Wsiądź na prom do Anglii i wybierz się na krótki wypad do Londynu

Jeśli masz ochotę na wiosenny wypad, aby uczcić zakończenie zimy po prostu wsiądź na prom do Dover z Francji i ciesz się dobrze zasłużonym odpoczynkiem w Londynie. Możesz wziąć prom z Calais lub Dunkierki.
Podróż do Londynu z portu, gdzie dopływa prom zajmie dwie godziny. A później pozostaje już tylko zabawa w mieście!

Znajdziesz tam tyle atrakcji, że nie wiadomo, od czego zacząć? Można rozpocząć od spaceru po tym niesamowitym mieście poznając jego przepych. Jest tam wiele atrakcji, które nic nie kosztują - Big Ben i budynek Parlamentu, Pałac Buckingham oraz niesamowite mosty łączące brzegi Tamizy, a w szczególności Tower Bridge.

Nie można również przegapić diabelskiego młyna London Eye znajdującego się na południowym brzegu rzeki w okolicy stacji Waterloo. Przejażdżka młynem jest odpłatna, ale gwarantuje niesamowite widoki. Można również zdecydować się na przejażdżkę nocą i podziwiać rozświetloną, nocną panoramę Londynu. London Eye znajduje się w ciekawej części miasta, niedaleko Festival Hall w samym sercu kompleksu Southbank Centre z licznymi barami i restauracji oraz stoiskami z drobiazgami, w niektóre dni tygodnia.

Po krótkim spacerze przez most Waterloo znajdziesz się na Strand, gdzie możesz skusić się na filiżankę herbaty w słynnym hotelu Savoy. Na północ od Strand znajduje się Covent Garden z wieloma, uroczymi barami, restauracjami i artystami ulicznymi, którzy dostarczą rozrywki podczas przechadzki po sklepach w tej modnej części Londynu.

Kolejną godną uwagi atrakcją jest muzeum Madam Tussauds łączące powab i prestiż z historią i interaktywnością – figury woskowe słynnych osób wykonane tak dobrze, że można je pomylić z żywym człowiekiem! Kolejnym punktem zwiedzania jest Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Brytyjskie, do których wstęp jest darmowy, a gdzie można zobaczyć niezwykłe kolekcje z całego świata obejmujące miliony lat historii.

Inne darmowe atrakcje, obejmują National Gallery i Tate Modern – w obu z nich znajdziesz jedne z najbardziej znanych obrazów na świecie.

Oczywiście są jeszcze teatry na West End, gdzie w musicalach i przedstawieniach przez cały rok pojawiają się znani aktorzy, a niektóre ze sztuk są grane od wielu lat.

Każdy znajdzie coś dla siebie w sklepach na Oxford Street i Regent Street, które oferują zakupy przy głównych ulicach, natomiast Westfield Stratford to największe w Europie centrum handlowe. Warto również odwiedzić Knightsbridge, nawet jeśli tylko po to by wybrać się do wprawiającego w zachwyt sklepu Harrods, ponadto są tam również ciekawe targi w Camden Town i na Portobello Road.

W Londynie znajdują się również jedne z najważniejszych obiektów sportowych, zatem można część swojej podróży zamienić na podróż z emocjami sportowymi oglądając jeden z meczy Premier League rozgrywany z udziałem londyńskiej drużyny lub podróżując do Twickenham, aby kibicować podczas rozgrywki rugby lub do Lord’s czy The Oval, aby pooglądać krykiet – oczywiście zależy to od pory roku!

Jeśli masz ochotę na spacer nie brakuje tam otwartych, zielonych przestrzeni z ośmioma parkami królewskimi - Hyde Park, Regents Park, St. James’s Park znajdują się w centrum, natomiast Kew Gardens i Richmond Park znajdują się na przedmieściach, ale można się tam łatwo dostać korzystając z metra lub autobusu.

Promy Anglia – więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie www.dfdsseaways.pl, gdzie również możesz zarezerwować bilety promowe na prom do Anglii z Calais lub Dunkierki na niezapomniany wypad wiosenny.

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​