​​​​​​DFDS Seaways przeglad orkiestr detych w Dover

W minioną sobotę w Dover, odbył się Przegląd Orkiestr Dętych. W rywalizacji, o miano najlepszej walczyło aż 15 formacji, które przybyło do Dover z całej Wielkiej Brytanii i Europy. Sponsor imprezy, firma promowa DFDS Seaways, dla zwycięskiej orkiestry przygotował nagrodę pieniężną w wysokości  £5,000 oraz kontrakt ze studiem nagraniowym.

Przegląd, zorganizowany w stylu 'X Factor', odbył się w Dover. W programie konkursowym każdy zespół wykonał trzy utwory, na którego zaprezentowanie mieli 20 minut.

Prezentacje poszczególnych orkiestr, oraz poziom wykonania utworów oceniało jury w składzie trzyosobowym. ​

Największe uznanie w oczach jury zdobyła belgijska orkiestra ‘Brass Band Heist’ i otrzymała główną nagrodę w wysokości £5,000. Kolejną nagrodę pieniężną przyznano najlepszemu soliście z londyńskiej orkiestry Regent Brass Band. Najlepszy solista Tetsura Okamura otrzymał £500 oraz kontrakt ze studiem nagraniowym New Eden Studio w Dover. Ostatnia przewidziana nagroda w wysokości £1,000 dla orkiestry amatorskiej z najwyższym wynikiem trafiła do orkiestry dętej Brass Band Gent. 

Graham Harvey, dyrektor przeglądu, komentuje: "Rywalizacja była na najwyższym poziomie. Pomimo iż, orkiestra Brass Band Heist zwyciężyła, wszystkie występujące orkiestry dęte prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, dlatego też składamy gratulacje wszystkich uczestnikom. Podczas wieczoru koncertowego mieliśmy zaszczyt gościć Cory Band, który był idealnym zakończeniem tego ekscytująge dnia". "Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tak wspaniałego wydarzenia. Orkiestry przybyły z całej Wielkiej Brytanii oraz Europy, aby walczyc o miano najlepszej orkiestry dętej. Byliśmy zaskoczeni wysokim poziomem konkursu. Co więcej, zgodnie z przewidywaniami impreza okazała się wielkim sukcesem."- powiedział Andrew Kelly, Marketing Manager, z firmy promowej DFDS Seaways.​