Polska

Słynie z przyjaznych mieszkańcow oraz taniego, ale wspaniałego jedzenia oraz dobrych napojów. Polska jest popularnym kierunkiem krótkich wypadów.

Tradycja & historia

Tradycja & historia

Dumny naród w samym sercu Europy Wschodniej. Polska ma fascynującą historię. Kraj jest obecnie jednym z popularnych kierunków turystycznych.

Klimat

Klimat

Klimat w Polsce jest na ogół umiarkowany, ale na południu jest cieplej i słoneczniej. Lata są zazwyczaj ciepłe, od 18-30 stopni Celsjusza, a zimą temperatury spadają poniżej zera.

 

Dlaczego warto odwiedzić Polskę?

Popularność Polski wzrosła w ostatnim czasie. Turyści odwiedzają takie miasta, jak Warszaw czy Kraków. Polska ma również interesującą przyrodę, góry, jeziora oraz rzeki, który zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu. Polska ma interesującą historię, a wojenne blizny są widoczne do dzisiaj.

Warszawa została doszczętnie zniszczona przez Niemców w czasie 2 wojny światowej, a później odbudowana, co sprawia, że jest pełna interesującej architektury – od budowli klasyczny, bo socrealizm.

Warszawa jest dużym, rozrastającym się miastem, z interesującą sceną kulturalną, nie mającą konkurencji w Polsce. Są wyjątkowe muza, jak Muzeum Powstania Warszawskiego oraz POLIN – Muzeum Żydów Polskich. Stolica Polski jest również centrum życia nocnego z doskonałą muzyką na żywo, barami oraz pubami.

Kraków to dawna królewska stolica. Miasto jest piękne. Zachwycają kościoły oraz muzea, piękne kamienice w Rynku Głównym, Zamek Królewski na Wawelu wraz z katedrą. Sam zamek jest obecnie jednym z najbardziej interesujących polskich muzeów. Miasto jest idealne dla życia nocnego, ale również błyszczy w świetle dziennym i zachęca do dokładnego poznania.

60 km od Krakowa leży Auschwitz - niesławny niemiecki obóz koncentracyjny. Teren stał się symbolem terroru i ludobójstwa, a także brutalnym przypomnieniem okropności Holokaustu i II wojny światowej. Auschwitz i sąsiedni obóz Birkenau odwiedzają tysiące turystów, po godzinie 15 wstęp jest wolny.

Gdańsk, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, jest miejscem rozpoczęcia II wojny światowej i został niemal całkowicie zrównane z ziemią w 1945 roku. Udało się jednak zachować oryginalną architekturę, kościołów oraz domów kupieckich z XVII i XVII wieku. Gdańsk zachwyca i powoli staje się jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce.

Polska jest legendarna również ze względu na swoje bary, restauracje oraz kawiarnie. W Gdańsk, Krakowie czy Warszawie każdy znajdzie coś dla siebie i spędzi czas z drinkiem w dłoni, w miłej I przyjaznej atmosferze.

​​​​Ważne: Ceny są uzależnione od dostępności. Rezerwacja telefoniczna opłat.​ Warunki zastosowania .​​

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI​​

Jesteśmy dumni, że zostaliśmy uznani za Wiodącego Operatora Promowego w Europie w 2017 roku (Europe's Leading Ferry Operator 2017) w ramach World Travel Awards. Tytuł Wiodącego Operatora Promowego w Europie oraz na Świecie utrzymujemy od 6 lat!
awards​​​​​​