​​Świętuj Tydzień Czekolady z DFDS Seaways

Wizyta w rodzinnej fabryce produkującej czekoladę to doskonały pomysł na weekendową wyprawę do Belgii i celebrację Tygodnia Czekolady. Tegoroczne święto tego specjału potrwa do 16 października.

The Chocolate Line to najsłynniejsza belgijska rodzinna wytwórnia czekolady. Działa od 19 lat w centrum Brugii oraz Antwerpii.  Jej specjalnością są nietypowe słodycze.  Na wielbicieli białej, mlecznej i gorzkiej czekolady - oprócz tradycyjnych pralinek  - czekają min. czekoladowe obrazy, czekoladowa szminka oraz czekoladowy proszek dla osób chcących poznać różne zapachy czekolady.

Kto nie kocha czekolady? Trudno znaleźć takie osoby. Dlatego też smakoszom proponujemy wyjazd do magicznych miejsc związanych właśnie z czekoladą, mówi Piotr Szewcow z DFDS Seaways. Podróż promem do Belgii jest niewiarygodnie tania i wygodna. Do czekoladowych atrakcji z portu w Dunkierce można dojechać w ciągu godziny, dodaje Szewcow.

W Belgii warto odwiedzić również inne miejsca związane z tradycją produkcji tego smakołyku.  Muzeum Czekolady i Kakao w Brukseli organizuje codzienne pokazy wyrobu czekolady. W rodzinnej wytwórni Chocolaterie Sukerbuyc w Brugii można spróbować ponad 80 gatunków czekolady.​