Firmy DFDS Seaways / LD Lines otwierająnową trase promową Calais-Dover​

​Promy na nowej trasie Dover-Calais zaczynają kursować już 17 lutego bieżącego roku. Wprowadzone zostaną dwa statki pływające pod francuską banderą.

Firmy DFDS oraz LD Lines były bardzo zaangażowane, aby wprowadzić regularne pasażerskie i towarowe połączenia promowe łączące Dover oraz Calais.

Z przyjemnością informujemy, iż promy na nowej trasie zaczynają kursować już 17 lutego 2012. Początkowo nowa trasa obsługiwana będzie przez statek Norman Spirit, który będzie pływał pod francuską banderą, następnie dołączy do niego drugi statek, również pod banderą Francji, tak szybko jak będzie to możliwe.

Proces rekrutacji pracowników już się rozpoczął, wiele osób z upadłej firmy Seafrance zostało zatrudnionych. Dodatkowo firmy planują zatrudnić 300 pracowników.

Firmy DFDS i LDA są  bardzo wdzięczne za całe wsparcie, które otrzymały ze strony rządu francuskiego, Izby Handlowej, władz lokalnych oraz portów, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do otwarcia trasy już 17 lutego. Mamy nadzieję, iż dalsza współpraca będzie również tak owocna co wpłynie korzystnie na rozwój trasy jak i na zwiększenie zatrudnienia.

Oferujemy obecnie większy wybór tras promowych na linii Francja-Dover, co z pewnością sprawi, iż, nasi klienci będę w pełni zadowoleni z naszych usług. Nasi pasażerowie będą posiadali znacznie większą elastyczność w wyborze tras: Dover-Dunkierka lub Calais- Dover.

Mamy nadzieję, że sprostamy oczekiwaniom naszych pasażerów podróżujących na trasie Calais- Dover, jak również  iż nasza współpraca z nowymi pracownikami i całym personelem w Dover i Dunkierce będzie przebiegać bez zarzutu. Co więcej, jak do tej pory,  naszym priorytetem będzie dbałość o jakość obsługi klienta oraz tworzenie i ochronę stałych miejsc pracy.​