DFDS oraz Louis Dreyfus Armateurs otwierają wspólnie firmę promową, która obsługiwać będzie trasy promowe na Kanale La Manche i Francja-Tunezja ​

W dniu dzisiejszych armatorzy DFDS oraz Louis Dreyfus Armateurs (LDA) zawarły umowę o utworzeniu firmy w skład w której  wchodzić będą trasy promowe firm DFDS oraz LD Lines na Kanale La Manche i jedna trasa pomiędzy Francją i Tunezją. Planowany termin rozpoczęcia działalności to 1 lipiec 2012. DFDS będzie posiadać 82% udziałów, natomiast LDA 18%.

W skład nowej firmy będą wchodzić poniższe trasy:

  • Dover-Dunkierka (obecnie DFDS)

  • Dover-Calais  (spółka DFDS & LD Lines)

  • Portsmouth-Le Havre (obecnie LD Lines)

  • Newhaven-Dieppe  (obecnie LD Lines)

  • Marsylia-Tunis  (obecnie LD Lines)

LD Lines jest francuską firmą promową, któ​ra wchodzi w skład grupy LDA. Firma rozpoczęła świadczyć usługi promowe w 2003 roku i obecnie obsługuje 4 trasy promowe, której jedna z nich,St. Nazaire-Gijon, nie będzie wchodzić w skład nowej firmy. LD Lines wniesie do firmy 4 statki, w tym jeden własny.

DFDS posiada sieć 25 tras promowych oraz szeroki wybór usług logistycznych. Na Kanale La Manche, trzy promy DFDS obsługują trasę Dover-Dunkierka, oraz dwa statki trasę Dover-Calais, która jest nową wspólną trasą firm DFDS i LD Lines. Obie trasy będą wcielone do nowej firmy.

Lepsze połączenia promowe

“Nowa firma rozszerza sieć promową firmy DFDS zgodnie z naszą strategią rozwoju Europejskich usług transportowych i logistycznych. Dzięki połączeniu doświadczenia i możliwości firm LD Lines oraz DFDS, powstaje nowa silniejsza firma, która oferuje swoim pasażerom usługi na najwyższym poziomie na tak konkurencyjnym rynku, jakim jest Kanał La Manche”- mówi Niels Smedegaard, prezes grupy DFDS.

“Utworzenie nowej firmy potwierdza naszą strategię stworzenia Europejskiego lidera promowego na Kanale La Manche. Głęboko wierzymy, iż jest to właściwa decyzja w obliczu licznych wyzwań w tej branży i jesteśmy przekonani, że nasi klienci będę w pełni zadowoleni z naszych usług”- mówi Gildas Maire, prezes LD Lines.​