​Informacje o porcie w Dieppe

Dobrze skomunikowany z Paryżem i innych miastami we Francji, port promowy w Dieppe jest popularny wśród wczasowiczów. Dieppe to historyczne miasto, oferujące turystom szereg atrakcji rozrywkowych i rekreacyjnych.

§  Address:  Dieppe Ferry Port, 7, Quai Gaston Lalitte 76200 Dieppe. 

§  GPS coordinates: 49.93363, 1.08805. 

Wskazówki dojazdu: 
Samochodem 
Dieppe położone jest zaledwie 121 mil na północny zachód od Paryża i 41 mil od Rouen. Postępuj zgodnie ze wskazówkami z centrum miasta Rouen wzdłuż lewego brzegu Sekwany z i następnie na N27. Po przekroczeniu autostrady A29, postępuj zgodnie z instrukcjami na N27 w kierunku Dieppe. Terminal promowy jest dobrze oznakowany od skraju miasta.

Autobusem 
Regularne połączenia autobusowe łączą Dieppe i inne główne francuskie miasta.
Autobus kursujący pomiędzy Dieppe  - terminalem promowym, centrum miasta i dworcem kolejowym za € 2 (rozkład jazdy obejmuje niedziele i święta, autobus dostępny tylko w sezonie).

Od poniedziałku do niedzieli:

- Wyjazd z terminalu promowego o godzinie 15.00

- Wyjazd z dworca kolejowego albo o 16.00 lub 17.00 w zależności od dnia

Koleją
Dworzec kolejowy znajduje się w centrum miasta. Po wyjściu z dworca, idź prosto  nabrzeża po prawej stronie. Skręć w prawo w stronę Centrum Informacji Turystycznej przejdź przez 2 mosty i idź wzdłuż ściany portu po lewej stronie. Terminal promowy jest 500 jardów dalej.​​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​