzieci są mile widziane. Wszystko to czyni, iż Kent jest idealnym miejscem, aby się w pełni zrelaksować.

„Zatoka Botany Bay w Broadstairs w Kent”

Krótka Historia Kent

Historia hrabstwa sięga czasów prehistorycznych, archeologowie znaleźli ślady po najstarszych mieszkańcach z przed 400.000 lat. Obszar Kent wywarł także wrażenie na Juliuszu Cezarze, które opisał go jako znacznie bardziej rozwinięty od innych nadmorskich rejonów. Z czasów rzymskich pochodzi Fort w Richborough, po którym zachowały się dobrze zachowane ruiny.

W połowie V, po wycofaniu się rzymian, Kent stało się jednym z królestw Jutów. W wiekach średnich obszar hrabstwa, a szczególnie Canterbury, było ośrodkiem wiary Anglikańskiej.

Po najeździe Wilhelma Zdobywcy, mieszkańcy Kent przybrali motto Invicta, które oznacza „niezwyciężeni”, uznając, że odstraszyli Normanów, których głównym celem był Londyn.

W XIV wieku w Kent rozpoczęło się powstanie chłopów (Powstanie Wata Tylera), które rozprzestrzeniło się na całą Anglię. Hrabstwo odegrało także znaczną role w Angielskiej Wojnie Domowej w XVII wieku.

Wiek później napięte stosunki z Francja oraz Holandią doprowadziły do znacznej fortyfikacji rejonu, od tego czasu znaczenie strategiczne Kent wzrastało wraz z rozbudową marynarki wojennej.

W czasach drugiej wojny światowej, znaczna część Bitwy o Wielką Brytanię odbywała się nad obszarem hrabstwa, po wojnie duża ilość mieszkańców Londynu zamieszkało w Kent ze względu na znaczne zniszczenia stolicy.

“Rodzina na łące w Kent”

Klimat Oraz Geografia

Klimat Kent należy do jednych z najcieplejszych Anglii, w 2003 niedaleko Faversham temperatura sięgnęła 38.5 °C, która jest najwyższą odnotowaną w UK.

Najcieplejszym miesiącem jest sierpień, w którym średnia temperatura wynosi 17.2 °C.

Na krajobraz wpływają doliny które ciągną się w poprzek kraju, które powstały na wskutek erozji związanej z ruchem Alp około 10 – 20 milionów lat temu.

Około ćwierć Kent znajduję się w obszarze o wybitnym pięknie naturalnym („Area of Outstanding Natural Beauty”), dzięki czemu kontrolowany jest wypływ rolnictwa, leśnictwa oraz przemysłu w obszarze hrabstwa.

Ze względu na bliskie położenie Londynu, dobrze rozwinięte są połączenia komunikacyjne, które historycznie sięgają czasów rzymskich. W połączeniu z szybką koleją, Kent jest dobrze przystosowane do codziennego transportowania dużej ilości ludzi pracujących w stolicy kraju.

Ekonomia hrabstwa, niegdyś opierająca się na wydobywaniu węgla kamiennego oraz przemyśle, skupia się dzisiaj na logistyce, materiałach budowanych, badaniach naukowych, oraz przede wszystkim turystyce.

Więcej O Miastach W Kent

Dowiedz się więcej o tym, co oferuje Kent, przygotowaliśmy szczegółowe przewodniki turystyczne po Dover oraz Canterbury​. Polecamy także zapoznać się z miastami znajdującymi się po drugiej stronie kanału La Manche.

​​​​Ważne: Ceny są uzależnione od dostępności. Rezerwacja telefoniczna opłat.​ Warunki zastosowania .​​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​