Port promowy Kłajpeda

Ważne informacje 

Promy DFDS Seaways kursują z terminal promowego w Kłajpedzie do Karlshamn i Kilonii. Od 05-26-2015 nasze promy na trasie Kłajpeda-Karlshamn są realizowane z nowego terminalu centralnego w Kłajpedzie (CKT ), zlokalizowanego przy Baltic pr.40.

Międzynarodowy Port Promowy jest zlokalizowany w południowo-zachodniej części Kłajpedy. Więcej informacji i mapę nowego portu znajdą państwo w dokumencie, który jest do pobrania poniżej: 

Mapa i informacje o porcie w Kłajpedzie​

DFDS Seaways obsługuje 2 przeprawy na Litwę (do Kłajpedy). Jedną ze Szwecji (z Karlshamn) i jedną z Niemiec (z Kilonii).

podróż samochodem

§  Z północnej części miasta- należy jechać ulicami H. Manto – Taikos aż do samego końca miasta, następnie jechać zgodnie za wskazaniami znaków drogowych lub skorzystać z planu miasta.

§  Ze wschodniej części miasta ( autostrada Kłajpeda – Wilno) - należy jechać ulicami Vilniaus, Baltijos aż do ronda na ulicy Taikos, gdzie trzeba skręcić w lewo i podążać tą drogą do samego końca miasta, następnie jechać zgodnie za wskazaniami znaków drogowych lub skorzystać z planu miasta.

§  Z południowej części miasta ( z Šilutė, Priekulė)- należy jechać ulicą Jūrininkų aż do skrzyżowania ulic Jūrininkų-Taikos, następnie skręcić w lewo i jechać główną drogą do terminalu promowego.

Bus/Taxi 

Skorzystaj z rozkładu jazdy autobusu numer 1A, lub zamów taksówkę na podając pełną nazwę terminalu promowego - Międzynarodowy Terminal Promowy (Inetrnational Ferry Port) 

Parking 

Parking znajduje się przed wejściem do budynku terminalu. Na pierwszym pasie, przed budynkiem terminalu, parkowanie jest zabronione. Parkowanie jest dozwolone tylko wtedy, gdy jest załadunek i rozładunek pasażerów.

W budynku terminalu na pierwszym piętrze, można znaleźć kantor wymiany walut i kawiarnie (godz. otwarcia: 9.00-18.00).

odprawa

Odprawa pasażerów znajduje się na pierwszym piętrze, w poczekalni. Dla rejsów z Kłajpedy wypływających o 20:00, odprawa w  International Ferry Terminal jest otwierana o 17:00. Wszyscy pasażerowie muszą przejść proces odprawy do godz. 19.00. 

Adres portu: 10, Perkėlos str., LT-93270 Kłajpeda. ​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​