Port promowy w Dover

DFDS Seaways przewozi tysiące pasażerskich i ciężarowych pojazdów oraz pasażerów z Dover przez kanał La Manche zarówno do Dunkierki i Calais na północy Francji każdego roku.

Terminal promowy w Dover jest jednym z najbardziej ruchliwych portów promowych na świecie i jest łatwy do znalezienia, łatwo także do niego dojechać.

Adres: New Channel Company A/S, Dover Eastern Docks, Dover, Kent CT16 1JA

Współrzędne geograficzne : 51º07.588N 001º19.624E. ​

Dojazd:

Port jest usytuowany na końcu głównej drogi z Londynu trasy A2 oraz blisko autostrady M20. Dojazd do portu w Dover jest oznakowany bardzo czytelnymi i wyrazistymi znakami.

Terminal promowy jest otwarty 24h na dobę, siedem dni w tygodniu. Po dotarciu do terminalu należy podążać za oznaczeniami do odprawy celnej, a następnie za znakami do stanowisk odpraw DFDS. Jeśli po przejeździe do portu nie posiadasz biletu, musisz najpierw przejść przez kontrolę paszportową personel chętnie ci w tym pomoże. Można jednak zaoszczędzić pieniądze rezerwując podróż przed przyjazdem do portu.

Zawsze taniej można kupić bilet przed przybyciem do portu, a to także gwarantuje, że miejsce będzie dostępne dla ciebie na promie. Należy pamiętać, że nie przyjmujemy pasażerów pieszych na trasie Dover-Dunkierka.​​

Pobierz mapę portu w Dover​​​​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​