Usługi promowe pomiędzy Calais – Dover

Podróżuj z najlepszymi w kategorii świetnych usług i niskich cen.

Podróż miedzy Francją i Anglią jest prosta i przyjemna dzięki regularnie odbywającymi się przyprawami promowymi pomiędzy Calais i Dover Przeprawy zajmują zaledwie 90 minut i odbywają się do 10 razy dziennie, dzięki czemu po krótkiej podróży będziesz  mógł zacząć zwiedzać Belgię, Francję albo Holandię.

Sprawdź wyjątkowe oferty, wybierz dogodną godzinę i zacznij cieszyć się wysokiej jakości usługami, dzięki którym sześciokrotnie zdobyliśmy nagrodę World Travel Award. W 2012 r. zdobyliśmy prestiżowy tytuł „Wiodącego operator promowego w Europie” (Europe’s Leading Ferry Operator), natomiast w 2011 r. otrzymaliśmy również wyróżnienie w kategorii usług zapewnianych na promach.

Atrakcje na pokładzie naszych promów

Sklep pokładowy

Sklep pokładowy

Zakupy w naszych sklepach to czysta przyjemność. Pasażerowie podróżujący naszymi promami na trasie Calais - Dover mogą zakupić produkty taniej nawet o 20% niż na lądzie.

Znajdziecie tu Państwo bogaty piw, win, i innych alkoholi, gazet oraz magazynów, słodyczy, napoi jak i również akcesoria podróżne - wszystko w doskonałych cenach.

Jeśli luksus to Twoja specjalność, odwiedź nasz sklep i wybierz coś dla siebie z szerokiej oferty kosmetyków i perfum. Oferujemy produkty znanych marek takich jak: Paco Rabanne, Givenchy, Estee Lauder, L'Occitane, Gucci czy Urban Decay.

Restauracje

Restauracje

Oferujemy szeroki wybór dań na ciepło i na zimno serwowanych przez cały dzień. Dzięki czemu możesz zjeść posiłek w najbardziej dogodnej dla Ciebie porze. Czekają na Ciebie obfite i doskonałe potrawy - na śniadanie, obiad i kolacje.

Między innymi w naszej ofercie możesz znaleźć przysmak takie jak

Rozrywka dla dzieci

Na pokładzie naszych promów można znaleźć plac zabaw dla maluchów, gdzie dzieci ciekawie spędzają czas, a jednocześnie są bezpieczne. Rodzice mają chwilę dla siebie, a ich pociechy świetnie się bawią, przeprawa minie w mgnieniu oka!

Podróż do Anglii z Francji

Promy

Port Dover w hrabstwie Kent

Port w Dover znajduje się w hrabstwie Kent (południowo-wschodnia Anglia) nazywanym „Ogrodem Anglii”. Pierwszy punkt charakterystyczny, który zobaczysz to białe klify Dover. Jeśli masz czas odwiedź zabytki w Dover, takie jak XII wieczny zamek, katedrę w Canterbury oraz Botany Bay w Broadstairs.

W hrabstwie Kent możesz się spotkać ze spokojnymi wiejskimi terenami, bogatymi w rozrywki plażami oraz świadczącymi o bogatej przeszłości reliktami historii. Kent posiada długą i urozmaiconą linie brzegową (550 km). Wzdłuż wybrzeża można znaleźć malownicze klify, ustronne zatoczki, kamieniste plaże.

W „Ogrodzie Anglii” znajdziesz sady pełne owoców, przepyszne angielskie wino oraz piwo wykonane z lokalnego chmielu – czysta rozkosz dla Twojego podniebienia. W Kent popularna jest również hodowla owiec (Romney Marsh lamb) i ostryg (whitstable Oysters). Aby dowiedziec sie wiecej odwiedź stronę www.visitkent.co.uk i zaplanuj świetną wycieczkę!

Jeśli wolisz ruszyć w drogę można to zrobić szybko i łatwo gdyż sieć autostrad rozpoczyna się w Dover. W związku z tym podróżowanie do najważniejszych miast w Anglii jest bardzo proste.

Dover-Calais

Prom do Dover z Calais

Prom na trasie Calais – Dover jest wyposażony w restauracje, bary i sklepy, zatem można się posilić i ruszyć w dalszą drogę zaraz po zejściu na ląd.

Zarezerwuj bilet na samochód, który obejmuje również do 4 pasażerów. Zwierzęta sa mile widziane na pokładzie naszych promów.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, zalecamy odwiedzenie strony internetowej DEFRA (Brytyjskiego Ministerstwa do spraw Ochrony Środowiska, Gospodarki Żywnościowej i Rolnictwa).

Podróż do Francji z Anglii

Prom do Calais z Dover

Trwająca 90 minut przeprawa promowa na trasie Dover – Calais to idealny sposób na podróż biznesową, jak i na rodzinne wakacje. Port w Calais znajduje się bardzo blisko głównej sieci dróg i połączeń pociągowych Francji, sprawiając, że łatwo można rozpocząć kolejny etap podróży.

Na promie znajdziesz wiele udogodnień, możesz coś zjeść, zrobić zakupy i odpocząć zanim zejdziesz z pokładu w Calais.

Port w Calais w Pas-de-Calais

Dojazd Samochodem

Port w Calais jest bezpośrednio połączony z siecią autostrad Europejskich. Podążając autostradami A26/E15 dojedziemy do Paryża, środkowej Francji jak i również do południowej Europy. Autostrady A16/E40 prowadzą do krajów Beneluksu i północnej Europy, natomiast A16/E402 do Boulogne i Normandii.

Adres portu to DFDS Seaways Car Ferry Terminal, 62100 Calais, Francja, a wspolrzedne geograficzne to 50:57:58N (50.96622) 1:51:43E (1.86201).

Parking

Przy terminalu znajduje się publiczny parking, który jest darmowy. Parking jest niestrzeżony, kierowca pozostawia pojazd na własne ryzyko. Istnieje również możliwość zaparkowania pojazdu na parkingu strzeżonym 24h na dobę, znajduje się on w pobliżu biura rezerwacji biletów.

​​​​Ważne: Ceny są uzależnione od dostępności. Rezerwacja telefoniczna opłat.​ Warunki zastosowania .​​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​