​​

Informacje o porcie w Newhaven

Z widokiem na Kanał La Manche (jeden z najbardziej ruchliwych kanałów żeglugowych na świecie) jest port promowy w Newhaven. Newhaven jest najbliżej położonym do Londynu portem, znajdującym się na południowym wybrzeżu Anglii, u ujścia rzeki Ouse. Port Newhaven obsługuje połączenia do Francji, i jest doskonale położony między nadmorskimi kurortami Brighton i Eastbourne z szybkim i łatwym dostępem do pozostałej części Wielkiej Brytanii.

Newhaven jest najbliższym i najłatwiejszym połączeniem z Dieppe we Francji.

§  Adres: Newhaven Ferry Port, Railway Approach, Newhaven, East Sussex. BN9 0DF.

§  Współrzędne geograficzne: 50.793457, 0.053204.

Wskazówki dojazdu:

Samochodem
Tylko 64 mile od Londynu, 10 mil na wschód od Brighton lub 15 mil na zachód od Eastbourne. Jeśli podróżujesz z Brighton, jedź na wschód wzdłuż A27 za Lewes i wjedź na A26 do Newhaven. W Newhaven kierujemy się za znakami do portu w Newhaven.

Parking: Krótko i długoterminowy parking jest dostępny w porcie w Newhaven. Informacje na temat parking uzyskasz dzwoniąc pod nr +44 (0) 844 576 8836

Autobusem 
Regularne połączenia autobusowe (obsługiwane przez South Coast Buses / Brighton & Hove) przyjeżdżają codziennie z Brighton, Peacehaven, Seaford, Bexhill, Folkestone, Dover, Rye and Hastings. National Express także obsługuje regularne przewozy autokarowe do i z Newhaven.

Koleją
Stacja kolejowa znajduje się tylko kilka jardów od terminalu pasażerów pieszych z regularnymi pociągami z Seaford i Lewes / Brighton i usługami krajowymi, kursującymi często między Londynem i Newhaven. To sprawia, że podróżowanie do portu w Newhaven pociągiem jest bardzo proste!​​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​