​Jak dostać się do terminalu promowego w Oslo

Terminal promowy zlokalizowany jest w samym sercu Oslo.

The Ferry Terminal connects the capital of Norway​ with the capital of Denmark using our overnight Cruise Ferry Service. For more information on getting the ferry to Copenhagen please find our ferry routes section.

Terminal promowy łączy stolicę Norwegii ze stolicą Danii za pomocą naszej nocnej przeprawy.. Więcej informacji na temat rejsów do Kopenhagi znajdziesz w zakładce połączeń promowych.

Adres:

Vippetangen, 
Utstiker 2, 
0106 Oslo, 
Norway.

Jak dostać się na terminal promowy samochodem

Z południa:

Jedź w dół Kalvebod Brygge i Niels Juels Gade. Dalej prosto do Kongens Nytorv i prosto z Bredgade a następnie Grønningen. Skręć w prawo na Folke Bernadottes Allé (tuż przed stacją kolejową Østerbro) i jedź prosto z Kalkbrænderihavnsgade aż w końcu skręć w prawo na Dampfærgevej.

Z północy:

Podróżując samochodem z północy łatwo jest trafić do terminalu. Jedź prosto z Lyngbyvejen skręć w lewo na Jagtvej. Następnie jedź prosto Strandboulevarden przez 700m następnie skręć w lewo w Århusgade i jedź 300m. Skręć w prawo na Kalkbrænderihavnsgade i dalej prosto, aż do skrętu w Dampfærgevej.

Terminal jest zlokalizowany w Søndre Frihavn – dojedziesz drogą O2 – (Kalkbrænderihavnsgade).

Samochody osobowe i ciężarowe:

Odpłynięcie: kierując się według znaków drogowych, które wskazują drogę odprawy.

Przypłynięcie: kierując się według znaków drogowych, które wskazują drogę do centrum miasta, obwodnicę O2 oraz autostradę Rødby/Odense.

Miejsca parkingowe: Mamy miejsca parkingowe w pobliżu punktu odpraw samochodowych. Gość powinien mieć bilet parkingowy, które otrzymuje w terminalu w punkcie odprawy. Nadajemy numer pod którym powinien zostać zaparkowany samochód. Następnie wsiądź w samochód i jedź do małej sygnalizacji świetlnej. Tam trzeba skręcić w prawo i stamtąd mogą zobaczyć miejsca parkingowe z numerami. Zaparkuj samochód pod nadany numer.

Jak dostać się na terminal promowy autobusem:

Należy wsiąść w autobus numer 60 - Vippetangen, z Oslo S do Vippetangen. Autobus zatrzymuje się na przystanku obok "Jernbanetorvets Apotek" – apteki dworca centralnego, naprzeciw wejścia do centrum handlowego "Byporten". Odjazdy autobusu są co 20 minut. Należy jechać około 5 minut by dotrzeć do Vippetangen, (lub "Fiskehallen"), który jest ostatnim przystankiem.

Ten sam autobus numer 60 wraca z Vippetangen do Oslo. Odjazdy autobusu są co 20 minut. Autobus odjeżdża po 15 minutach od przypłynięcia promu.

pociągiem

Stolica Norwegii, Oslo zapewnia doskonałe połączenia pomiędzy kluczowymi miastami Norwegii a także między całą Skandynawią. Port w Oslo jest usytuowany bardzo blisko centrum miasta.

Pieszo z centrum miasta

Chcąc dojść do terminala pieszo, stojąc na przeciw ulicy Karl Johan należy skręcić w prawo i iść w kierunku "Havnelageret" (duży różowy budynek). Po około 150 metrach należy przejść mostem nad autostradą. Z mostu będzie już widać prom DFDS i znaki "Gangvei til fergene" / "Walkway towards the ships".

Jeżeli jesteś w pobliżu Akerbrygge, należy iść drogą nadmorską, która prowadzi dookoła dużej twierdzy. Obie piesze trasy trwają około 15-20 minut.

Taxi

Możesz zamówić taksówkę jednego z lokalnych przewoźników dzwoniąc pod numer:

+ 47 023 23      - Oslo Taxi 
+ 47 080 00      - Norges Taxi ​​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​