Wieczór kabaretowy na obczyźnie

Jak stwierdzili Anglicy zarządzający teatrem w Folkestone, nie widziano jeszcze w nim takich tłumów jak w ubiegły piątek 11.11.11 r. Polska noc kabaretowa po raz pierwszy zorganizowana została przez firmę DFDS Seaways w Kent. Jak powiedziała jedna z organizatorek Marta Jędrzejak: „Byliśmy bardzo zaskoczeni tym, że Polacy mieszkający w hrabstwie Kent przybyli tak licznie. Wielu z nich po zakończeniu spektaklu stwierdziło, iż tego typu imprezy powinny być organizowane regularnie. Fakt iż, sala wypełniona była po brzegi, a publiczność zachwycona całym wydarzeniem, z pewnością motywuje nas, aby organizować częściej imprezy kulturalne dla polskiej społeczności”.

Kabarety: „Młodych Panów” , „Słuchajcie” jak i prowadzący Mariusz Kałamaga jednogłośnie przyznali, że takiej euforii wśród publiczności podczas występów nie widzieli już długo, dlatego też występ trwał aż 3 godziny. Aktorzy stwierdzili również, że Kent jest bardzo urokliwym miejscem i że chcieliby tu jeszcze powrócić. Kabarety bawiły publiczność do łez, a po występie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gwiazdami wieczoru.

Dzięki sponsorowi imprezy firmie promowej DFDS Seaways, bez której dofinansowania organizacja wielu polskich imprez na terenie Wielkiej Brytanii byłaby niemożliwa, w Kent odbędzie jeszcze wiele imprez dla polskiej społeczności. Andrew Kelly Manager Marketingu DFDS stwierdził: „Polacy są dla nas bardzo ważnymi klientami i staramy się uprzyjemnić im pobyt poza ojczyzną organizując tego typu spotkania kulturowe, natomiast na naszych promach z Dover do Dunkierki można zjeść polskie potrawy, przeczytać polską gazetę, wysłuchać komunikatów w języku polskim.​​