​Francja

Francja jest ulubionym kierunkiem urlopowym turystów podróżujących z Wysp Brytyjskich od wieków. W poznawaniu historycznych miast i uroczej prowincji pomaga fakt, że francuskie porty w Calais oraz Dunkierka są bardzo łatwo dostępne, dzięki naszym połączeniom promowym z angielskiego Dover.​

Klimat

Klimat I Krajobraz

Klimat we Francji jest zróżnicowany, na północy Francji temperatury są umiarkowane, na południu jest zdecydowanie cieplej.

Najbardziej na południe wysunięte miejsca ogrzewają się w klimacie śródziemnomorskim. Warunki pogodowe są przyjemne, szczególnie latem, lecz gorąca pogoda jest tam przez cały rok.

Krajobraz Francji jest różnorodny – są ośnieżone szczyty Alp oraz Pirenejów, zielone łaki Burgundii, wybrzeże Bretanii, piaszczyste plaże na południu kraju.

Do zobaczenia są również duże miasta, ale mnogość obszarów wiejskich sprawia, że Francja jest idealnym miejscem dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Tradycja & historia

Tradycja I Historia

Francja jest jednym z europejskich mocarstw. Duży kraj z fascynującą historią oraz unikalną kulturą.

Światowej sławy paryskie atrakcje, takie jak wieża Eiffla czy gotycka katedra Notre-Dame są niekwestionowanymi symbolami Francji, które przyciągają rzesze turystów z całego świata.

Miłośnicy francuskiej historii koniecznie muszą zobaczyć Łuk Triumfalny, który mieści się w centrum Paryża. Grób Nieznanego Żołnierza, który znajduje się pod Łukiem Triumfalnym, powstał w późniejszych latach i stanowi hołd dla bezimiennych żołnierzy poległych w walkach I i II wojny światowej.

Wielu turystów kojarzy Francję z takimi postaciami, jak Wilhelm Zdobywca, Joanna D'Arc czy Charles De Gaulle.

Francje

Dlaczego warto odwiedzić F​rancję?

Francja jest najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnych wypraw z liczbą 80 milionów turystów każdego roku. Dla mieszkańców Wysp Brytyjskich Francja jest na wyciągnięcie ręki, dzięki wielu trasom promowym.

Istnieją ośrodki narciarskie w Alpach, które są jednymi z najlepszych na świecie, z turystami, którzy regularnie uciekają do nich z dużych miast, aby pojeździć na nartach. Wielbiciele turystki na świeżym powietrzu mogą również korzystać z wyspecjalizowanych obszarów dla turystyki pieszej, rowerowej, kajakarstwa, sportów wodnych i innych działań. Jest również doskonałe zaplecze dla campingu i caravaningu.

Stolica Francji, Paryżu, jest jednym z najbardziej znanych miast na świecie. Miasto słynne z tego, że przyciągało największych na świecie artystów, pisarzy, filozofów i innych wielkich myślicieli, którzy sprawiali, że Paryż stał na czele intelektualnej Europy.

Image credit: Nathan Wong​

Kultura

Kultura

Każdy kto choć trochę interesuje się kulturą, musi odwiedzić muzeum Luwr, które znajduje się nad brzegiem rzeki Sekwany i jest jednym z największych muzeów świata. Współcześnie zgromadzono tu wiele znakomitych dzieł sztuki. Doskonałym tego przykładem jest obraz namalowany przez Leonarda da Vinci "Mona Lisa".

Poza Luwrem warto odwiedzić Muzeum d'Orsey, w którym zgromadzone są dzieła datujące się na lata 1848-1915. Obecnie Muzeum cieszy się sporą popularnością, gdyż to właśnie tu znajdują się słynne obrazy impresjonistów. Do najważniejszych dział można z całą pewnością zaliczyć obrazy Moneta, Maneta czy Van Gogha.

Disneyland

Atrakcje Dla Rodziny

Park Disneyland jest miejscem o którym marzy każde dziecko. Duży wybór karuzel, zapierające dech w piersiach kolejki górskie, spotkania z bohaterami ulubionych bajek wszystko to sprawia, że Disneyland jest niezapomnianym przeżyciem dla każdego dziecka i również dorosłych.

Park Asterix, znajduje się 22 mile na północ od Paryża (krótka droga od Dunkierki) zbudowany został na podstawie legendarnego komiksu „Asterix”. W parku na dzieci i ich rodziców czeka niezapomniana przygoda po świecie zabawy. Ta kraina Wikingów, Greków, Gallów i Rzymian oferuje wiele atrakcji takich jak: karuzele, spektakle, spływy tratwami. Gwarantujemy, że będzie to dzień niekończącej się zabawy.

Atrakcje kulinarne

​Atrakcje Kulinarne

Francuska kuchnia jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Jest również kolejny powodem od wizyty w tym kraju. Na turystów czekają luksusowe restauracje oraz małe piekarnie, które oferują smacznego desery oraz inne dania.

Mimo, że francuska kuchnia kojarzona jest z udkami, ślimakami i bagietką warto zdać sobie sprawę, że nie jest ona jednorodna i rożni się między regionami.

Oprócz tego dzieli się także na tzw. haute cuisine (kuchnia wysoka) tradycyjne dania przygotowywane w drogich restauracjach przez znanych kucharzy oraz novelle cuisine (nowa kuchnia), która powstała w opozycji do pierwszej. Opiera się opiera się ona głównie na lekkich, zdrowych i krótko przyrządzanych potrawach.

Więcej Przewodników Po Francji​

Chcesz dowiedzieć się więcej o francuskich miastach? Proponujemy zapoznać się z z poniższymi przewodnikami.​

​Przewodniki po miejscach pamięci czasów wojen światowych

​ ​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​​​

Jesteśmy Wiodącym Operatorem Promowym w Europie w latach 2012-2019 & Wiodącym Operatorem Promowy na Świecie w latach 2011-2018!
awards​​​​​​