FILMOWANIE Z DFDS

Współpracujemy z ekipami wiadomości, produkcjami telewizyjnymi i studentami, aby ułatwić filmowanie na naszych trasach z Dover do Francji i z Newcastle do Amsterdamu.

Nie pobieramy opłaty za wiadomości i filmy dokumentalne, gdy historia dotyczy branży promowej lub naszych usług i pod warunkiem, że twoja ekipa produkcyjna liczy mniej niż pięć osób. Opłata obowiązuje wszystkie inne filmy, w tym produkcje komercyjne, filmy edukacyjne i filmy studenckie.

Zezwolimy na filmowanie na pokładzie naszych statków  

  • Produkcja korporacyjna i reklama
  • Filmy charytatywne (o ile nie wspierają narodowych organizacji charytatywnych marynarzy, RNLI, Royal British Legion lub regionalnych organizacji charytatywnych w obszarach, w których prowadzimy działalność)
  • Reality / talent shows
  • W żadnym wypadku nie zezwalamy na przeprowadzanie wywiadów ani filmowanie naszych kapitanów promów na moście statku podczas przeprawy
  • Wnioski o filmowanie na trasie Newhaven-Dieppe

Wypełnij i prześlij formularz zgłoszeniowy na adres pr.poland@dfds.com co najmniej dziesięć dni pracujących przed planowaną datą filmowania.

NASZE USŁUGI

Obsługujemy sześć statków na naszych trasach z Dover do Francji (trzy Dover-Calais i trzy Dover-Dunkierka), zapewniając 54 rejsy dziennie na tych trasach. W portach w Dover i Calais jest mało miejsca na obrót statków, dlatego wszystkie zdjęcia powinny odbyć się w ciągu 90 minut przeprawy. Obsługujemy również dwa statki z Newcastle do Amsterdamu, zapewniając jeden rejs dziennie w każdym kierunku. Statek ma postój w Newcastle między 10.00 a 14.00 każdego dnia i weźmiemy pod uwagę wnioski o filmowanie na pokładzie w tym czasie.   

OPŁATY

Pobierzemy opłatę za komercyjne filmowanie na pokładzie naszych statków. Wiadomości i nagrania dotyczące bieżących spraw mogą liczyć na naszą gościnność, natomiast zastrzegamy sobie prawo do nałożenia opłaty. Rozważania przed udzieleniem pozwolenia obejmują inwazyjność filmowania na nasze zespoły operacyjne i klientów. Podane tutaj informacje są jedynie wytycznymi, a wnioski o filmowanie będą rozpatrywane indywidualnie, z opłatami naliczanymi na podstawie inwazyjności. Opłata za filmowanie pozwala nam zapewnić dedykowanego członka naszego zespołu PR, który będzie towarzyszył Ci w ciągu dnia i pomoże przy filmowaniu.

Kanał wschodni ​Pół dnia (1 rejs w 2 strony) ​Pełen dzień (więcej niż 1 rejs w 2 strony)
​Wiadomości / film dokumentalny / organizacja partnerska z oferowanym brandingiem€0​€300​
​ Wiadomości / film dokumentalny / serial telewizyjny / organizacja partnerska / organizacja charytatywna / film krótkometrażowy bez oferowanego brandingu​€800 €1,400
​Filmy pełnometrażowe​€1,600€3,000​
Morze Północne ​Jeden dzień na pokładzie Dodatkowe dni
​Wiadomości / film dokumentalny / organizacja partnerska z oferowanym brandingiem​€0Dodatkowo €400 za dzień
​ Wiadomości / film dokumentalny / serial telewizyjny / organizacja partnerska / organizacja charytatywna / film krótkometrażowy bez oferowanego brandingu€1,200​Dodatkowo €800 za dzień
Filmy pełnometrażowe​€2,500Dodatkowo €1,000 za dzień

UBEZPIECZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI PUBLICZNEJ

Wymagane jest posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za wszystkie swoje zdjęcia. Jeśli jesteś studentem, twój uniwersytet będzie musiał pokryć koszty twojego ubezpieczenia.

FILMOWANIE W PORTACH

Wszelkie filmowanie w portach musi zostać zatwierdzone przez odpowiedni urząd portowy i będzie podlegać uzgodnieniom bezpieczeństwa portu. Wniosek o filmowanie jest rozpatrywany co najmniej przez pięć dni roboczych we wszystkich portach.

WYNAJĘCIE STATKÓW

Nie można wynająć statku w celu filmowania na pokładzie przez dłuższy czas. Wszystkie nasze statki są w codziennym użytku na naszych trasach obsługujących klientów i nie mamy możliwości wycofania statku z eksploatacji w celu filmowania.

 

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​