Międzynarodowy terminal promowy, North Shields

Promy DFDS Seaways odpływają z Międzynarodowego Terminalu Promowego w North Shields

Adres: International Passenger Terminal, Royal Quays, North Shields, Tyne & Wear, NE29 6EE


Udogodnienia w porcie: 

Kawiarnia

Kantor wymiany walut

Parking samochodowy

  • Bar
  • Sklep
  • Biuro DFDS Seaways
  • Automat z grami
  • Automat ze słodyczami i napojami
  • Toalety
  • Miejsce do przewijania dzieci


Blisko

  • Centrum handlowe
  • Basen

Jak dotrzeć na terminal promowy samochodem:

Z centrum Newcastle:

Należy jechać autostradą A1 w kierunku Morpeth, a później autostradą A19 w kierunku tunelu Tyne.

Przy wjeździe do tunelu, należy jechać autostradą A187 podążając za znakami na International Ferry w kierunku North Shields. Po dojechaniu do ronda należy zjechać drugim zjazdem na International Ferry Terminal, Royal Quays.

Z północy:

Należy kierować się na Tyne Tunnel (autostradą A19) i później na terminal. Reszta trasy została opisana powyżej.

Z południa:

Należy jechać autostradą A19 w kierunku Tyne Tunnel. Zaraz za tunelem należy wjechać na autostradę A187 i kierować się na terminal. Reszta trasy została opisana powyżej. Uwaga: Pasażerowie podróżujący z południa powinni wyjechać wcześniej podczas sezonu letniego, gdyż tunel może być wtedy bardzo zatłoczony

Jak dotrzeć na terminal promowy autobusem:

Dworzec centralny w Newcastle znajduje się w odległości około 20 minut jazdy autobusem od portu. Specjalny autobus DFDS Seaways bus odjeżdża z Newcastle Bewick Street (naprzeciw stacji centralnej) przed każdą przeprawą. Za jedyne £3.80 za osobę w jedną stronę, możesz pojechać autobusem DFDS Seaways z Newcastle Bewick Street (naprzeciw stacji centralnej) do portu promowego (i z powrotem). Jest to najłatwiejsza droga, aby dostać się na prom.

Autobusy DFDS Seaways odjeżdżają 2 razy w ciągu dnia. Pierwszy wyrusza o 14:45 a drugi o 15:45, czyli na 1 godzinę i 15 minut przed wypłynięciem promu. Bilet można zarezerwować z wyprzedzeniem lub nabyć u kierowcy.

Jak dotrzeć na terminal promowy pociągiem:

Newcastle posiada regularne połączenia pociągami przez UK. By sprawdzić godziny odjazdów i dogodne połączenia odwiedź: www.nationalrail.co.uk

Jak dotrzeć na terminal promowy metrem

Istnieje 60 stacji metra w całym Tyne & Wear w tym centrum Newcastle i głównego dworca kolejowego w Newcastle. Jedź żółtą linią do stacji Percy Main Station. Terminal znajduje się w odległości 15-20 minut. Nie wysiadaj na North Shields, to nie jest najbliższa stacja. Odwiedź stronę metra w celu uzyskania dalszych informacji i rozkładu jazdy.

Jak dotrzeć na terminal promowy taksówką

Możesz zamówić taksówkę w Internecie u preferowanego przez DFDS Seaways przewoźnika East Coast Taxis klikając na poniższy link: zamów taxi online

Parking

Parking w North Shields jest obsługiwany przez Port of Tyne.

W dniu przyjazdu postępuj zgodnie z drogowskazami na strzeżonym parkingu, który znajduje się na prawej stronie podczas jazdy w dół drogi. Stąd terminal pasażerski jest w odległości krótkiego spaceru. Jeśli potrzebujesz najpierw wypakować bagaż lub wysadzić pasażerów, zrób to bezpośrednio przed terminalem zanim pojedziesz na parking.

Opłaty parkingowe